Kdo je to?
Kdo je Václav Matějovský? Životopis Václav Matějovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Václav Matějovský

Kdo je Václav Matějovský? Životopis, informace, biografie, herectví

Český herec Václav Matějovský se narodil 14. února 1996 v Plzni, kde následně vystudoval osmileté Gymnázium Františka Křižíka. Po jeho úspěšném ukončení pokračoval ve studiu na DAMU na Katedře alternativního divadla.
K herectví se dostal již během svých středoškolských let, kdy začal navštěvovat divadelní herecký soubor Františka Kasky.
Působil v plzeňském divadle Alfa.
Diváci jej mohou znát ze seriálu Ulice, kde ztvárnil postavu Mikuláče Seidla. Dále pak účinkoval i v několika epizodách Tátů na tahu nebo v minisérii Božena, kde si zahrál našeho velikána Karla Havlíčka Borovského.
V nedávné době se objevil i v kriminálním dramatu Dáma a král, kde po boku Terezy Hofové a Matěje Hádka ztvárnil epizodní roli, a v romantickém seriálu O mě se neboj, kde si střihl dokonce hlavní mužskou roli úspěšného Martina Kaliny.
Mimo seriálové tvorby má na kontě i několik filmů jako například Něžné vlny, Vybíjená, Teorie tygra a Vyšehrad: Fylm.
V roce 2023 se zúčastnil reality show o přežití Survivor, nicméně musel velmi záhy po jejím začátku odstoupit ze zdravotních důvodů. Za jeho koncem v soutěži stálo zranění kolene, které mu neumožnilo pokračovat. Jeho loučení s týmem bylo velmi emocionální.
Survivor pro něj však nebyl první zkušeností se světem reality shows, jelikož již v minulosti účinkoval ve vztahové reality show Love Island.
Od roku 2015 se věnuje moderování na Fajn Rádiu, kde má od roku 2017 i vlastní show.Kdo je Václav Matějovský? Životopis Václav Matějovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Václav Matějovský

Národnost: česká
Datum narození: 14. února 1996
Místo narození: Plzeň

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Václav Matějovský s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Mumio? Znáte termín Growshop? Vzpomněli byste si co označuje výraz 3D tiskárna? Víte, co je to Libeček?

Klíčová slova: zajímavosti, životopis, kdy se narodil Václav Matějovský?, informace, popis, datum narození, vysvětlení, herectví, Václav Matějovský, biografie, místo narození, wikipedie, lexikon, narození, osobnosti, herectví

Pojem Václav Matějovský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Václav Matějovský ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Václav Matějovský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Václav Matějovský na Google.cz

Najít pojem Václav Matějovský ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Václav Matějovský ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Matějovský například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Václav Matějovský? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Václav Matějovský? Kdy se narodil Václav Matějovský? Kde se narodil Václav Matějovský? Václav Matějovský je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Václav Matějovský dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Matějovský i v jiné kategorii než je herectví.