Kdo je to?
Kdo je Aleš Opata? Životopis Aleš Opata, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Kdo je Aleš Opata?

Kdo je Aleš Opata? Životopis, informace, biografie, politika

Aleš Opata je český generál. Od roku 2018 působil jako náčelník Generální štábu Armády ČR.
Vystudoval Vysokou vojenskou školu pozemního vojska ve Vyškově. Následně studoval také vojenské školy v USA a Velké Británii.
Na začátku vojenské kariéry působil u 4. tankové divize v Jihlavě, v 90. letech se potom přesunul ke 4. brigádě rychlého nasazení v Havlíčkově Brodě. Na přelomu tisíciletí se potom stal zástupcem velitele a následně velitelem 43. výsadkového mechanizovaného praporu v Chrudimi. Poté přešel ke 4. brigádě rychlého nasazení v Žatci.
V letech 2014 - 2017 zastával významnou funkci národního vojenského představitele při NATO - na Vrchním velitelství spojeneckých sil, známém jako SHAPE.
K 28.10.2018 byl jmenován do nejvyšší hodnosti armádního generála. Od roku 2017 působil jako zástupce náčelníka Generálního štábu Armády ČR. Od roku 2018 potom byl sám jmenován do funkce náčelníka GŠ. Tuto nejvyšší funkci v české armádě zastával až do roku 2022, kdy byl vystřídán generálem Karlem Řehkou.Kdo je Aleš Opata? Životopis Aleš Opata, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Hlavní data o osobě Aleš Opata

Národnost: česká
Datum narození: 9. září 1964
Místo narození: Hranice, Přerovsko

Sdílejte tuto stránku s osobností Aleš Opata s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu DNS? Znáte pojem Ale? Vzpomněli byste si co označuje výraz Noetika? Vzpomenete si na definici slova Ekzém?

Klíčová slova: kdo je Aleš Opata?, vysvětlení, národnost, život, zajímavosti, kdy se narodil Aleš Opata?, Aleš Opata, místo narození, lexikon, politika, wiki, politika, Aleš Opata, osobnost, informace, popis

Pojem Aleš Opata je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Aleš Opata ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Aleš Opata ve Wikislovníku

Vyhledat termín Aleš Opata v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aleš Opata ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Aleš Opata ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Opata například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Aleš Opata?

Nyní již víte Kdo je to Aleš Opata? Kdy se narodil Aleš Opata? Kde se narodil Aleš Opata? Aleš Opata se nachází v kategorii Politika

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Aleš Opata dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Opata i v jiné kategorii než je politika.