Kdo je to?
Kdo je to Michael Douglas? Životopis Michael Douglas, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Michael Douglas?

Kdo je to Michael Douglas? Stručný životopis

Michael Kirk Douglas, narozen ve městě New Brunswick, je americký herec a producent. Je synem známého amerického herce Kirka Douglase a britské herečky Diany Dill. Nedokončil studia na univerzite v Yale a odjel studovat herectví do kalifornské Santa Barbary. Studia nakonec dokončil v New Yorku. V roce 1969 přišla jeho první role ve filmu Hail, Hero!, za kterou hned na to obdržel nominaci na Zlatý glóbus za objev roku . V roce 1975 Michael produkoval film Přelet nad kukaččím hnízdem, který jako teprve druhý film v historii Hollywoodu proměnil všech 5 nominací na Oscara (nejlepší - snímek, herec, herečka, režisér a scénář). Dostal za něj také Zlatý glóbus. Zahrál si i v několika úspěšných komediích - Honba za diamantem (Zlatý glóbus), Honba za klenotem Nilu a Válka Roseových. V roce 1987 získal za film Wall Street Oscara za hlavní hereckou roli a cenu Zlatý glóbus. Mezi jeho další úspěšné filmy patří Hra, Volný pád, Skandální odhalení nebo Základní instinkt. V roce 2015 se objevil v komiksovém filmu Ant-Man a o tři roky později následovalo pokračování Ant-Man a Wasp. Na Netflixu propůjčil svůj hlas animovanému seriálu Zelená vejce se šunkou podle dětských knih od Dr. Seusse. Od roku 2010 se léčí s rakovinou jazyka.Kdo je to Michael Douglas? Životopis Michael Douglas, lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Michael Douglas

Národnost: americká
Datum narození: 25. 9. 1944
Místo narození: New Brunswick, New Jersey, Spojené státy americké

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Michael Douglas s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Kontušovka? Víte co je Polopenze? Znáte definici termínu Fundus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Singltrek?

Klíčová slova: původ slova, lexikon, odborný výraz, popis, slovo, význam, wiki, význam pojmu, synonymum, kdo je Michael Douglas?, informace, formulace, význam slova, přesný význam, heslo, termín

Pojem Michael Douglas je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Michael Douglas zkuste tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Michael Douglas ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Michael Douglas na Youtube

Vyhledat heslo Michael Douglas ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Michael Douglas ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Michael Douglas například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Michael Douglas

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Michael Douglas? Kdo to byl Michael Douglas? Kdy se narodil Michael Douglas? Kde se narodil Michael Douglas? Michael Douglas se nachází v sekci herectví. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Michael Douglas např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michael Douglas i v jiné kategorii než je herectví.