Kdo je to?
Kdo je Mariah Carey? Životopis Mariah Carey, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Mariah Carey?

Kdo je Mariah Carey? Životopis, informace, biografie, hudba

Mariah Carey je americká popová zpěvačka, skladatelka, herečka a hudební producentka. Narodila se v New Yorku ve čtvrti Huntington na Long Islandu. Její matka byla operní zpěvačka a otec letecký inženýr. Když byly Mariah 3 roky, její rodiče se rozvedli. Mariah se začala věnovat zpěvu a psaní básní. Po střední škole Harborsfield High School chvíli pracovala jako servírka, poté jako sboristka. V 18 letech podepsala první smlouvu s nahrávací společností Columbia Music. Debutové album Mariah Carey vzniklo roku 1990 a setrvalo v žebříčku Billboard Hot 100 jedenáct týdnů na prvním místě. 4 písně z alba byly v žebříčku na 1. místě a Mariah v tomto roce získala 2x cenu Grammy (objev roku a nejlepší ženský výkon za skladbu Vision of Love). Album se stalo 9x platinové a prodalo se ho 15 miliónů nosičů. Druhé album Emotions vzniklo v následujícím roce (1991). Na konci roku 1993 vydala třetí album Music Box (1. místo v žebříčku Billboard Hot 200) a o rok později vydala vánoční album Merry Christmas (1994), které obsahuje píseň All I Want for Christmas Is You. Páté album Daydream vydala pod společností Sony, stejně jako šesté album Butterfly (1997). Její sedmé album a poslední u nahrávací společnosti Sony vyšlo roku 1999. Po dvou letech nahrála se společností Island Def Jem album Charmbracelet (2002). Následovala alba The Emancipation of Mimi (2005), E=MC2 (2005), Memoirs of an Imperfect Angel (2009), Merry Christmas II You (2010), Me. I am Mariah … The Elusive Chanteuse (2014) a Caution (2018).
Mariah Carey je jednou z nejprodávanějších umělkyň v historii. Prodala více než 200 miliónů desek. Její písně se 18x dostaly na první místo žebříčku americké hitparády.Kdo je Mariah Carey? Životopis Mariah Carey, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Mariah Carey

Národnost: americká
Datum narození: 27. 3. 1970
Místo narození: Huntington, Long Island, New York, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Mariah Carey? Pak se podělte s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Očkování? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nuda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ekoturistika? Víte co je Beton?

Klíčová slova: wikipedie, biografie, kdy se narodila Mariah Carey?, informace, wiki, osobnosti, zajímavosti, hudba, Mariah Carey, život, datum narození, životopis, popis, místo narození, kdo je Mariah Carey?, lexikon

Pojem Mariah Carey je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Mariah Carey

Najít heslo Mariah Carey ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Mariah Carey ve Wikipedii

Vyhledat slovo Mariah Carey ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Mariah Carey na Youtube

Najít slovo Mariah Carey ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mariah Carey například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Mariah Carey? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Mariah Carey? Kdy se narodila Mariah Carey? Kde se narodila Mariah Carey? Mariah Carey je v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Mariah Carey třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mariah Carey i v jiné kategorii než je hudba.