Kdo je to?
Kdo je Oldřich Navrátil? Životopis Oldřich Navrátil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Oldřich Navrátil

Kdo je Oldřich Navrátil? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Oldřich Navrátil je český filmový, seriálový a divadelní herec, moderátor. Navrátil se narodil v Třebíči, kde po základní škole vystudoval místní gymnázium. Po maturitě na gymnáziu začal studovat herectví na brněnském JAMU pod akademickým vedením Jarmily Lázničkové. JAMU úspěšně dokončil a následně získal první angažmá v brněnském Divadle na provázku. V tomto divadle působil celkem dva roky a poté se přemístil do Prahy, kde začal hrát v experimentálním souboru s názvem Dílna 24. Odtud později přestoupil do pražského divadla Ta Fantastika. Během svého života hostoval v dalších pražských divadlech, např. Divadlo Minor (Klapzubova jedenáctka, Válka profesora Klamma), Činoherní klub, Studio Ypsilon (2012/2013 a 2016/2017), Studio DVA (2016/2017), Čechovo prozatímně osvobozené divadlo (Dívčí válka, Pravda o zkáze Titaniku). Dále ztvárnil role v inscenacích Perníková chaloupka, Noci s modelkou a další.
Navrátil debutoval roku 1976 ve snímcích Jenůfa a Strom vědění dobrého. Od té doby vytvořil více než 120 filmových rolí. Objevil se v oblíbených snímcích jako Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979), Prázdniny pro psa, Krakonoš a lyžníci (1980), Jak svět přichází o básníky (1982), Proč? (1987), Dobří holubi se vracejí (1988), Konec básníků v Čechách (1993), Lotrando a Zubejda (1996), Všichni moji blízcí (2001), Anděl Páně (2005), Rafťáci (2006) a mnoho dalších.
Proslavil se také díky rolím v televizních seriálech Druhý dech (1988), Bylo nás pět (1994), Zdivočelá země (1997), Místo nahoře, Náměstíčko (2004), Dobrá čtvrť (2005 a 2008), Horákovi (2006), Poste restante (2009), Znamení koně (2011), Základka, Obchoďák (2012), Špačkovi v síti času (2013), Vinaři (2014), Stopy života (2014-2015), Rudyho má každý rád (2015), Na vodě (2016), Ohnivý kuře (2018), Krejzovi (2019), Kameňák (2019-2020) a Zoo (2022). Je znám také z moderování televizního pořadu pro kutily Receptář prima nápadů.
Navrátil byl 24 let ženatý s manželkou Dagmar Navrátilovu a měli spolu dceru Terezu. Manželka Dagmar však Oldřicha opustila s jeho nejlepším přítelem. V roce 2011 se oženil podruhé, když si vzal za manželku přítelkyni Moniku.
Roku 2012 obdržel Cenu města Třebíče a o dva roky později se dokonce stal čestným občanem města Třebíč.Kdo je Oldřich Navrátil? Životopis Oldřich Navrátil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Oldřich Navrátil

Národnost: česká
Datum narození: 21. 1952
Místo narození: Třebíč, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Oldřich Navrátil? Pak se podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Bakuchiol? Vzpomněli byste si na význam slova Absolutno? Vzpomněli byste si co označuje výraz Softball? Znáte definici termínu Paternalismus?

Klíčová slova: místo narození, herectví, informace, datum narození, životopis, herectví, biografie, wikipedie, život, vysvětlení, národnost, Oldřich Navrátil, kdy se narodil Oldřich Navrátil?, zajímavosti, kdo je Oldřich Navrátil?, popis

Pojem Oldřich Navrátil je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín Oldřich Navrátil ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Oldřich Navrátil ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Oldřich Navrátil ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Oldřich Navrátil na Google.cz

Najít termín Oldřich Navrátil v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Oldřich Navrátil například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Oldřich Navrátil?

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Oldřich Navrátil? Kdy se narodil Oldřich Navrátil? Kde se narodil Oldřich Navrátil? Oldřich Navrátil je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, bruneta kudrnatá, oldřich Navrátil, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Oldřich Navrátil dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Oldřich Navrátil i v jiné kategorii než je herectví.