Kdo je to?
Kdo je Margaret Court? Životopis Margaret Court, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Margaret Court

Kdo je Margaret Court? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Margaret Courtová je australská bývalá světová profesionální tenistka č. 1, která je široce považována za jednu z největších hráček v historii tohoto sportu. Vyhrála více grandslamových titulů ve dvouhře než kterákoli jiná hráčka v Open Era, celkem 24. Byla také první ženou, která vyhrála všechny čtyři grandslamové tituly ve dvouhře v jediném roce, a to v roce 1970.
Court začala svou profesionální kariéru v roce 1960 a rychle se dostala na vrchol žebříčku. Poprvé vyhrála Australian Open v roce 1963, French Open v roce 1965 a svůj první titul ve Wimbledonu v roce 1966. Poté dosáhla Grand Slamu v roce 1970 a stala se jedinou hráčkou, které se to podařilo v Open Era. Court také vyhrál US Open v roce 1970 a poté během následujících pěti let vyhrál dalších osm hlavních titulů.
Court byla známá svým silným podáním, silnými údery do země a agresivním stylem hry. Byla také známá svou duševní tvrdostí, často našla způsoby, jak vyhrát, i když byla v nevýhodě. Byla nelítostnou soupeřkou a byla odhodlaná být nejlepší, bez ohledu na to, co to stálo.
Kromě úspěchu na kurtu byla Court také první hráčkou, která byla v roce 1979 uvedena do Mezinárodní tenisové síně slávy a v roce 2003 byla časopisem Tennis Magazine jmenována jednou ze „100 největších všech dob“.
Odkaz Courtové má na sport trvalý dopad a její rekordy pravděpodobně nebudou nikdy překonány. Je inspirací pro mnoho sportovkyň a její úspěchy připravily cestu pro nespočet dalších, kteří následovali její kroky. Margaret Court je skutečně jedním z největších tenisových hráčů, kteří kdy hráli.Kdo je Margaret Court? Životopis Margaret Court, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Základní údaje o osobě Margaret Court

Národnost: australská
Datum narození: 16. července 1942
Místo narození: Albury, Austrálie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Margaret Court s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Diakritika? Znáte termín Slanisko? Znáte pojem Quinoa? Víte, co je to Inline hokej?

Klíčová slova: národnost, kde se narodila Margaret Court?, kdo je Margaret Court?, vysvětlení, osobnost, lexikon, osobnosti, Margaret Court, sport, datum narození, wikipedie, informace, kdy se narodila Margaret Court?, životopis, místo narození, narození

Pojem Margaret Court je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Margaret Court ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Margaret Court ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Margaret Court na Youtube

Vyhledat slovo Margaret Court ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Margaret Court ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Margaret Court například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Margaret Court

Právě nyní již víte Kdo je to Margaret Court? Kdy se narodila Margaret Court? Kde se narodila Margaret Court? Margaret Court se nachází v kategorii Sport

Kategorie sport, potápěč, margaret Court, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Margaret Court řekněme například v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Margaret Court i v jiné kategorii než je sport.