Kdo je to?
Kdo je Aleš Opata? Životopis Aleš Opata, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Aleš Opata

Kdo je Aleš Opata? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politika

Aleš Opata je český armádní generál. Od roku 2018 působil jako náčelník Generální štábu Armády ČR.
Vystudoval Vysokou vojenskou školu pozemního vojska ve Vyškově. Následně studoval také vojenské školy v USA a Velké Británii.
Na začátku vojenské kariéry působil u 4. tankové divize v Jihlavě, v 90. letech se potom přesunul ke 4. brigádě rychlého nasazení v Havlíčkově Brodě. Na přelomu tisíciletí se potom stal zástupcem velitele a následně velitelem 43. výsadkového mechanizovaného praporu v Chrudimi. Poté přešel ke 4. brigádě rychlého nasazení v Žatci.
V letech 2014 - 2017 zastával významnou funkci národního vojenského představitele při NATO - na Vrchním velitelství spojeneckých sil, známém jako SHAPE.
K 28.10.2018 byl jmenován do nejvyšší hodnosti armádního generála. Od roku 2017 působil jako zástupce náčelníka Generálního štábu Armády ČR. Od roku 2018 potom byl sám jmenován do funkce náčelníka GŠ. Tuto nejvyšší funkci v české armádě zastával až do roku 2022, kdy byl vystřídán generálem Karlem Řehkou.Kdo je Aleš Opata? Životopis Aleš Opata, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Hlavní informace o osobě Aleš Opata

Národnost: česká
Datum narození: 9. září 1964
Místo narození: Hranice, Přerovsko

Popis osobnosti Aleš Opata můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Depistáž? Pamatujete si definici pojmu Gramatika? Vzpomněli byste si co označuje výraz Účetní závěrka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Zelňačka?

Klíčová slova: kdy se narodil Aleš Opata?, wiki, Aleš Opata, kdo je Aleš Opata?, biografie, osobnosti, vysvětlení, politika, datum narození, Aleš Opata, politika, lexikon, život, životopis, wikipedie, informace

Pojem Aleš Opata je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Aleš Opata v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Aleš Opata ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Aleš Opata ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Aleš Opata ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Aleš Opata ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Aleš Opata v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Opata například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Aleš Opata? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Aleš Opata? Kdy se narodil Aleš Opata? Kde se narodil Aleš Opata? Aleš Opata je v sekci Politika

Kategorie politika, vlajka národ, aleš Opata, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Aleš Opata dejme tomu ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Opata i v jiné kategorii než je politika.