Kdo je to?
Kdo je Hynek Blaško? Životopis Hynek Blaško, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Hynek Blaško?

Kdo je Hynek Blaško? Životopis, informace, biografie, politici

Hynek Blaško je český politik, europoslanec a generál.
Vystudoval Vysokou vojenskou školu pozemního vojska a Vojenskou akademii v Brně. V 90. letech potom také studoval vojenskou akademii Bundeswehru v Německu.
V armádě dosáhl na hodnost generálmajora. Mimo jiné byl velitelem Společných sil Armády České republiky. Do zálohy odešel v roce 2012.
Po svém odchodu z armády se začal věnovat politice. V roce 2016 se mu podařilo uspět v krajských volbách za Stranu práv občanů. Od roku 2018 byl členem SPD a za toto hnutí se stal europoslancem.
V roce 2022 avizoval, že bude kandidovat v prezidentských volbách v následujícím roce, a to právě za hnutí SPD. To si však nakonec vybralo jiného kandidátu (Jaroslava Baštu). Po tomto incidentu Blaško hnutí opustil a nakonec svou kandidátní listinu vůbec nepodal a voleb se nezúčastnil.
Život Hynka Blaška poznamenala velká rodinná tragédie. Jeho devítiletého syna unesl, zneužil a zavraždil pedofilní vrah Antonín Novák.Kdo je Hynek Blaško? Životopis Hynek Blaško, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Hynek Blaško

Národnost: česká
Datum narození: 15. července 1955
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Hynek Blaško sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz FAMU? Vzpomněli byste si co označuje výraz Olovnice? Znáte pojem Pigment? Znáte termín Deformace?

Klíčová slova: místo narození, národnost, wiki, politici, informace, Hynek Blaško, zajímavosti, popis, vysvětlení, kdy se narodil Hynek Blaško?, kde se narodil Hynek Blaško?, Hynek Blaško, osobnosti, kdo je Hynek Blaško?, životopis, život

Pojem Hynek Blaško je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Hynek Blaško ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Hynek Blaško na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hynek Blaško ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Hynek Blaško na Youtube

Zkusit najít frázi Hynek Blaško ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hynek Blaško například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Hynek Blaško

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Hynek Blaško? Kdy se narodil Hynek Blaško? Kde se narodil Hynek Blaško? Hynek Blaško je v kategorii Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Hynek Blaško řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hynek Blaško i v jiné kategorii než je politici.