Kdo je to?
Kdo byl Andy Bathgate? Životopis Andy Bathgate, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo byl Andy Bathgate?

Kdo byl Andy Bathgate? Životopis, informace, biografie, sport

Andy Bathgate, celým jménem Andrew James Bathgate, byl kanadský hokejista. Narodil se 28. srpna 1932 v kanadském Winnipegu.
Po sezónách v juniorské soutěži, kde hrál za tým Guelph Biltmores se v letech 1952–1954 objevoval střídavě v dresu New York Rangers, hrajících NHL, a Vancouver Canucks, kteří hráli v té době WHL. Od sezóny 1954–55 se však definitivně zabydlel v týmu New York Rangers, kde nakonec odehrál deset sezón a stal se tamější legendou. Poté, co v sezóně 1958–1959 nasázel 40 branek, získal Hart Memorial Trophy pro nejužitečnějšího hráče soutěže NHL. V sezóně 1961–1962 se o post vítěze kanadského bodování přetahoval s Bobbym Hullem, jenž nakonec získal Art Ross Trophy za vyšší počet vstřelených branek. V roce 1963 přestoupil z v té době průměrného týmu Rangers do Toronta (Toronto Maple Leafs) a odměnou mu byl zisk Stanley Cupu. V následujícím roce se přesunul do Detroit Red Wings, s nímž se dostal až do finále. V roce 1967 si ho vybral tým Pittsburgh Penguins a Bathgate se stal jeho historicky prvním střelcem v NHL. Poté se na dvě sezóny vrátil do WHL do týmu Vancouver Canucks. V sezóně 1969–1970, kdy hrál za tento tým, si připsal úctyhodných 108 kanadských bodů v 72 zápasech. Za to získal George Leader Cup, jenž se uděluje nejlepšímu hráči sezóny ve WHL. Poté se ještě krátce objevil v dresu Pittsburghu, což byla z jeho strany poslední sezóna v zámoří. V následujícím roce si vyzkoušel coby hrající trenér také evropské kluziště, a to konkrétně ve švýcarském HC Ambrì–Piotta. O tři roky později se ještě krátce objevil na soupisce Vancouver Blazers, kde předtím také krátce trénoval.
V roce 1978 byl uveden do Hokejové síně slávy NHL. Na jeho počest je v týmu New York Rangers vyřazeno číslo 9. Stalo se tak při ceremonii v roce 2009. Při stém výročí NHL v roce 2017 byl zařazen mezi sto nejlepších hráčů historie. Andy Bathgate zemřel 26. února 2016 ve věku 83 let.Kdo byl Andy Bathgate? Životopis Andy Bathgate, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Andy Bathgate

Národnost: kanadská
Datum narození: 28. srpna 1932
Místo narození: Winnipeg
Datum úmrtí: 26. února 2016

Líbí se stručný životopis s osobou Andy Bathgate? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Free running? Víte co je Mokřad? Rozumíte pojmu Citace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Rotační výuka?

Klíčová slova: narození, národnost, místo narození, sport, datum úmrtí, kdo je Andy Bathgate?, zajímavosti, informace, wiki, kdy se narodil Andy Bathgate?, wikipedie, národnost, osobnosti, vysvětlení, sport, Kdy zemřel Andy Bathgate

Pojem Andy Bathgate je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Andy Bathgate doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Andy Bathgate v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Andy Bathgate na Youtube

Najít slovo Andy Bathgate ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Andy Bathgate ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Andy Bathgate ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Andy Bathgate například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Andy Bathgate?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Andy Bathgate? Kdy se narodil Andy Bathgate? Kde se narodil Andy Bathgate? Kdy zemřel Andy Bathgate? Andy Bathgate je v kategorii Sport

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Andy Bathgate řekněme třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andy Bathgate i v jiné kategorii než je sport.