Kdo je to?
Kdo je to, byl Whistleblower? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Whistleblower? Lidé, zločin

Kdo je to Whistleblower?

Jaký je význam slova Whistleblower? Co to znamená?

Whistleblower , jinak také oznamovatel, upozorňovatel, informátor, stěžovatel či hanlivě potížista, udavač nebo donášeč je osoba, která ohlašuje nějakou skutečnost příslušným úřadům a institucím. Ty ji následně prověří a zjednají nápravu. Whistleblower upozorňuje na odklon od běžných pravidel a jednání nestandardním nebo nepovoleným způsobem. Bývá často považován za ochránce veřejných zájmů, díky kterému se odhalují korupční jednání, ohrožení lidí nebo prostředí. Jako informační zdroj je whistleblower jedinečný.
Samo označení znamená pískání na píšťalku, důrazné upozornění, které může provádět pracovník, úředník, zaměstnanec. Ten má také pro oznámení patřičné podklady a je odhodlán porušit loajalitu k zaměstnavateli. Nemá z oznámení prospěch a podstupuje značná rizika, včetně ztráty zaměstnání. Whistleblower bývá i chráněn zákonem. V České republice je takový člověk vlivem historického vývoje stále vnímán negativně a jeho pojmenování nemá ani jednotný český překlad.Kdo je to, byl Whistleblower? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Whistleblower? Lidé, zločin

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Whistleblower s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Imobilizér? Vzpomněli byste si co znamená slovo Cupcake? Vzpomněli byste si co označuje výraz Apartmán? Víte co je Kýla?

Klíčová slova: slovo, význam, popis, termín, synonymum, Whistleblower, etymologie, vysvětlení, heslo, přesný výraz, definice, kdo to je, přesný význam, kdo je Whistleblower?, původ slova, informace

Pojem Whistleblower je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Whistleblower ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Whistleblower ve vyhledávači Qwant

Najít termín Whistleblower ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Whistleblower v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Whistleblower například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Whistleblower? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Whistleblower? Kdo to byl Whistleblower? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Whistleblower? Definice pojmu Whistleblower se nachází v kategorii zločin. Text vytvořen pro server Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Whistleblower hledat i v jiných kategoriích (než zločin).

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?