Kdo je to?
Kdo je Matěj Ruppert? Životopis Matěj Ruppert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Matěj Ruppert

Kdo je Matěj Ruppert? Životopis, informace, biografie, hudba

Matěj Ruppert je český zpěvák, moderátor a herec.
Matěj Ruppert je známý především jako zpěvák skupiny Monkey Business, která byla založena v roce 1999 a hraje primárně pop, případně funk. Již předtím Ruppert působil ve skupině Leguar GR. Monkey Business přinesli do českého hudebního prostoru řadu víceméně anglicky zpívaných alb. To první vyšlo v roce 2000 Why Be In When You Could Be Out. Dále např. Kiss Me on My Ego (2005) nebo Happiness of Postmodern Age (2013). Z pozdějších zmiňme např. Freedom on Sale (2020).
Počátek milénia byl pro Rupperta velmi úspěšný. Dostal do veřejného povědomí a díky tomu v roce 2006 zvítězil v populární anketě Český slavík v kategorii Skokan roku. Tento ročník však provázely kontroverze s vylučováním některých umělců z hlasování, a tak Ruppert nakonec cenu vrátil. O rok později si spravil chuť na Cenách Anděl, kde získal cenu pro nejlepšího zpěváka.
Matěj Ruppert je však v showbyznysu poměrně renesanční osobností a nezaobírá se jen hudbou. Objevil se (spíše v menších rolích) v celé řadě filmů a seriálů. Poprvé ho filmoví diváci mohli vidět v roce 2003 v Pupendu, pak třeba v roce 2009 v historickém dramatu 3 sezóny v pekle nebo v dalším historickém snímku Toman z roku 2018. O rok později si pak zahrál v černé komedii Úhoři mají nabito (2018). Jeho hlas také můžeme slýchat z animovaných filmů - např. Lichožrouti (2016) nebo Myši patří do nebe (2021).
Kromě toho se Matěj Ruppert objevuje i v roli moderátora, případně se podílí na dalších kulturních akcích.
V roce 2018 začal s kuchařem Emanuelem Ridi natáčet kulinářsko-cestopisnou sérii Manu a Matěj na cestě do Říma. Tento společný projekt měl takový úspěch, že přibyly další série: Manu a Matěj na cestě z Říma na ostrov Capri (2020), Manu a Matěj na cestě po jižní Itálii (2021) a Manu a Matěj na cestě do Apulie (2022).Kdo je Matěj Ruppert? Životopis Matěj Ruppert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Matěj Ruppert

Národnost: česká
Datum narození: 12. března 1978
Místo narození: Praha

Tento text (Matěj Ruppert) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte co je Přirozené číslo? Pamatujete si definici pojmu Sangvinik? Rozumíte pojmu Pokora? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hřích?

Klíčová slova: hudba, osobnosti, národnost, zajímavosti, kdy se narodil Matěj Ruppert?, popis, místo narození, kde se narodil Matěj Ruppert?, wiki, vysvětlení, Matěj Ruppert, kdo je Matěj Ruppert?, život, osobnost, wikipedie, narození

Pojem Matěj Ruppert je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Matěj Ruppert na Google.cz

Hledat frázi Matěj Ruppert ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Matěj Ruppert ve Wikipedii

Zkusit najít termín Matěj Ruppert v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Matěj Ruppert ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Matěj Ruppert například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Matěj Ruppert? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Matěj Ruppert? Kdy se narodil Matěj Ruppert? Kde se narodil Matěj Ruppert? Matěj Ruppert patří do sekce Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Matěj Ruppert dejme tomu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Matěj Ruppert i v jiné kategorii než je hudba.