Kdo je to?
Kdo je Joan Armatrading? Životopis Joan Armatrading, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Joan Armatrading

Kdo je Joan Armatrading? Životopis, informace, biografie, hudba

Joan Armatrading je britská zpěvačka a hudebnice.
Narodila se v Karibiku, když jí však byly tři roky, přestěhovali se její rodiče do Velké Británie. Joan ale zůstala u babičky a vyrůstala u ní, dokud si ji později rodiče nevzali k sobě do Anglie. V Británii se Joan začala velmi brzy věnovat hudbě - od počátku hrála na kytaru a sama si skládala.
Své debutové album Whatever’s for Us vydala v roce 1972. Deska zřejmě neměla takový úspěch, jaký si Armatrading představovala, na britském hudebním trhu se jí prosazovalo těžko, možná také proto, že na černošské umělce nebylo Spojené království stále ještě příliš zvyklé. Po pauze způsobené frustrací z nedostatečného ohlasu vydala Joan Armatrading další desku v roce 1975 - Back to the Night a o rok později album nesoucí její jméno. Jak 70. léta postupovala, Armatrading se přece jen dařilo pomalu se prosazovat.
Kýžený úspěch se začal dostavovat v 80. letech. Její album Me Myself I (1980) bylo popovější než její předchozí desky a snad i díky tomu se mu podařilo dostat do mainstreamu a v tomto roce byla Armatrading poprvé nominována na Grammy. Další nominace přišla v roce 1983 po vydání alba The Key. V dalších letech následovala úspěšná alba jako Secret Secrets (1985) nebo Sleight of Hand (1986).
V roce 2007 překvapila Joan Armatrading bluesovým albem Into the Blues, za které získala svou další nominaci na Grammy. Přestože byla nominována na Grammy třikrát, nikdy (k roku 2023) nominaci neproměnila. Její zatím poslední album vyšlo v roce 2021 a nese název Consequences.
Její hudební tvorba spadá do popu, rocku, v pozdějším období pak svým fanouškům přinesla též folkové a bluesové písně.
Je držitelkou řady hudebních ocenění, ale byla oceněna například i Řádem Britského impéria.Kdo je Joan Armatrading? Životopis Joan Armatrading, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Joan Armatrading

Národnost: britská
Datum narození: 9. prosince 1950
Místo narození: Basseterre, Svatý Kryštof a Nevis

Sdílejte tuto stránku s osobností Joan Armatrading se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Switch? Víte co je Pólo? Víte co je Airsoft? Vzpomněli byste si co označuje výraz Amuse bouche?

Klíčová slova: narození, datum narození, Joan Armatrading, osobnost, vysvětlení, lexikon, hudba, hudba, osobnosti, popis, národnost, informace, zajímavosti, biografie, wikipedie, Joan Armatrading

Pojem Joan Armatrading je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Joan Armatrading v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Joan Armatrading ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Joan Armatrading ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Joan Armatrading v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Joan Armatrading na Google.cz

Hledat videa s názvem Joan Armatrading na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Joan Armatrading například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Joan Armatrading? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Joan Armatrading? Kdy se narodila Joan Armatrading? Kde se narodila Joan Armatrading? Joan Armatrading se nachází v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Joan Armatrading dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Joan Armatrading i v jiné kategorii než je hudba.