Kdo je to?
Kdo je to, byl Heraldik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Heraldik? Lidé, věda

Kdo je to Heraldik?

Co znamená a jaký je význam slova Heraldik?

Heraldik je osoba, zabývající se heraldikou, tedy vědou, která zkoumá erby, pravidla a obvyklé postupy, podle kterých se erby tvoří, zakreslují, popisují a také určují. Pojmenování heraldik se odvozuje od slova herold a je původem germánské. Pracovník v tomto oboru se zaměřuje na právo erbovní, erbovní umění a nauku o erbech. Heraldika vznikla již v 19. Století, ovšem jako samostatná historická pomocná věda se prosadila až v 19. století.
Heraldik nezkoumá pouze erby šlechticů a šlechtických rodů, ale i městské a státní znaky a další. Spolupracuje také s dalšími vědami, studuje i historické listiny, které se k udělení erbu vztahují.Kdo je to, byl Heraldik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Heraldik? Lidé, věda

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Heraldik? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Kardamon? Znáte definici termínu Vasektomie? Víte co je Celostní medicína? Pamatujete si definici pojmu Hatchback?

Klíčová slova: popis, etymologie, odborný výraz, termín, slovo, kdo je Heraldik?, formulace, původ slova, heslo, co je to Heraldik?, význam, co znamená, pojem, lexikon, synonymum, věda

Pojem Heraldik je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít termín Heraldik ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Heraldik ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Heraldik na Youtube

Vyhledat heslo Heraldik ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Heraldik například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Vysvětlení významu slova Heraldik, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Heraldik? Kdo to byl Heraldik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Heraldik? Definice pojmu Heraldik je v kategorii věda. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v věda.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.