Kdo je to?
Kdo je Mariah Carey? Životopis Mariah Carey, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Mariah Carey?

Kdo je Mariah Carey? Životopis, informace, biografie, hudba

Mariah Carey je americká popová zpěvačka, skladatelka, herečka a hudební producentka. Narodila se v New Yorku ve čtvrti Huntington na Long Islandu. Její matka byla operní zpěvačka a otec letecký inženýr. Když byly Mariah 3 roky, její rodiče se rozvedli. Mariah se začala věnovat zpěvu a psaní básní. Po střední škole Harborsfield High School chvíli pracovala jako servírka, poté jako sboristka. V 18 letech podepsala první smlouvu s nahrávací společností Columbia Music. Debutové album Mariah Carey vzniklo roku 1990 a setrvalo v žebříčku Billboard Hot 100 jedenáct týdnů na prvním místě. 4 písně z alba byly v žebříčku na 1. místě a Mariah v tomto roce získala 2x cenu Grammy (objev roku a nejlepší ženský výkon za skladbu Vision of Love). Album se stalo 9x platinové a prodalo se ho 15 miliónů nosičů. Druhé album Emotions vzniklo v následujícím roce (1991). Na konci roku 1993 vydala třetí album Music Box (1. místo v žebříčku Billboard Hot 200) a o rok později vydala vánoční album Merry Christmas (1994), které obsahuje píseň All I Want for Christmas Is You. Páté album Daydream vydala pod společností Sony, stejně jako šesté album Butterfly (1997). Její sedmé album a poslední u nahrávací společnosti Sony vyšlo roku 1999. Po dvou letech nahrála se společností Island Def Jem album Charmbracelet (2002). Následovala alba The Emancipation of Mimi (2005), E=MC2 (2005), Memoirs of an Imperfect Angel (2009), Merry Christmas II You (2010), Me. I am Mariah … The Elusive Chanteuse (2014) a Caution (2018).
Mariah Carey je jednou z nejprodávanějších umělkyň v historii. Prodala více než 200 miliónů desek. Její písně se 18x dostaly na první místo žebříčku americké hitparády.Kdo je Mariah Carey? Životopis Mariah Carey, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Mariah Carey

Národnost: americká
Datum narození: 27. 3. 1970
Místo narození: Huntington, Long Island, New York, USA

Popis osobnosti Mariah Carey můžete sdílet s přáteli a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Očkování? Vzpomněli byste si na význam slova Public domain? Vzpomněli byste si co znamená slovo Tuberkulóza? Znáte definici termínu Bowling?

Klíčová slova: wiki, hudba, vysvětlení, zajímavosti, kdo je Mariah Carey?, informace, hudba, datum narození, wikipedie, narození, popis, kdy se narodila Mariah Carey?, lexikon, biografie, národnost, Mariah Carey

Pojem Mariah Carey je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Mariah Carey v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mariah Carey ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Mariah Carey ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Mariah Carey ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Mariah Carey ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Mariah Carey ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mariah Carey například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Mariah Carey

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Mariah Carey? Kdy se narodila Mariah Carey? Kde se narodila Mariah Carey? Mariah Carey patří do kategorie Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Mariah Carey dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mariah Carey i v jiné kategorii než je hudba.