Kdo je to?
Kdo je to, byl Whistleblower? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Whistleblower? Lidé, zločin

Kdo je to Whistleblower?

Jaký je význam slova Whistleblower? Co to znamená?

Whistleblower , jinak také oznamovatel, upozorňovatel, informátor, stěžovatel či hanlivě potížista, udavač nebo donášeč je osoba, která ohlašuje nějakou skutečnost příslušným úřadům a institucím. Ty ji následně prověří a zjednají nápravu. Whistleblower upozorňuje na odklon od běžných pravidel a jednání nestandardním nebo nepovoleným způsobem. Bývá často považován za ochránce veřejných zájmů, díky kterému se odhalují korupční jednání, ohrožení lidí nebo prostředí. Jako informační zdroj je whistleblower jedinečný.
Samo označení znamená pískání na píšťalku, důrazné upozornění, které může provádět pracovník, úředník, zaměstnanec. Ten má také pro oznámení patřičné podklady a je odhodlán porušit loajalitu k zaměstnavateli. Nemá z oznámení prospěch a podstupuje značná rizika, včetně ztráty zaměstnání. Whistleblower bývá i chráněn zákonem. V České republice je takový člověk vlivem historického vývoje stále vnímán negativně a jeho pojmenování nemá ani jednotný český překlad.Kdo je to, byl Whistleblower? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Whistleblower? Lidé, zločin

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Whistleblower? s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Imobilizér? Znáte pojem Espresso? Vzpomněli byste si co označuje výraz Apartmán? Vzpomenete si na definici slova Amundi?

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, popis, wiki, pojem, formulace, termín, co je to Whistleblower?, synonymum, Whistleblower, lexikon, vysvětlení, kdo je Whistleblower?, původ slova, zločin, odborný výraz

Pojem Whistleblower je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Whistleblower zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Whistleblower ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Whistleblower v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Whistleblower ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Whistleblower ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Whistleblower například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Whistleblower

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Whistleblower? Kdo to byl Whistleblower? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Whistleblower? Definice pojmu Whistleblower je v kategorii zločin. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též hledat pojem, slovo, termín, výraz například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Whistleblower i jinde než v sekci než v zločin.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?