Kdo je to?
Kdo je Chris Evert? Životopis Chris Evert, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Chris Evert

Kdo je Chris Evert? Životopis, informace, biografie, sport

Chris Evert, celým jménem Christina Marie Evert(ová), je bývalá americká tenistka, která patřila k nejlepším hráčkám světa v 70. letech minulého století. Světovou jedničkou byla celých 260 týdnů (od roku 1975 do roku 1985); to znamená třetí nejdelší období v historii. Byla průkopnicí obouručního bekhendu.
Od útlého dětství byla předurčena k tenisu, protože jejím tatínkem byl tenisový hráč a trenér Jimmy Evert. Její sestra Jean Evertová se také stala profesionální tenistkou. Kromě toho má ještě bratra.
Vyhrála 18 grandslamových turnajů. Nejvíce se jí dařilo na French Open, který vyhrála 7x, hned v závěsu je US Open, který vyhrála 6x. Potom ještě musíme započítat 3x vítězství ve Wimbledonu a 2x na Australian Open.
Zajímavé je, že obsadila druhé místo (hned za legendární Martinou Navrátilovou) v absolutním počtu vyhraných utkání v řadě – dosáhla 1304 výher.
Její styl můžeme popsat jako založený na přesných úderech od základní čáry s velmi dobrým obouručním bekhendem. Atributy jejího stylu byla zejména rychlost, dokonalá práce nohou a také mentální a psychická odolnost. Poněkud slabšími stránkami pak bylo její podání, voleje a smeč, s čímž si ale dokázala proti soupeřkám hravě poradit.
V roce 1976 se stala Nejlepší sportovkyní USA. 2x se stala prezidentkou Ženské tenisové asociace. V roce 1995 byla přijata do Mezinárodní tenisové síně slávy.
Její osobní život byl také zprvu zasvěcen tenisu. Nejprve byla zasnoubena s tenistou Jimmym Connorsem, ale svatba byla nakonec odvolána. Poté se v roce 1979 provdala za britského tenistu Johna Lloyda, ale v roce 1987 se rozvedli. Podruhé si vzala alpského lyžaře Andyho Milla. Manželství bylo zpočátku harmonické a vzešli z něj tři synové (Alexandr James, Nicholas Joseph a Colton Jack). Avšak v roce 2006 se i toto manželství rozpadlo. Třetí svatba se konala s australským golfistou Gregem Normanem v roce 2008, manželství však vydrželo pouhý rok.Kdo je Chris Evert? Životopis Chris Evert, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Základní údaje o osobě Chris Evert

Národnost: americká
Datum narození: 21. prosince 1954
Místo narození: Fort Lauderdale, Florida, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Chris Evert s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Trailer? Vzpomněli byste si co znamená slovo Taliban? Vzpomněli byste si na význam slova Motto? Víte co je Násobek?

Klíčová slova: osobnost, kdy se narodila Chris Evert?, Chris Evert, informace, sport, život, narození, datum narození, kdo je Chris Evert?, kde se narodila Chris Evert?, místo narození, wiki, biografie, osobnosti, životopis, sport

Pojem Chris Evert je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chris Evert ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Chris Evert na Youtube

Najít výraz Chris Evert ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Chris Evert v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Chris Evert ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Chris Evert například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Chris Evert?

Právě jste zjistili Kdo je to Chris Evert? Kdy se narodila Chris Evert? Kde se narodila Chris Evert? Chris Evert je v sekci Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Chris Evert kupř. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Chris Evert i v jiné kategorii než je sport.