Kdo je to?
Kdo je Zhang Ziyi? Životopis Zhang Ziyi, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Zhang Ziyi?

Kdo je Zhang Ziyi? Životopis, informace, biografie, herectví

Zhang Ziyi (Čang C‘-i) je čínská filmová herečka a modelka. Ziyi se narodila v Pekingu do rodiny ekonoma a učitelky mateřské školy. V 8 letech začala s baletem v klasické čínské opeře. Nejdříve chodila na základní školu Xuanwu Districk Children’s Place, odkud přestoupila do Beijing Dance Academy (taneční akademie). V 15 letech zvítězila v národní taneční soutěži Taoli Cup Dance Competition (1994). O dva roky později z akademie odešla a začala studovat herectví na Central Drama Academy. Po třech letech studia herectví získala Ziyi roli ve svém debutovém filmu Cesta domů (1999). Po prvním a velkém úspěchu dostala nabídku od známého režiséra Ang Lee na film Tygr a drak, kde si zahrála po boku slavného herce Yun-Fat Chow (2000). Díky dalšímu úspěšnému snímku (film získal Oscara v kategorii nejlepší cizojazyčný film) měla otevřené dveře do Hollywoodu. O rok později se objevila v historickém filmu Válečník a poprvé se objevila v americkém filmu Křižovatka smrti 2 po boku Jackieho Chana a Chrise Tuckera (2001). Mezi její další úspěšné snímky bezesporu patří film Hrdina (2002), kde si zahrála se slavným hercem Jet Li, Klan létajících dýk, 2046 (2004), Gejša (2005) nebo Nebezpečné známosti (2012).
Díky její kráse Ziyi spolupracuje jako modelka se značkami Maybeline, Omega Watches, Garnier nebo jako propagátorka hotelů Šangri-La. Roku 2001 byla časopisem People zařazena mezi 50 nejkrásnějších žen světa.
Ve volném čase působí jako ambasador projektu Save the Children a Special Olympics (speciální olympijské hry pro mentálně postižené sportovce).Kdo je Zhang Ziyi? Životopis Zhang Ziyi, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Zhang Ziyi

Národnost: čínská
Datum narození: 9. 2. 1979
Místo narození: Peking, Čína

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Zhang Ziyi sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Pařížská káva? Vzpomenete si na definici slova Polní lopatka? Víte, co je to Sójové maso? Vzpomněli byste si na význam slova Instinkt?

Klíčová slova: wikipedie, informace, životopis, vysvětlení, kdo je Zhang Ziyi?, wiki, kdy se narodila Zhang Ziyi?, Zhang Ziyi, herectví, biografie, zajímavosti, herectví, osobnosti, narození, národnost, místo narození

Pojem Zhang Ziyi je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Zhang Ziyi

Hledat slovo Zhang Ziyi ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Zhang Ziyi ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Zhang Ziyi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Zhang Ziyi ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Zhang Ziyi v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Zhang Ziyi například ve Wikipedii, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Zhang Ziyi? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Zhang Ziyi? Kdy se narodila Zhang Ziyi? Kde se narodila Zhang Ziyi? Zhang Ziyi patří do sekce Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Zhang Ziyi dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zhang Ziyi i v jiné kategorii než je herectví.