Kdo je to?
Kdo je Petr Stach? Životopis Petr Stach, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Petr Stach

Kdo je Petr Stach? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Rodák z Jablonce Petr Stach vystudoval mezi lety 1996 a 2001 herectví na katedře alternativního a loutkového divadla na AMU v Praze. Z umělecké rodiny právě nepochází ale jeho dědeček byl poloprofesionálním muzikantem, a proto nějaké zděděné umělecké vlohy má.
Ještě během svých studií začínal v divadle Minor. Později vystřídal 3 D Company, Divadlo Na Fidlovačce, Městské divadlo v Kladně. Divadlo Semafor a Divadlo Palace. Diváci jej také mohli vidět v rámci Letních Shakespearovských slavností.
V současné době je na volné noze a střídá mnoho divadelních scén jako Divadlo minor (Robin Hood), Letní scénu Musea Kampa, Švandovo divadlo (Chlast), Studio DVA divadlo (Odpočívej ve svém pokoji), Divadlo Ungelt (Vejšlap) a Národní divadlo (Valérie a týden divů).
Svou filmovou kariéru odstartoval Petr Stach v roce 2008 historickým válečným dramatem Tobruk. O tři roky později si zahrál v oceňovaném snímku Lidice, který vznikl v režii Petra Nikolaeva a v němž hlavní roli ztvárnil Karel Roden. Do Fandy Duchoně se Petr Stach převtělil v roce 2012 díky fotbalové komedii Okresní přebor – Poslední západ Pepika Hnátka. Tento film navázal na předchozí oblíbený humorný seriál z roku 2010 s Ondřejem Vetchým, Davidem Novotným a Luďkem Sobotou v hlavních rolích, kde se však Petr Stach neobjevil.
V roce 2013 si Petr Stach zahrál hned ve třech snímcích. Prvním z nich byl úspěšný projekt Hořící keř. Životopisné drama režírovala Agniezska Holland a Petr Stach zde ztvárnil osobu Jiřího Palacha, bratra studenta Jana Palacha, který tragicky zemřel poté, co se pokusil demonstrativně upálit na protest proti obsazení tehdejšího Československa vojsky Varšavské smlouvy. Film proměnil celkem dvanáct nominací na Českého lva, navíc získal sedm cen České filmové kritika a také cenu SIGNIS v rámci Hong Kong International Film Festival.
Dalšími snímky Petra Stacha toho roku byla romantická komedie, česko-norsko-finská koprodukce, Láska, soudruhu a životopisné kriminální drama Příběh kmotra. Od té doby jej mohli diváci vidět například ve snímku Rodinný film, Jan Hus, v pohádce Nejlepší přítel, ve válečném dramatu Nabarvené ptáče nebo v životopisném dramatu Můj život s Bohuslavem Martinů.
Kromě toho stihl za svou dosavadní kariéru i pěknou řádku seriálů. Často se objevuje v rolích policistů či kriminalisté. Zahrál si například v Kriminálce Anděl, Případech 1. oddělení, Četnících z Luhačovic, Policii Modrava, Dámě a Králi, Vzteklině, První republice, Labyrintu nebo Docentovi. V poslední době se na televizních obrazovkách objevil například v komedii Agrometal, v historickém seriálu Zlatá labuť a epizodní roli si střihl v kriminálce Místo zločinu České Budějovice.
Je otcem malého Filipa, kterého miluje. S jeho maminkou, právničkou, však nežije. Singl život si užívá, protože preferuje svoji samotu.Kdo je Petr Stach? Životopis Petr Stach, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Petr Stach

Národnost: česká
Datum narození: 29. června 1974
Místo narození: Jablonec nad Nisou

Tento text (Petr Stach) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Modurit? Víte co je Kaldoun? Znáte definici termínu Bagatelní pohledávka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Prdelačka?

Klíčová slova: wikipedie, osobnost, datum narození, informace, herectví, místo narození, lexikon, kdy se narodil Petr Stach?, kdo je Petr Stach?, osobnosti, wiki, Petr Stach, herectví, národnost, životopis, kde se narodil Petr Stach?

Pojem Petr Stach je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Petr Stach na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Petr Stach ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Petr Stach ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Petr Stach ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Petr Stach na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Stach například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Stach

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Petr Stach? Kdy se narodil Petr Stach? Kde se narodil Petr Stach? Petr Stach patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, kudrny dlouhé, petr Stach, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Petr Stach dejme tomu např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Stach i v jiné kategorii než je herectví.