Kdo je to?
Kdo je to, byl Heraldik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Heraldik? Lidé, věda

Kdo je to Heraldik?

Co znamená a jaký je význam slova Heraldik?

Heraldik je osoba, zabývající se heraldikou, tedy vědou, která zkoumá erby, pravidla a obvyklé postupy, podle kterých se erby tvoří, zakreslují, popisují a také určují. Pojmenování heraldik se odvozuje od slova herold a je původem germánské. Pracovník v tomto oboru se zaměřuje na právo erbovní, erbovní umění a nauku o erbech. Heraldika vznikla již v 19. Století, ovšem jako samostatná historická pomocná věda se prosadila až v 19. století.
Heraldik nezkoumá pouze erby šlechticů a šlechtických rodů, ale i městské a státní znaky a další. Spolupracuje také s dalšími vědami, studuje i historické listiny, které se k udělení erbu vztahují.Kdo je to, byl Heraldik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Heraldik? Lidé, věda

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Heraldik s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Korporátní daň? Znáte pojem Topůrko? Víte co je Akademický rok? Vzpomenete si na definici slova Draft?

Klíčová slova: význam pojmu, věda, odborný výraz, původ slova, kdo to je, synonymum, pojem, popis, informace, slovo, heslo, co znamená, definice, co je to Heraldik?, etymologie, vysvětlení

Pojem Heraldik je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Heraldik doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Heraldik na Youtube

Vyhledat heslo Heraldik na Google.cz

Najít termín Heraldik ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Heraldik ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Heraldik například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Heraldik, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Heraldik? Kdo to byl Heraldik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Heraldik? Definice pojmu Heraldik se nachází v sekci věda. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít výraz, text, termín, pojem např. v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než věda).

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.