Kdo je to?
Kdo je Zhang Ziyi? Životopis Zhang Ziyi, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Zhang Ziyi?

Kdo je Zhang Ziyi? Životopis, informace, biografie, herectví

Zhang Ziyi (Čang C‘-i) je čínská filmová herečka a modelka. Ziyi se narodila v Pekingu do rodiny ekonoma a učitelky mateřské školy. V 8 letech začala s baletem v klasické čínské opeře. Nejdříve chodila na základní školu Xuanwu Districk Children’s Place, odkud přestoupila do Beijing Dance Academy (taneční akademie). V 15 letech zvítězila v národní taneční soutěži Taoli Cup Dance Competition (1994). O dva roky později z akademie odešla a začala studovat herectví na Central Drama Academy. Po třech letech studia herectví získala Ziyi roli ve svém debutovém filmu Cesta domů (1999). Po prvním a velkém úspěchu dostala nabídku od známého režiséra Ang Lee na film Tygr a drak, kde si zahrála po boku slavného herce Yun-Fat Chow (2000). Díky dalšímu úspěšnému snímku (film získal Oscara v kategorii nejlepší cizojazyčný film) měla otevřené dveře do Hollywoodu. O rok později se objevila v historickém filmu Válečník a poprvé se objevila v americkém filmu Křižovatka smrti 2 po boku Jackieho Chana a Chrise Tuckera (2001). Mezi její další úspěšné snímky bezesporu patří film Hrdina (2002), kde si zahrála se slavným hercem Jet Li, Klan létajících dýk, 2046 (2004), Gejša (2005) nebo Nebezpečné známosti (2012).
Díky její kráse Ziyi spolupracuje jako modelka se značkami Maybeline, Omega Watches, Garnier nebo jako propagátorka hotelů Šangri-La. Roku 2001 byla časopisem People zařazena mezi 50 nejkrásnějších žen světa.
Ve volném čase působí jako ambasador projektu Save the Children a Special Olympics (speciální olympijské hry pro mentálně postižené sportovce).Kdo je Zhang Ziyi? Životopis Zhang Ziyi, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Zhang Ziyi

Národnost: čínská
Datum narození: 9. 2. 1979
Místo narození: Peking, Čína

Tento text (Zhang Ziyi) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Pařížská káva? Vzpomenete si na definici slova Imigrace? Víte, co je to Audacity? Vzpomněli byste si na význam slova Interakce?

Klíčová slova: zajímavosti, život, osobnost, kdy se narodila Zhang Ziyi?, wikipedie, životopis, datum narození, kde se narodila Zhang Ziyi?, místo narození, popis, Zhang Ziyi, vysvětlení, informace, Zhang Ziyi, osobnosti, biografie

Pojem Zhang Ziyi je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz Zhang Ziyi ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Zhang Ziyi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zhang Ziyi ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Zhang Ziyi ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Zhang Ziyi na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zhang Ziyi například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zhang Ziyi

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Zhang Ziyi? Kdy se narodila Zhang Ziyi? Kde se narodila Zhang Ziyi? Zhang Ziyi je v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Zhang Ziyi řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zhang Ziyi i v jiné kategorii než je herectví.