Kdo je to?
Kdo byl Josif Stalin? Životopis Josif Stalin, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Josif Stalin?

Kdo byl Josif Stalin? Životopis, informace, biografie, politici

Josif Stalin, původním jménem Josif Vissarionovič Džugašvili, byl politik a revolucionář pocházející z Gruzie. Od roku 1922 do roku 1952 působil jako generální tajemník Komunistické strany sovětského svazu. Jako osobnost má své velké odpůrce, ale i menší část příznivců. Ti oceňují především jeho světový vliv, pokrok Sovětského svazu za jeho vedením, kdy se původně zemědělská země stala vyspělým průmyslovým státem, vítězství za 2. světové války a zlepšení úrovně života obyvatel Ruska.
Současně však byl Josif Stalin krvavým diktátorem, který byl zodpovědný za smrt mnoha milionů Rusů, kromě jiného v období hladomoru na Ukrajině, nebo umučených a zemřelých v gulazích nebo věznicích.Kdo byl Josif Stalin? Životopis Josif Stalin, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Josif Stalin

Národnost: ruská
Datum narození: 18. prosince 1878
Místo narození: Gori
Datum úmrtí: 5. března 1953

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Josif Stalin? se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Sloučenina? Vzpomněli byste si na význam slova Liftback? Vzpomenete si na definici slova Dermatitida? Znáte definici termínu ASAP?

Klíčová slova: wikipedie, kde se narodil Josif Stalin?, kdo je Josif Stalin?, místo narození, zajímavosti, biografie, lexikon, osobnosti, život, Josif Stalin, datum narození, politici, kdy se narodil Josif Stalin?, wiki, popis, osobnost

Pojem Josif Stalin je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Josif Stalin doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Josif Stalin ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Josif Stalin ve Wikislovníku

Najít slovo Josif Stalin ve Wikipedii

Hledat frázi Josif Stalin ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Josif Stalin například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Josif Stalin?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Josif Stalin? Kdy se narodil Josif Stalin? Kde se narodil Josif Stalin? Kdy zemřel Josif Stalin? Josif Stalin je v sekci Politici

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Josif Stalin dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josif Stalin i v jiné kategorii než je politici.