Kdo je to?
Kdo je Marilyn Monroe? Životopis Marilyn Monroe, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Marilyn Monroe?

Kdo je Marilyn Monroe? Životopis, informace, biografie, herectví

Marilyn Monroe, vlastním jménem Norma Jean Baker Mortenson, byla americká modelka, filmová herečka, producentka a také zpěvačka. Monroe se narodila v Kalifornii v Los Angeles a jako malá strávila většinu dětství v sirotčinci a v pěstounské péči. Když měla Marilyn dvacet let, podepsala smlouvu s filmovou společností Twentieth Century Fox a současně se věnovala modelingu.
Z počátku hrávala v béčkových filmech, ale její debut u filmu přišel roku 1950 s filmem Asfaltová džungle, který znamenal také první úspěch. Hned v dalším filmu Neobtěžuj se klepáním (1952), se Monroe objevila v hlavní roli. Následovaly snímky Omlazovací prostředek, V osidlech noci (1952), Niagara, Jak si vzít milionáře (1953), Řeka bez návratu (1954), Slaměný vdovec (1955), Princ a tanečnice (1957). V roce 1959 si zahrála ve filmu Někdo to rád horké. Snímek se stal kasovním trhákem a udělal z Marilyn největší filmovou hvězdu. Za roli Sugar získala cenu Zlatý glóbus. V roce 2000 prohlásil Americký filmový institut snímek Někdo to rád horké za nejlepší komedii století. Poté nahrála už jen dva filmy Pojď, budeme se milovat (1960) a Mustangové (1961). K filmu napsal scénář její tehdejší manžel a populární dramatik Arthur Miller.
Marilyn Monroe zemřela za neznámých příčin ve věku pouhých 36 let.Kdo je Marilyn Monroe? Životopis Marilyn Monroe, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Marilyn Monroe

Národnost: americká
Datum narození: 1. 6. 1926
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, Spojené státy americké

Sdílejte tuto stránku s osobností Marilyn Monroe s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Gyros? Znáte definici termínu Technická výchova? Vzpomněli byste si na význam slova Kaligram? Pamatujete si definici pojmu Diastolický tlak?

Klíčová slova: život, biografie, lexikon, osobnosti, zajímavosti, herectví, Marilyn Monroe, narození, wikipedie, wiki, národnost, kdy se narodila Marilyn Monroe?, Marilyn Monroe, osobnost, vysvětlení, herectví

Pojem Marilyn Monroe je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Marilyn Monroe ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Marilyn Monroe ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marilyn Monroe ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Marilyn Monroe na Youtube

Vyhledat heslo Marilyn Monroe ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Marilyn Monroe například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marilyn Monroe

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Marilyn Monroe? Kdy se narodila Marilyn Monroe? Kde se narodila Marilyn Monroe? Marilyn Monroe patří do sekce Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme vyhledat osobnost, osobu, člověka Marilyn Monroe např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marilyn Monroe i v jiné kategorii než je herectví.