Kdo je to?
Kdo je Seal? Životopis Seal, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Seal

Kdo je Seal? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Seal Henry Olusegun Olumide Adeola Samuel Je nejen v hudebním světě ale i široké veřejnosti známější jako Seal. Narodil se 19. února 1963 v Londýně. Je tedy britský zpěvák. Skladatel a hudební producent. Jeho kořeny sahají do Brazílie a Nigérie. Za svou úspěšnou hudební kariéru prodal 20 milionů desek. Je dvojnásobným držitelem ceny Grammy.
U svých biologických rodičů nikdy nevyrůstal, ale byl vychován adoptivní rodině ve Westminsteru v Londýně. Vystudoval architekturu. Zaměstnání potom ale často střídal, než se nadobro usadil v hudební branži. Jeho signifikantním rysem jsou jizvy na tváři. Jedná se o projevy kožního onemocnění diskoidní formy lupus erythematosus.
Jeho první album vyšlo v roce 1991 a dostalo název Seal stejně jako druhé, které vyšlo o tři roky později. Album Human Being vyšlo v roce 1998. Následováno bylo deskou Togetherland, Seal IV, Systém, Soul a Commitment. V roce 2015 vyšla zatím poslední deska Seal VII.
Mezi jeho slavné písně patří například Stand by me, Crazy, Kiss from a Rose, Killer, Don´t cry, Secret, You are my kind nebo Fly Like an Eagle. Nejznámější skladbou Seala je hit Kiss from a Rose, která se objevila ve filmu Batman navždy (Batman Forever).
V roce 1995 získal cenu Grammy za píseň roku, nahrávku roku a videoklip z filmu. Také byl oceněn cenou Grammy Edward for Best Male Pop Vocal Performance.
Mezi lety 2005 a 2014 byl ženatý s modelkou Heidi Klum. Bývalí manželé mají ve společné střídavé péči 4 nezletilé děti. Modelka by je velmi ráda vychovávala v Německu. To jí však Seal zakázal.
V současné době žije střídavě v Londýně a v Los Angeles.Kdo je Seal? Životopis Seal, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Seal

Národnost: britská
Datum narození: 19. února 1963
Místo narození: Londýn

Zaujala vás biografie osobnosti Seal? Potom se podělte s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Džuveč? Znáte pojem Okamžitá platba? Víte co je ČSSZ? Vzpomenete si na definici slova Rum?

Klíčová slova: národnost, lexikon, wikipedie, informace, datum narození, vysvětlení, biografie, hudba, místo narození, kdy se narodil Seal?, zajímavosti, životopis, osobnost, kdo je Seal?, kde se narodil Seal?, osobnosti

Pojem Seal je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít frázi Seal ve Wikislovníku

Hledat pojem Seal ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Seal ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Seal na Google obrázcích

Najít termín Seal v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Seal například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Seal?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Seal? Kdy se narodil Seal? Kde se narodil Seal? Seal patří do kategorie Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Seal dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Seal i v jiné kategorii než je hudba.