Kdo je to?
Kdo je to Loki? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Loki? Lidé, fikce

Kdo je to Loki?

Co znamená a jaký je význam slova Loki?

Loki je v severské mytologii jedním z bohů. Jde o boha lži a lstí.
Podle legend pocházel Loki z rodu obrů, ale byl přijat mezi severské bohy. Zde se vyprofiloval jako vypočítavý bůh klamu. Legendy vyprávějí o celé řadě příběhů, kdy někoho obelstil, způsobil něčí smrt nebo využil nějakého převleku či proměny ve zvíře.
Podle bájí bohové jednoho dne přestali snášet jeho lstivé kousky a rozhodli se ho spoutat. Loki se osvobodí, až nastane Ragnarök, tedy konec světa - a tehdy se postaví proti ostatním severským bohům.
Jeho manželkou je severská bohyně Sigyn.Kdo je to Loki? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Loki? Lidé, fikce

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Loki? s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Maloobchod? Vzpomenete si na definici slova Acidóza? Rozumíte pojmu Vodík? Vzpomněli byste si na význam slova Tetralogie?

Klíčová slova: původ slova, etymologie, význam, lexikon, heslo, fikce, význam pojmu, Loki, přesný výraz, přesný výraz, wiki, synonymum, vysvětlení, formulace, definice, odborný výraz

Pojem Loki je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Loki na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Loki v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Loki ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Loki ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Loki ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Loki například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Loki

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Loki? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Loki? Definice pojmu Loki je v kategorii Fikce

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat výraz, heslo, text, pojem třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v fikce.