Kdo je to?
Kdo je to, byl Šiva? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šiva? Lidé, mytologie

Kdo je to Šiva?

Jaký je význam slova Šiva? Co to znamená?

Šiva patří k nejdůležitějším hinduistickým bohům. Někdy je považován za apokalyptického Boha, protože k jeho úlohám patří ničení vesmíru vytvořeného Brahmou a udržovaného Višnu. Šiva jezdící na býku Nandim však ničí vesmír proto, aby mohl být znovu vytvořen.
Šiva má typické znaky jako třetí oko na čele, kobru kolem krku, půlměsíc jako symbol času, ve vlasech řeku Gangu, vibrující bubínek, horizontální linie vibhúti a trojzubec symbolizující vznik, péči i zničení. Šiva bývá nejčastěji zobrazován jako sedící a meditující postava.Kdo je to, byl Šiva? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šiva? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Šiva? Potom se podělte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Monarchie? Víte, co je to Irská káva? Vzpomenete si na definici slova Restituce? Rozumíte pojmu Gimp?

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, popis, význam, synonymum, význam slova, etymologie, mytologie, definice, přesný význam, lexikon, kdo to je, kdo je Šiva?, původ slova, Šiva, odborný výraz

Pojem Šiva je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít pojem Šiva v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Šiva ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Šiva ve Wikislovníku

Najít výraz Šiva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Šiva například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Co znamená Šiva? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Šiva? Kdo to byl Šiva? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šiva? Definice pojmu Šiva se nachází v kategorii mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít výraz, text, termín, pojem dejme tomu v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Šiva i v jiné kategorii než v mytologie.