Kdo je to?
Kdo byl Wabi Daněk? Životopis Wabi Daněk, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Wabi Daněk

Kdo byl Wabi Daněk? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Wabi Daněk, vlastním jménem Stanislav Jan Wabi Daněk (Wabi je přezdívka), byl jedním z nejvýznamnějších českých autorů trampských písní a folkových písničkářů. K jeho nejznámějším písním patří Rosa na kolejích, Píseň, co mě učil listopad nebo Hudsonské šífy.
Lásku k hudbě a trampování zdědil po svých rodičích. Po vyučení zámečníkem pracoval Wabi Daněk v různých dalších profesích, později vystupoval s dalšími hudebními skupinami jako Plížák či Pacifik a také s jinými písničkáři. Některé z jeho více než 150 písní zlidověly.Kdo byl Wabi Daněk? Životopis Wabi Daněk, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Wabi Daněk

Národnost: česká
Datum narození: 30. ledna 1947
Místo narození: Zlín
Datum úmrtí: 16. listopadu 2017

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Wabi Daněk? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Absolutno? Vzpomněli byste si na význam slova Ateroskleróza? Pamatujete si definici pojmu Ranžír? Znáte definici termínu Krypta?

Klíčová slova: osobnosti, Kdy zemřel Wabi Daněk, vysvětlení, hudba, nežijící, kdy se narodil Wabi Daněk?, hudba, wikipedie, wiki, osobnost, místo narození, biografie, národnost, kdo je Wabi Daněk?, datum úmrtí, život

Pojem Wabi Daněk je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Wabi Daněk ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Wabi Daněk ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Wabi Daněk ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Wabi Daněk na Google obrázcích

Najít termín Wabi Daněk ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Wabi Daněk například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Wabi Daněk

Právě jste zjistili Kdo byl Wabi Daněk? Kdy se narodil Wabi Daněk? Kde se narodil Wabi Daněk? Kdy zemřel Wabi Daněk? Wabi Daněk je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, oranžová kytara, wabi Daněk, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Wabi Daněk řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Wabi Daněk i v jiné kategorii než je hudba.