Kdo je to?
Kdo je Petr Rajchert? Životopis Petr Rajchert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Petr Rajchert

Kdo je Petr Rajchert? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Petr Rajchert je český zpěvák, herec, hudební dramaturg a saxofonista. Rajchert se narodil v Českém Krumlově, ale vyrůstal v Horní Plané. Po studiu na elektrotechnické průmyslové střední škole se po maturitě začal oboru věnovat pracovně, avšak záhy s prací skončil a po vzoru jeho matky začal působit v ochotnickém divadle. Přihlásil se na DAMU na obor herectví a úspěšně školu dokončil roku 1992.
Na DAMU se seznámil s Michalem Malátným a v roce 1987 spolu založili kapelu Starý hrady, kterou později přejmenovali na Starý hadry a nakonec na Chinaski. V kapele hrál Petr Rajchert na saxofon a také zpíval. V kapele Chinaski hrál do roku 2000. Rok po odchodu z kapely v roce 2001 založil Rajchert svou vlastní kapelu Inter (od společnosti Sony BMG získal nabídku na založení nového hudebního projektu). Hned v prvním roce vydal debutovou desku 47 minut bez dechu a dva roky na to vyšla druhá deska Mezi nebem a zemí (2003). Poté se začal věnovat hudební dramaturgii na televizi Prima a také moderování v České televizi a v Českém rozhlase. Jako moderátor se objevil v řadě pořadů jako Živě na Jedničce, Dobré ráno s Jedničkou, Odhalení, Hodinový manžel, Dobré ráno nebo Chcete mě?
Po dokončení DAMU se začal objevovat na televizních obrazovkách. Zahrál si v pohádkovém seriálu Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) nebo v seriálech Prima sezóna (1994), Život na zámku (1995), Hříchy pro diváky detektivek (1995) a Místo nahoře (2002).
Je znám z filmů Ty, ty, ty, Moneti! (1996), O princi Truhlíkovi (1996), O vílách Rojenicích (1997), Ukradený automobil (1997), Císař a tambor (1998), Policejní pohádky strážmistra Zahrádky (2000), Správce statku a Bella Mia (2013).Kdo je Petr Rajchert? Životopis Petr Rajchert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Petr Rajchert

Národnost: česká
Datum narození: 6. 6. 1968
Místo narození: Český Krumlov, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Petr Rajchert? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Galgán? Vzpomněli byste si na význam slova Elektrolýza? Vzpomněli byste si co znamená slovo Brucelóza? Znáte definici termínu Irská káva?

Klíčová slova: datum narození, popis, biografie, osobnost, národnost, vysvětlení, hudba, kdy se narodil Petr Rajchert?, informace, hudba, osobnosti, wikipedie, lexikon, kdo je Petr Rajchert?, život, místo narození

Pojem Petr Rajchert je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Petr Rajchert

Zkusit najít heslo Petr Rajchert ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Petr Rajchert ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Petr Rajchert ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Petr Rajchert ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Petr Rajchert na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Rajchert například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Rajchert

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Petr Rajchert? Kdy se narodil Petr Rajchert? Kde se narodil Petr Rajchert? Petr Rajchert je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, žlutá kytara, petr Rajchert, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Petr Rajchert dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Rajchert i v jiné kategorii než je hudba.