Kdo je to?
Kdo je Zhang Ziyi? Životopis Zhang Ziyi, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Zhang Ziyi

Kdo je Zhang Ziyi? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Zhang Ziyi (Čang C‘-i) je čínská filmová herečka a modelka. Ziyi se narodila v Pekingu do rodiny ekonoma a učitelky mateřské školy. V 8 letech začala s baletem v klasické čínské opeře. Nejdříve chodila na základní školu Xuanwu Districk Children’s Place, odkud přestoupila do Beijing Dance Academy (taneční akademie). V 15 letech zvítězila v národní taneční soutěži Taoli Cup Dance Competition (1994). O dva roky později z akademie odešla a začala studovat herectví na Central Drama Academy. Po třech letech studia herectví získala Ziyi roli ve svém debutovém filmu Cesta domů (1999). Po prvním a velkém úspěchu dostala nabídku od známého režiséra Ang Lee na film Tygr a drak, kde si zahrála po boku slavného herce Yun-Fat Chow (2000). Díky dalšímu úspěšnému snímku (film získal Oscara v kategorii nejlepší cizojazyčný film) měla otevřené dveře do Hollywoodu. O rok později se objevila v historickém filmu Válečník a poprvé se objevila v americkém filmu Křižovatka smrti 2 po boku Jackieho Chana a Chrise Tuckera (2001). Mezi její další úspěšné snímky bezesporu patří film Hrdina (2002), kde si zahrála se slavným hercem Jet Li, Klan létajících dýk, 2046 (2004), Gejša (2005) nebo Nebezpečné známosti (2012).
Díky její kráse Ziyi spolupracuje jako modelka se značkami Maybeline, Omega Watches, Garnier nebo jako propagátorka hotelů Šangri-La. Roku 2001 byla časopisem People zařazena mezi 50 nejkrásnějších žen světa.
Ve volném čase působí jako ambasador projektu Save the Children a Special Olympics (speciální olympijské hry pro mentálně postižené sportovce).Kdo je Zhang Ziyi? Životopis Zhang Ziyi, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Zhang Ziyi

Národnost: čínská
Datum narození: 9. 2. 1979
Místo narození: Peking, Čína

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Zhang Ziyi? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Závitník? Vzpomněli byste si na význam slova Mumio? Víte, co je to Sukcese? Znáte definici termínu Java?

Klíčová slova: Zhang Ziyi, herectví, osobnost, herectví, lexikon, wikipedie, narození, místo narození, datum narození, informace, vysvětlení, osobnosti, biografie, popis, kdo je Zhang Ziyi?, Zhang Ziyi

Pojem Zhang Ziyi je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Zhang Ziyi zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Zhang Ziyi ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Zhang Ziyi v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Zhang Ziyi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Zhang Ziyi ve Wikipedii

Vyhledat heslo Zhang Ziyi ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zhang Ziyi například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zhang Ziyi

Právě jste zjistili Kdo je to Zhang Ziyi? Kdy se narodila Zhang Ziyi? Kde se narodila Zhang Ziyi? Zhang Ziyi je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, zrzka krátkovláska, zhang Ziyi, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Zhang Ziyi např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zhang Ziyi i v jiné kategorii než je herectví.