Kdo je to?
Kdo byl Andy Bathgate? Životopis Andy Bathgate, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Andy Bathgate

Kdo byl Andy Bathgate? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Andy Bathgate, celým jménem Andrew James Bathgate, byl kanadský hokejista. Narodil se 28. srpna 1932 v kanadském Winnipegu.
Po sezónách v juniorské soutěži, kde hrál za tým Guelph Biltmores se v letech 1952–1954 objevoval střídavě v dresu New York Rangers, hrajících NHL, a Vancouver Canucks, kteří hráli v té době WHL. Od sezóny 1954–55 se však definitivně zabydlel v týmu New York Rangers, kde nakonec odehrál deset sezón a stal se tamější legendou. Poté, co v sezóně 1958–1959 nasázel 40 branek, získal Hart Memorial Trophy pro nejužitečnějšího hráče soutěže NHL. V sezóně 1961–1962 se o post vítěze kanadského bodování přetahoval s Bobbym Hullem, jenž nakonec získal Art Ross Trophy za vyšší počet vstřelených branek. V roce 1963 přestoupil z v té době průměrného týmu Rangers do Toronta (Toronto Maple Leafs) a odměnou mu byl zisk Stanley Cupu. V následujícím roce se přesunul do Detroit Red Wings, s nímž se dostal až do finále. V roce 1967 si ho vybral tým Pittsburgh Penguins a Bathgate se stal jeho historicky prvním střelcem v NHL. Poté se na dvě sezóny vrátil do WHL do týmu Vancouver Canucks. V sezóně 1969–1970, kdy hrál za tento tým, si připsal úctyhodných 108 kanadských bodů v 72 zápasech. Za to získal George Leader Cup, jenž se uděluje nejlepšímu hráči sezóny ve WHL. Poté se ještě krátce objevil v dresu Pittsburghu, což byla z jeho strany poslední sezóna v zámoří. V následujícím roce si vyzkoušel coby hrající trenér také evropské kluziště, a to konkrétně ve švýcarském HC Ambrì–Piotta. O tři roky později se ještě krátce objevil na soupisce Vancouver Blazers, kde předtím také krátce trénoval.
V roce 1978 byl uveden do Hokejové síně slávy NHL. Na jeho počest je v týmu New York Rangers vyřazeno číslo 9. Stalo se tak při ceremonii v roce 2009. Při stém výročí NHL v roce 2017 byl zařazen mezi sto nejlepších hráčů historie. Andy Bathgate zemřel 26. února 2016 ve věku 83 let.Kdo byl Andy Bathgate? Životopis Andy Bathgate, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Andy Bathgate

Národnost: kanadská
Datum narození: 28. srpna 1932
Místo narození: Winnipeg
Datum úmrtí: 26. února 2016

Popis osobnosti Andy Bathgate můžete sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte co je Infinitiv? Rozumíte pojmu Zemská kůra? Rozumíte pojmu Burleska? Znáte pojem Ascorutin?

Klíčová slova: zajímavosti, vysvětlení, nežijící, kdo je Andy Bathgate?, národnost, Andy Bathgate, datum úmrtí, Andy Bathgate, datum narození, život, osobnost, biografie, místo narození, kde se narodil Andy Bathgate?, kdy se narodil Andy Bathgate?, informace

Pojem Andy Bathgate je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Andy Bathgate

Vyhledat heslo Andy Bathgate v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Andy Bathgate ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Andy Bathgate ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Andy Bathgate na Google.cz

Hledat videa s názvem Andy Bathgate na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Andy Bathgate například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Andy Bathgate?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Andy Bathgate? Kdy se narodil Andy Bathgate? Kde se narodil Andy Bathgate? Kdy zemřel Andy Bathgate? Andy Bathgate se nachází v kategorii Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Andy Bathgate řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andy Bathgate i v jiné kategorii než je sport.