Kdo je to?
Kdo je to, byl Whistleblower? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Whistleblower? Lidé, zločin

Kdo je to Whistleblower?

Jaký je význam slova Whistleblower? Co to znamená?

Whistleblower , jinak také oznamovatel, upozorňovatel, informátor, stěžovatel či hanlivě potížista, udavač nebo donášeč je osoba, která ohlašuje nějakou skutečnost příslušným úřadům a institucím. Ty ji následně prověří a zjednají nápravu. Whistleblower upozorňuje na odklon od běžných pravidel a jednání nestandardním nebo nepovoleným způsobem. Bývá často považován za ochránce veřejných zájmů, díky kterému se odhalují korupční jednání, ohrožení lidí nebo prostředí. Jako informační zdroj je whistleblower jedinečný.
Samo označení znamená pískání na píšťalku, důrazné upozornění, které může provádět pracovník, úředník, zaměstnanec. Ten má také pro oznámení patřičné podklady a je odhodlán porušit loajalitu k zaměstnavateli. Nemá z oznámení prospěch a podstupuje značná rizika, včetně ztráty zaměstnání. Whistleblower bývá i chráněn zákonem. V České republice je takový člověk vlivem historického vývoje stále vnímán negativně a jeho pojmenování nemá ani jednotný český překlad.Kdo je to, byl Whistleblower? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Whistleblower? Lidé, zločin

Definici slova Whistleblower můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Free running? Víte, co je to Andragogika? Vzpomněli byste si co označuje výraz Adaptér? Rozumíte pojmu Osamělost?

Klíčová slova: lexikon, odborný výraz, informace, co je to Whistleblower?, přesný výraz, vysvětlení, původ slova, definice, přesný význam, termín, význam, popis, zločin, popis, význam slova, kdo je Whistleblower?

Pojem Whistleblower je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Whistleblower ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Whistleblower ve Wikipedii

Najít slovo Whistleblower ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Whistleblower ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Whistleblower například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Whistleblower

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Whistleblower? Kdo to byl Whistleblower? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Whistleblower? Definice pojmu Whistleblower patří do sekce zločin. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též zkusit najít pojem, výraz, termín, heslo třeba ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než zločin).

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?