Kdo je to?
Kdo je to, byl Heraldik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Heraldik? Lidé, věda

Kdo je to Heraldik?

Co znamená a jaký je význam slova Heraldik?

Heraldik je osoba, zabývající se heraldikou, tedy vědou, která zkoumá erby, pravidla a obvyklé postupy, podle kterých se erby tvoří, zakreslují, popisují a také určují. Pojmenování heraldik se odvozuje od slova herold a je původem germánské. Pracovník v tomto oboru se zaměřuje na právo erbovní, erbovní umění a nauku o erbech. Heraldika vznikla již v 19. Století, ovšem jako samostatná historická pomocná věda se prosadila až v 19. století.
Heraldik nezkoumá pouze erby šlechticů a šlechtických rodů, ale i městské a státní znaky a další. Spolupracuje také s dalšími vědami, studuje i historické listiny, které se k udělení erbu vztahují.Kdo je to, byl Heraldik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Heraldik? Lidé, věda

Tento text (Heraldik) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Korporátní daň? Vzpomněli byste si co znamená slovo Mandel? Víte co je Akademický rok? Víte co je Oxytocin?

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, heslo, kdo to je, slovo, Heraldik, co znamená, popis, synonymum, etymologie, přesný význam, vysvětlení, význam, informace, přesný výraz, lexikon

Pojem Heraldik je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Heraldik

Hledat pojem Heraldik ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Heraldik ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Heraldik ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Heraldik na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Heraldik například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Heraldik

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Heraldik? Kdo to byl Heraldik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Heraldik? Definice pojmu Heraldik je v kategorii věda. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Heraldik hledat i v jiných kategoriích (než věda).

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.