Kdo je to?
Kdo byl Wabi Daněk? Životopis Wabi Daněk, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Wabi Daněk?

Kdo to byl Wabi Daněk? Stručný životopis

Wabi Daněk, vlastním jménem Stanislav Jan Wabi Daněk (Wabi je přezdívka), byl jedním z nejvýznamnějších českých autorů trampských písní a folkových písničkářů. K jeho nejznámějším písním patří Rosa na kolejích, Píseň, co mě učil listopad nebo Hudsonské šífy.
Lásku k hudbě a trampování zdědil po svých rodičích. Po vyučení zámečníkem pracoval Wabi Daněk v různých dalších profesích, později vystupoval s dalšími hudebními skupinami jako Plížák či Pacifik a také s jinými písničkáři. Některé z jeho více než 150 písní zlidověly.Kdo byl Wabi Daněk? Životopis Wabi Daněk, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Wabi Daněk

Národnost: česká
Datum narození: 30. ledna 1947
Místo narození: Zlín
Datum úmrtí: 16. listopadu 2017

Popis osobnosti Wabi Daněk můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Gorilla glass? Znáte termín Deflegmátor? Pamatujete si definici pojmu Lymfa? Víte, co je to Verifikace?

Klíčová slova: původ slova, kdo to je, pojem, popis, význam slova, informace, kdo je Wabi Daněk?, termín, co je to Wabi Daněk?, odborný výraz, Wabi Daněk, synonymum, přesný význam, vysvětlení, hudba, slovo

Pojem Wabi Daněk je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Wabi Daněk v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Wabi Daněk na Youtube

Hledat výraz Wabi Daněk ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Wabi Daněk ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Wabi Daněk například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Wabi Daněk

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Wabi Daněk? Kdo to byl Wabi Daněk? Kdy se narodil Wabi Daněk? Kde se narodil Wabi Daněk? Kdy zemřel Wabi Daněk? Wabi Daněk se nachází v sekci hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Wabi Daněk řekněme například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Wabi Daněk i v jiné kategorii než je hudba.