Kdo je to?
Kdo je to, byl Whistleblower? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Whistleblower? Lidé, zločin

Kdo je to Whistleblower?

Jaký je význam slova Whistleblower? Co to znamená?

Whistleblower , jinak také oznamovatel, upozorňovatel, informátor, stěžovatel či hanlivě potížista, udavač nebo donášeč je osoba, která ohlašuje nějakou skutečnost příslušným úřadům a institucím. Ty ji následně prověří a zjednají nápravu. Whistleblower upozorňuje na odklon od běžných pravidel a jednání nestandardním nebo nepovoleným způsobem. Bývá často považován za ochránce veřejných zájmů, díky kterému se odhalují korupční jednání, ohrožení lidí nebo prostředí. Jako informační zdroj je whistleblower jedinečný.
Samo označení znamená pískání na píšťalku, důrazné upozornění, které může provádět pracovník, úředník, zaměstnanec. Ten má také pro oznámení patřičné podklady a je odhodlán porušit loajalitu k zaměstnavateli. Nemá z oznámení prospěch a podstupuje značná rizika, včetně ztráty zaměstnání. Whistleblower bývá i chráněn zákonem. V České republice je takový člověk vlivem historického vývoje stále vnímán negativně a jeho pojmenování nemá ani jednotný český překlad.Kdo je to, byl Whistleblower? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Whistleblower? Lidé, zločin

Líbí se vám definice kdo je to Whistleblower? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Free running? Vzpomenete si na definici slova Pravice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Adaptér? Vzpomněli byste si na význam slova Účetní závěrka?

Klíčová slova: význam slova, popis, kdo to je, vysvětlení, odborný výraz, pojem, Whistleblower, přesný výraz, původ slova, slovo, zločin, přesný význam, kdo je Whistleblower?, heslo, co znamená, wiki

Pojem Whistleblower je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Whistleblower lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Whistleblower na Google.cz

Hledat frázi Whistleblower ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Whistleblower ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Whistleblower ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Whistleblower například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Whistleblower, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Whistleblower? Kdo to byl Whistleblower? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Whistleblower? Definice pojmu Whistleblower je v kategorii zločin. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se též vyhledat výraz, heslo, text, pojem dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Whistleblower i v jiné kategorii než v zločin.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?