Kdo je to?
Kdo byl Wabi Daněk? Životopis Wabi Daněk, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Wabi Daněk?

Kdo byl Wabi Daněk? Životopis, informace, biografie, hudba

Wabi Daněk, vlastním jménem Stanislav Jan Wabi Daněk (Wabi je přezdívka), byl jedním z nejvýznamnějších českých autorů trampských písní a folkových písničkářů. K jeho nejznámějším písním patří Rosa na kolejích, Píseň, co mě učil listopad nebo Hudsonské šífy.
Lásku k hudbě a trampování zdědil po svých rodičích. Po vyučení zámečníkem pracoval Wabi Daněk v různých dalších profesích, později vystupoval s dalšími hudebními skupinami jako Plížák či Pacifik a také s jinými písničkáři. Některé z jeho více než 150 písní zlidověly.Kdo byl Wabi Daněk? Životopis Wabi Daněk, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Wabi Daněk

Národnost: česká
Datum narození: 30. ledna 1947
Místo narození: Zlín
Datum úmrtí: 16. listopadu 2017

Popis osobnosti Wabi Daněk můžete sdílet s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Kauce? Vzpomněli byste si co znamená slovo Archaismus? Pamatujete si definici pojmu Užitná plocha? Víte co je SWOT?

Klíčová slova: kde se narodil Wabi Daněk?, biografie, kdy se narodil Wabi Daněk?, Wabi Daněk, hudba, lexikon, datum úmrtí, kdo to je, zajímavosti, narození, místo narození, vysvětlení, Kdy zemřel Wabi Daněk, datum narození, životopis, wiki

Pojem Wabi Daněk je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Wabi Daněk lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Wabi Daněk ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Wabi Daněk ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Wabi Daněk na Youtube

Zkusit najít Wabi Daněk ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Wabi Daněk ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Wabi Daněk například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Wabi Daněk? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Wabi Daněk? Kdy se narodil Wabi Daněk? Kde se narodil Wabi Daněk? Kdy zemřel Wabi Daněk? Wabi Daněk patří do sekce Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Wabi Daněk dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Wabi Daněk i v jiné kategorii než je hudba.