Kdo je to?
Kdo je to Heraldik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Heraldik? Lidé, věda

Heraldik

Co znamená a jaký je význam slova Heraldik?

Heraldik je osoba, zabývající se heraldikou, tedy vědou, která zkoumá erby, pravidla a obvyklé postupy, podle kterých se erby tvoří, zakreslují, popisují a také určují. Pojmenování heraldik se odvozuje od slova herold a je původem germánské. Pracovník v tomto oboru se zaměřuje na právo erbovní, erbovní umění a nauku o erbech. Heraldika vznikla již v 19. Století, ovšem jako samostatná historická pomocná věda se prosadila až v 19. století.
Heraldik nezkoumá pouze erby šlechticů a šlechtických rodů, ale i městské a státní znaky a další. Spolupracuje také s dalšími vědami, studuje i historické listiny, které se k udělení erbu vztahují.Kdo je to Heraldik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Heraldik? Lidé, věda

Zaujala vás definice slova Heraldik? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Šestinedělí? Vzpomněli byste si na význam slova Pedig? Víte co je Blog? Znáte definici termínu SJM?

Klíčová slova: význam slova, lexikon, slovo, věda, Heraldik, přesný výraz, význam pojmu, odborný výraz, Heraldik, wiki, definice, přesný význam, etymologie, heslo, původ slova, termín

Pojem Heraldik je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Heraldik

Najít heslo Heraldik ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Heraldik na Google obrázcích

Vyhledat termín Heraldik v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Heraldik ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Heraldik ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Heraldik například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Heraldik

Právě jste zjistili Kdo je to Heraldik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Heraldik? Definice pojmu Heraldik je v kategorii Věda

Kategorie věda, archeolog, heraldik, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též hledat informace výraz,heslo, text, pojem třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Heraldik v jiné sekci než věda.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.