Kdo je to?
Kdo je Michal Jankovský? Životopis Michal Jankovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Michal Jankovský

Kdo je Michal Jankovský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, podnikání

Michal Jankovský je český starožitník a nakladatel.
Michal se narodil 11. dubna 1959 v Rakovníku a je tedy znamením Beran. Je známo, že Berani si jsou tvrdošíjně za svým, což u Michala platí dvojnásob. Starožitnosti jej zajímaly odmalička, a tak i když vystudoval střední ekonomickou školu, dále se věnoval různým zaměstnáním, která byla spojena s kreativitou, starožitnostmi atd. Pracoval jak v zahraničí, tak doma. Svůj vlastní obchod se starožitnostmi si otevřel v roce 2000 na Praze 1 - Josefově. Protože miluje zejména kubismus, secesi a art deco, v jeho obchodě také tyto umělecké směry naleznete nejčastěji. Všechny pocházejí v 19. a první poloviny 20. století. V jeho galerii si můžete zakoupit nábytek, svítidla, porcelán a mnoho dalšího. Je členem Asociace starožitníků České republiky. Za své sběratelské kousky byl již i oceněn, například v roce 2017 získal Cenu prezidenta asociace za bronzovou sochu Alegorie hudby, kterou odlil Josef Drahoňovský roku 1926.
Dnes je Michal Jankovský znám hlavně z televizní show televize Prima Poklad z půdy, kde spolu s dalšími starožitníky, jako jsou například Pavel Urban, Pavel Kuře, Albert Trnka či Simona Šustková, hodnotí nabízené předměty od laiků, kteří se snaží porotce přesvědčit o jedinečnosti jejich nabízeného zboží. Michal Jankovský je však znám tím, že příliš nenakupuje ani v běžném životě.
Kromě toho je Michal také nakladatelem, patří mu nakladatelství Fabula, ve kterém se vydávají hlavně knihy, které se zaměřují na alternativní proudy v oblasti duchovna, alternativní životní postoje a různé směry (také alternativní) ve výchově dětí.Kdo je Michal Jankovský? Životopis Michal Jankovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Hlavní informace o osobě Michal Jankovský

Národnost: česká
Datum narození: 11. 4. 1959
Místo narození: Rakovník

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Michal Jankovský sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Zápočtový list? Pamatujete si definici pojmu Stavební spoření? Víte, co je to Devítiocasá kočka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Refundace?

Klíčová slova: národnost, wikipedie, datum narození, život, zajímavosti, popis, informace, kdy se narodil Michal Jankovský?, životopis, místo narození, podnikání, kdo je Michal Jankovský?, osobnosti, wiki, narození, Michal Jankovský

Pojem Michal Jankovský je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Michal Jankovský ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Michal Jankovský ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Michal Jankovský ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Michal Jankovský ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Michal Jankovský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Jankovský například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Michal Jankovský?

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Michal Jankovský? Kdy se narodil Michal Jankovský? Kde se narodil Michal Jankovský? Michal Jankovský je v sekci Podnikání

Kategorie podnikání, finančník, michal Jankovský, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Michal Jankovský kupř. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Jankovský i v jiné kategorii než je podnikání.