Kdo je to?
Kdo byl Patrick Swayze? Životopis Patrick Swayze, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Patrick Swayze?

Kdo to byl Patrick Swayze? Stručný životopis

Patrick Wayne Swayze byl americký herec a tanečník. Narodil se ve městě Houston v Texasu. Jeho matka byla profesionální tanečnice a Patrick šel v jejich stopách. Nejprve získal v taneční škole své matky baletní průpravu. Balet studoval dále v New Yorku na baletních školách Harkness Ballet a Joffrey Ballet. Jako profesionál začal tancovat ve skupině Disney Theatrical Group, se kterou se objevil v show s názvem Disney on Parade a později začal pracovat v New Yorku v divadle Broadway. Na Broadwayi se objevil v roli Dannyho Zuka v muzikále Pomáda.
V televizi se objevil poprvé roku 1979 v komedii Skatetown, U.S.A. a následně se objevil v jedné epizodě amerického válečného seriálu M*A*S*H. Stal se známějším díky filmům Ztracenci a Sedm neohrožených z roku 1983, avšak zlom přišel v roce 1987 s filmem Hříšný tanec. Za tento nízkorozpočtový film byl Swayze nominován na cenu Zlatý glóbus. Dokonce sám napsal soundtrack do filmu She’s Like the Wind. Následovaly další slavné filmy jako Road House (1989), drama Duch (1990) a Bod Zlomu (1991). Magazínem People byl zvolen Nejvíce sexy mužem planety (1991). Objevil se ještě ve dvou komerčně úspěšných filmech Donnie Darko (2001) a Probuzení v Renu (2002).
Během natáčení pilotního dílu seriálu The Beast (2008) byla Swayzemu diagnostikovaná rakovina slinivky břišní. O rok později této nemoci ve věku 57 let podlehl.Kdo byl Patrick Swayze? Životopis Patrick Swayze, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní informace o osobě Patrick Swayze

Národnost: americká
Datum narození: 18. 8. 1952
Místo narození: Houston, Texas
Datum úmrtí: 14. 9. 2009

Líbí se stručný životopis s osobou Patrick Swayze? Pak se podělte s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Ledová káva? Znáte definici termínu Amplituda? Vzpomenete si na definici slova Kvetoucí čaj? Pamatujete si definici pojmu Rostlina?

Klíčová slova: význam pojmu, termín, informace, formulace, co je to Patrick Swayze?, herectví, původ slova, co znamená, pojem, etymologie, vysvětlení, přesný výraz, odborný výraz, definice, kdo to je, kdo je Patrick Swayze?

Pojem Patrick Swayze je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Patrick Swayze

Hledat pojem Patrick Swayze ve Wikipedii

Najít termín Patrick Swayze ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Patrick Swayze v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Patrick Swayze ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Patrick Swayze například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Patrick Swayze? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Patrick Swayze? Kdo to byl Patrick Swayze? Kdy se narodil Patrick Swayze? Kde se narodil Patrick Swayze? Kdy zemřel Patrick Swayze? Patrick Swayze je v sekci herectví. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Patrick Swayze dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Patrick Swayze i v jiné kategorii než je herectví.