Kdo je to?
Kdo je to Sádhu? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sádhu? Lidé, náboženství

Sádhu

Jaký je význam slova Sádhu? Co to znamená?

Sádhu je označení pocházející z tradice hinduismu. Jde o pojmenování poustevníka či žebravého mnicha. Setkáme se s ním především v Indii a v dalších lokalitách, kde se prosadil hinduismus.
Ve většině velkých náboženství se existuje určitá sorta lidí žijících asketickým životem, kterým se snaží dosáhnout osvícení prostřednictvím naprostého odříkání a chudého života. Tato část společnosti je v hinduismu reprezentována právě postavou sádhu - tedy poustevníka, častěji žebravého mnicha. Existuje celá řada způsobů, jak se sádhuové projevují: mohou to být poustevníci v pravém slova smyslu, kteří žijí v osamění v horách, ale též asketové žijící uvnitř měst a dávající na odiv svou bídu a odříkání.Kdo je to Sádhu? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sádhu? Lidé, náboženství

Tento text samozřejmě můžete sdílet s jinými lidmina různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Bianco směnka? Víte, co je to Biatlon? Víte co je Slovo podřazené? Rozumíte pojmu Justice?

Klíčová slova: náboženství, pojem, definice, vysvětlení, odborný výraz, přesný výraz, wikipedie, Sádhu, slovo, přesný význam, informace, wiki, synonymum, Sádhu, náboženství, termín

Pojem Sádhu je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Sádhu ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Sádhu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Sádhu ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Sádhu ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Sádhu ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sádhu například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Sádhu

Právě jste zjistili Kdo je to Sádhu? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sádhu? Definice pojmu Sádhu je v sekci Náboženství

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete též vyzkoušet hledat informace pojem, slovo, termín, definici řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Náboženství.