Kdo je to?
Kdo je Matěj Ruppert? Životopis Matěj Ruppert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Matěj Ruppert

Kdo je Matěj Ruppert? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Matěj Ruppert je český zpěvák, moderátor a herec.
Matěj Ruppert je známý především jako zpěvák skupiny Monkey Business, která byla založena v roce 1999 a hraje primárně pop, případně funk. Již předtím Ruppert působil ve skupině Leguar GR. Monkey Business přinesli do českého hudebního prostoru řadu víceméně anglicky zpívaných alb. To první vyšlo v roce 2000 Why Be In When You Could Be Out. Dále např. Kiss Me on My Ego (2005) nebo Happiness of Postmodern Age (2013). Z pozdějších zmiňme např. Freedom on Sale (2020).
Počátek milénia byl pro Rupperta velmi úspěšný. Dostal do veřejného povědomí a díky tomu v roce 2006 zvítězil v populární anketě Český slavík v kategorii Skokan roku. Tento ročník však provázely kontroverze s vylučováním některých umělců z hlasování, a tak Ruppert nakonec cenu vrátil. O rok později si spravil chuť na Cenách Anděl, kde získal cenu pro nejlepšího zpěváka.
Matěj Ruppert je však v showbyznysu poměrně renesanční osobností a nezaobírá se jen hudbou. Objevil se (spíše v menších rolích) v celé řadě filmů a seriálů. Poprvé ho filmoví diváci mohli vidět v roce 2003 v Pupendu, pak třeba v roce 2009 v historickém dramatu 3 sezóny v pekle nebo v dalším historickém snímku Toman z roku 2018. O rok později si pak zahrál v černé komedii Úhoři mají nabito (2018). Jeho hlas také můžeme slýchat z animovaných filmů - např. Lichožrouti (2016) nebo Myši patří do nebe (2021).
Kromě toho se Matěj Ruppert objevuje i v roli moderátora, případně se podílí na dalších kulturních akcích.
V roce 2018 začal s kuchařem Emanuelem Ridi natáčet kulinářsko-cestopisnou sérii Manu a Matěj na cestě do Říma. Tento společný projekt měl takový úspěch, že přibyly další série: Manu a Matěj na cestě z Říma na ostrov Capri (2020), Manu a Matěj na cestě po jižní Itálii (2021) a Manu a Matěj na cestě do Apulie (2022).Kdo je Matěj Ruppert? Životopis Matěj Ruppert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Matěj Ruppert

Národnost: česká
Datum narození: 12. března 1978
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Matěj Ruppert? Pak se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte co je Chanelling? Víte co je Rosný bod? Rozumíte pojmu Průvodce? Vzpomněli byste si co označuje výraz Šoková terapie?

Klíčová slova: wikipedie, datum narození, narození, Matěj Ruppert, kde se narodil Matěj Ruppert?, život, životopis, wiki, vysvětlení, národnost, kdo je Matěj Ruppert?, místo narození, informace, zajímavosti, hudba, kdy se narodil Matěj Ruppert?

Pojem Matěj Ruppert je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Matěj Ruppert na Google obrázcích

Vyhledat výraz Matěj Ruppert ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Matěj Ruppert ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Matěj Ruppert ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Matěj Ruppert ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Matěj Ruppert například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Matěj Ruppert?

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Matěj Ruppert? Kdy se narodil Matěj Ruppert? Kde se narodil Matěj Ruppert? Matěj Ruppert je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, klavír u moře, matěj Ruppert, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Matěj Ruppert dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Matěj Ruppert i v jiné kategorii než je hudba.