Kdo je to?
Kdo byl Heinrich Isaac? Životopis Heinrich Isaac, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Heinrich Isaac

Kdo byl Heinrich Isaac? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Heinrich Isaac, nebo také Arrigo il Tedesco, byl slavný renesanční hudebník a skladatel. Isaac se pravděpodobně narodil v belgických Flandrech v polovině patnáctého století. O jeho mládí existuje pramálo informací.
První písemné zmínky o Isaacovi se datují od roku 1484. Tehdy se stal dvorním skladatelem v rakouském Innsbrucku. O rok později se Isaac přestěhoval do Florencie, kde se stal služebníkem bohatého šlechtice Lorenze I. Medicejského. Zde také zastával funkci varhaníka, sbormistra, hudebního pedagoga a skladatele. Písně skládal a následně zpíval v kostelech Chiesa Santissima Annunziata, Santa Marie del Fiore a v kapli Baptisterium San Giovanni. V té době také složil hudbu k textu duchovního dramatu Sv. Jan a sv. Pavel, kterou složil Lorenzo I. Medicejský.
Isaac zůstal ve Florencii i po smrti Lorenze I. Medicejského a stal se služebníkem jeho nástupce Petra Medicejského (1494). Ten byl však z Florencie vyhnán dominikánským mnichem Girolamem Savonarolou. Sám Isaac opustil toskánskou metropoli o dva roky později (1496).
Chvíli pobýval se svou ženou v italské Pise a poté se přestěhoval do Vídně. Ve Vídni se stal služebníkem císaře Maxmiliána I. Dvorním skladatelem byl jmenován 3. dubna 1496. Ve službách císaře byl až do své smrti. Císaře často doprovázel na cestách po Evropě, zejména po Německu. V Německu Isaac založil vůbec první německou polyfonní skladatelskou školu.
V roce 1505 se Isaac vypravil znovu do Itálie, kde žil opět ve Florencii a později ve městě Ferrara. Ve Ferraře se chtěl stát dvorním skladatelem šlechtického rodu d’Este. Jeho rivalem o místo u dvora byl skladatel Josquin Desprez.
Za svůj život složil Isaac nespočet skladeb, mší, německých a italských písní, instrumentálních skladeb a další. Je považován za jednoho z nejplodnějších skladatelů té doby.
Na sklonku života pracoval na cyklu mší s názvem Choralis Constantinus. Dílo nedokončil Isaac, ale později jeho žák Ludwig Senfl. Cyklus byl vydán roku 1555 a obsahoval více než sto skladeb.
Heinrich Isaac se pár let před smrtí přestěhoval do Florencie, kde zemřel v březnu 1517 ve věku kolem šedesáti let.Kdo byl Heinrich Isaac? Životopis Heinrich Isaac, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Heinrich Isaac

Národnost: belgická
Datum narození: 1450
Místo narození: Flandry, Belgie
Datum úmrtí: 26. 3. 1517

Líbí se stručný životopis s osobou Heinrich Isaac? Pak se podělte se známými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Logopedie? Víte co je CPU? Znáte pojem Antifa? Vzpomněli byste si co označuje výraz Alergen?

Klíčová slova: datum úmrtí, wikipedie, hudba, zajímavosti, narození, nežijící, popis, Kdy zemřel Heinrich Isaac, Heinrich Isaac, kdo to je, životopis, osobnosti, národnost, informace, život, hudba

Pojem Heinrich Isaac je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Heinrich Isaac

Hledat heslo Heinrich Isaac ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Heinrich Isaac na Google.cz

Zkusit najít Heinrich Isaac ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Heinrich Isaac ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Heinrich Isaac ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Heinrich Isaac například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Heinrich Isaac

Nyní již víte Kdo byl Heinrich Isaac? Kdy se narodil Heinrich Isaac? Kde se narodil Heinrich Isaac? Kdy zemřel Heinrich Isaac? Heinrich Isaac je v kategorii Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Heinrich Isaac např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Heinrich Isaac i v jiné kategorii než je hudba.