Kdo je to?
Kdo je Margaret Court? Životopis Margaret Court, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Kdo je Margaret Court?

Kdo je Margaret Court? Životopis, informace, biografie, sport

Margaret Courtová je australská bývalá světová profesionální tenistka č. 1, která je široce považována za jednu z největších hráček v historii tohoto sportu. Vyhrála více grandslamových titulů ve dvouhře než kterákoli jiná hráčka v Open Era, celkem 24. Byla také první ženou, která vyhrála všechny čtyři grandslamové tituly ve dvouhře v jediném roce, a to v roce 1970.
Court začala svou profesionální kariéru v roce 1960 a rychle se dostala na vrchol žebříčku. Poprvé vyhrála Australian Open v roce 1963, French Open v roce 1965 a svůj první titul ve Wimbledonu v roce 1966. Poté dosáhla Grand Slamu v roce 1970 a stala se jedinou hráčkou, které se to podařilo v Open Era. Court také vyhrál US Open v roce 1970 a poté během následujících pěti let vyhrál dalších osm hlavních titulů.
Court byla známá svým silným podáním, silnými údery do země a agresivním stylem hry. Byla také známá svou duševní tvrdostí, často našla způsoby, jak vyhrát, i když byla v nevýhodě. Byla nelítostnou soupeřkou a byla odhodlaná být nejlepší, bez ohledu na to, co to stálo.
Kromě úspěchu na kurtu byla Court také první hráčkou, která byla v roce 1979 uvedena do Mezinárodní tenisové síně slávy a v roce 2003 byla časopisem Tennis Magazine jmenována jednou ze „100 největších všech dob“.
Odkaz Courtové má na sport trvalý dopad a její rekordy pravděpodobně nebudou nikdy překonány. Je inspirací pro mnoho sportovkyň a její úspěchy připravily cestu pro nespočet dalších, kteří následovali její kroky. Margaret Court je skutečně jedním z největších tenisových hráčů, kteří kdy hráli.Kdo je Margaret Court? Životopis Margaret Court, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní data o osobě Margaret Court

Národnost: australská
Datum narození: 16. července 1942
Místo narození: Albury, Austrálie

Tento text (Margaret Court) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Inverze? Víte, co je to Epidemiologie? Znáte pojem Karité? Rozumíte pojmu Puchýrna?

Klíčová slova: lexikon, osobnosti, zajímavosti, narození, místo narození, Margaret Court, popis, vysvětlení, životopis, wiki, biografie, kdo je Margaret Court?, datum narození, národnost, kdy se narodila Margaret Court?, Margaret Court

Pojem Margaret Court je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Margaret Court ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Margaret Court ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Margaret Court na Youtube

Hledat výraz Margaret Court ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Margaret Court ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Margaret Court například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Margaret Court? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Margaret Court? Kdy se narodila Margaret Court? Kde se narodila Margaret Court? Margaret Court se nachází v kategorii Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Margaret Court dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Margaret Court i v jiné kategorii než je sport.