Kdo je to?
Kdo je to, byl Whistleblower? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Whistleblower? Lidé, zločin

Kdo je to Whistleblower?

Jaký je význam slova Whistleblower? Co to znamená?

Whistleblower , jinak také oznamovatel, upozorňovatel, informátor, stěžovatel či hanlivě potížista, udavač nebo donášeč je osoba, která ohlašuje nějakou skutečnost příslušným úřadům a institucím. Ty ji následně prověří a zjednají nápravu. Whistleblower upozorňuje na odklon od běžných pravidel a jednání nestandardním nebo nepovoleným způsobem. Bývá často považován za ochránce veřejných zájmů, díky kterému se odhalují korupční jednání, ohrožení lidí nebo prostředí. Jako informační zdroj je whistleblower jedinečný.
Samo označení znamená pískání na píšťalku, důrazné upozornění, které může provádět pracovník, úředník, zaměstnanec. Ten má také pro oznámení patřičné podklady a je odhodlán porušit loajalitu k zaměstnavateli. Nemá z oznámení prospěch a podstupuje značná rizika, včetně ztráty zaměstnání. Whistleblower bývá i chráněn zákonem. V České republice je takový člověk vlivem historického vývoje stále vnímán negativně a jeho pojmenování nemá ani jednotný český překlad.Kdo je to, byl Whistleblower? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Whistleblower? Lidé, zločin

Sdílejte tuto stránku se slovem Whistleblower s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Alpaka? Znáte termín Paškál? Vzpomněli byste si co označuje výraz HTTPs? Víte, co je to Deviace?

Klíčová slova: synonymum, wiki, popis, termín, přesný význam, význam slova, původ slova, vysvětlení, etymologie, přesný výraz, význam pojmu, informace, formulace, heslo, popis, pojem

Pojem Whistleblower je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Whistleblower

Hledat videa s názvem Whistleblower na Youtube

Hledat termín Whistleblower ve Wikislovníku

Najít výraz Whistleblower ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Whistleblower ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Whistleblower například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Whistleblower? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Whistleblower? Kdo to byl Whistleblower? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Whistleblower? Definice pojmu Whistleblower je v sekci zločin. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie zločin.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?