Kdo je to?
Kdo je Patrik Hartl? Životopis Patrik Hartl, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Patrik Hartl

Kdo je Patrik Hartl? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Patrik Hartl je český spisovatel, scénárista a režisér.
Je absolventem FAMU, kde vystudoval filmovou a televizní režii. Dosáhl titulu MgA.
Po studiích začal spolupracovat s divadlem Studio DVA, pro které píše hry a zároveň také režíruje, spolupracuje i s dalšími divadly, např. Divadlem v Celetné nebo s Divadlem Viola.
Z jeho divadelní tvorby zmiňme například hry: Hovory o štěstí mezi čtyřma očima, Večírek na Seině, 4 sestry nebo Lovci bobrů.
Známější je však Hartlova literární tvorba. Hartl píše příběhy ze života obohacené humornými, někdy až absurdními či bizardními situacemi. Jeho próza patří k nejčtenějším u nás. Úspěchu dosáhl hned se svým debutem v roce 2012 nazvaným Prvok, Šampón, Tečka a Karel, který se věnuje příběhům hlavních postav zmíněných v názvu a nese humoristické rysy. Tuto knihu v roce 2020 sám režijně zpracoval v celovečerní snímek. Jako filmový režisér se však představil už v roce 2008, kdy podle vlastního scénáře natočil komedii Taková normální rodinka.
Známá je také Hartlova kniha Malý pražský erotikon z roku 2014; mezi jeho další knihy patří Okamžiky štěstí (2016), Nejlepší víkend (2018) a 15 roků lásky (2021).Kdo je Patrik Hartl? Životopis Patrik Hartl, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Patrik Hartl

Národnost: česká
Datum narození: 10. září 1976
Místo narození: Olomouc

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Patrik Hartl s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to VGA? Znáte termín Dekáda? Vzpomněli byste si na význam slova Dobírka? Víte, co je to Diverzifikace?

Klíčová slova: lexikon, datum narození, informace, narození, životopis, wiki, literatura, kde se narodil Patrik Hartl?, národnost, Patrik Hartl, Patrik Hartl, místo narození, život, osobnost, kdy se narodil Patrik Hartl?, popis

Pojem Patrik Hartl je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Patrik Hartl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Patrik Hartl ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Patrik Hartl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Patrik Hartl ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Patrik Hartl ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Patrik Hartl například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Patrik Hartl?

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Patrik Hartl? Kdy se narodil Patrik Hartl? Kde se narodil Patrik Hartl? Patrik Hartl se nachází v kategorii Literatura

Kategorie literatura, starý spisovatel stroj, patrik Hartl, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Patrik Hartl kupř. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Patrik Hartl i v jiné kategorii než je literatura.