Kdo je to?
Kdo je Aleš Opata? Životopis Aleš Opata, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Aleš Opata

Kdo je Aleš Opata? Životopis, informace, biografie, politika

Aleš Opata je český armádní generál. Od roku 2018 působil jako náčelník Generální štábu Armády ČR.
Vystudoval Vysokou vojenskou školu pozemního vojska ve Vyškově. Následně studoval také vojenské školy v USA a Velké Británii.
Na začátku vojenské kariéry působil u 4. tankové divize v Jihlavě, v 90. letech se potom přesunul ke 4. brigádě rychlého nasazení v Havlíčkově Brodě. Na přelomu tisíciletí se potom stal zástupcem velitele a následně velitelem 43. výsadkového mechanizovaného praporu v Chrudimi. Poté přešel ke 4. brigádě rychlého nasazení v Žatci.
V letech 2014 - 2017 zastával významnou funkci národního vojenského představitele při NATO - na Vrchním velitelství spojeneckých sil, známém jako SHAPE.
K 28.10.2018 byl jmenován do nejvyšší hodnosti armádního generála. Od roku 2017 působil jako zástupce náčelníka Generálního štábu Armády ČR. Od roku 2018 potom byl sám jmenován do funkce náčelníka GŠ. Tuto nejvyšší funkci v české armádě zastával až do roku 2022, kdy byl vystřídán generálem Karlem Řehkou.Kdo je Aleš Opata? Životopis Aleš Opata, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Hlavní informace o osobě Aleš Opata

Národnost: česká
Datum narození: 9. září 1964
Místo narození: Hranice, Přerovsko

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Aleš Opata sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Dispenzarizace? Znáte termín Achillova pata? Vzpomněli byste si co označuje výraz Charta 77? Víte, co je to Tlumivka?

Klíčová slova: zajímavosti, osobnost, popis, vysvětlení, wikipedie, Aleš Opata, wiki, datum narození, osobnosti, kdy se narodil Aleš Opata?, lexikon, Aleš Opata, národnost, narození, politika, místo narození

Pojem Aleš Opata je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Aleš Opata

Zkusit najít Aleš Opata ve Wikipedii

Najít výraz Aleš Opata ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Aleš Opata na Google.cz

Zkusit najít frázi Aleš Opata ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Aleš Opata ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Opata například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Aleš Opata

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Aleš Opata? Kdy se narodil Aleš Opata? Kde se narodil Aleš Opata? Aleš Opata je v sekci Politika

Text napsán pro Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Aleš Opata dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Opata i v jiné kategorii než je politika.