Kdo je to?
Kdo je Petr Rajchert? Životopis Petr Rajchert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Petr Rajchert

Kdo je Petr Rajchert? Životopis, informace, biografie, hudba

Petr Rajchert je český zpěvák, herec, hudební dramaturg a saxofonista. Rajchert se narodil v Českém Krumlově, ale vyrůstal v Horní Plané. Po studiu na elektrotechnické průmyslové střední škole se po maturitě začal oboru věnovat pracovně, avšak záhy s prací skončil a po vzoru jeho matky začal působit v ochotnickém divadle. Přihlásil se na DAMU na obor herectví a úspěšně školu dokončil roku 1992.
Na DAMU se seznámil s Michalem Malátným a v roce 1987 spolu založili kapelu Starý hrady, kterou později přejmenovali na Starý hadry a nakonec na Chinaski. V kapele hrál Petr Rajchert na saxofon a také zpíval. V kapele Chinaski hrál do roku 2000. Rok po odchodu z kapely v roce 2001 založil Rajchert svou vlastní kapelu Inter (od společnosti Sony BMG získal nabídku na založení nového hudebního projektu). Hned v prvním roce vydal debutovou desku 47 minut bez dechu a dva roky na to vyšla druhá deska Mezi nebem a zemí (2003). Poté se začal věnovat hudební dramaturgii na televizi Prima a také moderování v České televizi a v Českém rozhlase. Jako moderátor se objevil v řadě pořadů jako Živě na Jedničce, Dobré ráno s Jedničkou, Odhalení, Hodinový manžel, Dobré ráno nebo Chcete mě?
Po dokončení DAMU se začal objevovat na televizních obrazovkách. Zahrál si v pohádkovém seriálu Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) nebo v seriálech Prima sezóna (1994), Život na zámku (1995), Hříchy pro diváky detektivek (1995) a Místo nahoře (2002).
Je znám z filmů Ty, ty, ty, Moneti! (1996), O princi Truhlíkovi (1996), O vílách Rojenicích (1997), Ukradený automobil (1997), Císař a tambor (1998), Policejní pohádky strážmistra Zahrádky (2000), Správce statku a Bella Mia (2013).Kdo je Petr Rajchert? Životopis Petr Rajchert, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Petr Rajchert

Národnost: česká
Datum narození: 6. 6. 1968
Místo narození: Český Krumlov, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Petr Rajchert s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Gastritida? Pamatujete si definici pojmu Lucidní snění? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kopák? Vzpomněli byste si co znamená slovo Prvek?

Klíčová slova: biografie, kde se narodil Petr Rajchert?, lexikon, národnost, místo narození, Petr Rajchert, popis, narození, zajímavosti, Petr Rajchert, datum narození, hudba, wiki, životopis, wikipedie, osobnost

Pojem Petr Rajchert je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Petr Rajchert v dalších zdrojích

Hledat pojem Petr Rajchert na Google obrázcích

Hledat pojem Petr Rajchert na Google.cz

Hledat heslo Petr Rajchert ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Petr Rajchert ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Petr Rajchert v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Rajchert například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Rajchert

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Petr Rajchert? Kdy se narodil Petr Rajchert? Kde se narodil Petr Rajchert? Petr Rajchert se nachází v sekci Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Petr Rajchert řekněme v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Rajchert i v jiné kategorii než je hudba.