Kdo je to?
Kdo je to, byl Šiva? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šiva? Lidé, mytologie

Kdo je to Šiva?

Jaký je význam slova Šiva? Co to znamená?

Šiva patří k nejdůležitějším hinduistickým bohům. Někdy je považován za apokalyptického Boha, protože k jeho úlohám patří ničení vesmíru vytvořeného Brahmou a udržovaného Višnu. Šiva jezdící na býku Nandim však ničí vesmír proto, aby mohl být znovu vytvořen.
Šiva má typické znaky jako třetí oko na čele, kobru kolem krku, půlměsíc jako symbol času, ve vlasech řeku Gangu, vibrující bubínek, horizontální linie vibhúti a trojzubec symbolizující vznik, péči i zničení. Šiva bývá nejčastěji zobrazován jako sedící a meditující postava.Kdo je to, byl Šiva? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šiva? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Šiva se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Lupénka? Víte co je Nacismus? Vzpomenete si na definici slova Skript? Vzpomněli byste si co označuje výraz Emise?

Klíčová slova: popis, formulace, význam pojmu, popis, informace, Šiva, definice, heslo, původ slova, wiki, synonymum, odborný výraz, pojem, kdo je Šiva?, význam slova, mytologie

Pojem Šiva je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat frázi Šiva ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Šiva ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Šiva ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Šiva ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Šiva například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Šiva, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Šiva? Kdo to byl Šiva? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šiva? Definice pojmu Šiva je v kategorii mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Šiva i v jiné sekci než v mytologie.