Kdo je to?
Kdo je Miloň Čepelka? Životopis Miloň Čepelka, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Miloň Čepelka

Kdo je Miloň Čepelka? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Miloň Čepelka je herec, spisovatel, básník a zakládající člen Divadla Járy Cimrmana.
Po studiích na Vysoké škole pedagogické brzy nastoupil do Českého rozhlasu, kde pracoval od roku 1961 do 1969 a poté znovu po roce 1989, kdy moderoval řadu hudebních a kulturních pořadů.
Pro českou veřejnost je Miloň Čepelka však známý především jako jeden z dlouholetých členů Divadla Járy Cimrmana a "cimrmanolog". Divadlo bylo založeno v roce 1966 jako společnost neherců představujících svým divákům hry zabývající se osudy fiktivního českého génia Járy Cimrmana. Hry Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka si brzy získaly velkou oblibu a zlidověly, spolu s tím na popularitě nabývali i herci Divadla Járy Cimrmana, včetně Miloně Čepelky, který se pravidelně objevoval ve výrazných a oblíbených rolích.
Působení v cimrmanovských hrách však zdaleka není jeho jedinou aktivitou. Čepelka je též básníkem a spisovatelem. Mezi jeho básnická díla patří: Když se dnes nevrátím (1964), Pět nocí k úplňku (1990), Bdění ve zvěrokruhu (1999), Jen ještě jednou (2005), Deník Haiku (2009) či Mandel sonetů (2010). Z prózy jsou to potom například Poklesky rozverné snoubenky (2007), Bezdětný otec a syn (2010), Svědectví inspektora Toufara a jiné povídky (2011), Nebožtík na rynku (2017). Taktéž se věnoval tvorbě pro děti: Běží ježek alejí (1965) či Děda jménem Nuel (2019). Psal též divadelní a rozhlasové hry.Kdo je Miloň Čepelka? Životopis Miloň Čepelka, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Miloň Čepelka

Národnost: česká
Datum narození: 23. září 1936
Místo narození: Pohoří, okres Rychnov nad Kněžnou

Sdílejte tuto stránku s osobností Miloň Čepelka s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Vrstevnice? Rozumíte pojmu Baseball? Pamatujete si definici pojmu Grog? Znáte pojem Emancipace?

Klíčová slova: kde se narodil Miloň Čepelka?, národnost, místo narození, datum narození, wikipedie, biografie, život, zajímavosti, osobnosti, vysvětlení, kdo je Miloň Čepelka?, Miloň Čepelka, osobnost, wiki, kdy se narodil Miloň Čepelka?, životopis

Pojem Miloň Čepelka je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Miloň Čepelka v dalších zdrojích

Zkusit najít Miloň Čepelka ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Miloň Čepelka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Miloň Čepelka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Miloň Čepelka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Miloň Čepelka na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Miloň Čepelka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Miloň Čepelka

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Miloň Čepelka? Kdy se narodil Miloň Čepelka? Kde se narodil Miloň Čepelka? Miloň Čepelka patří do sekce Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Miloň Čepelka řekněme v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miloň Čepelka i v jiné kategorii než je herectví.