Kdo je to?
Kdo je Tereza Duchková? Životopis Tereza Duchková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Tereza Duchková

Kdo je Tereza Duchková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Česká herečka a zpěvačka Tereza Duchková se narodila 9. května 1978 v Praze. Absolvovala hudebně-dramatický obor na Státní konzervatoři. V roce 2005 byla za roli Lucy v muzikálu Jekyll&Hyde nominována na cenu Thálie. Skladatel Frank Wildhorn dokonce označil její výkon jako jeden z nejlepších v celosvětovém měřítku.
Již ve druhém ročníku studia na Státní konzervatoři začala spolupracovat s Hudebním divadlem Karlín. Účinkovala například v českém muzikálu Má férová Josefína. Hostuje i na dalších divadelních scénách včetně Divadla Radka Brzobahatého nebo divadla ABC.
Má za sebou několik divadelních workshopů, na které vyjela do Hamburku, Paříže nebo Grenoblu.
Zpívala se skupinou Dobrý večer Quintet a vystupovala v Pražském swingovém orchestru Jana Matouška. Později založila vlastní hudební projekt se skupinou Golem Jana Václavíka s názvem TEREZA TEREZA.
Mezi filmy, v nichž si mohla zahrát patří například pohádka O modrém ptáčku, životopisné drama Genij vlasti, komediální drama Černá slečna, slečna Černá, americký horor Killer Love, komedie v režii Miroslava Soboty Společník, kriminálka Past, psychologické drama s Ondřejem Vetchým a Zuzanou Norisovou v hlavních rolích Milenci a vrazi a rodinná komedie Marie Poledňákové, která navazuje na úspěšné filmy Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny Jak se krotí krokodýli.
Všechny tyto role stihla mezi lety 1998 a 2006, kdy byla navíc velmi činná i na poli seriálového herectví. Diváci ji mohli vidět například v seriálu Prima sezona, Lékarníkových holka, Arrowsmith, O ztracené lásce, Nadměrné maličkosti, Trapasy a Letiště.
V roce 2007 se z herectví na kameru zcela stáhla a znovu se k němu vrátila až po deseti letech, kdy si zahrála v seriálu z kuchařského Ohnivé kuře.
Její jméno je možné slyšet v titulcích zahraničních filmů, jelikož propůjčila hlas celé řadě postav. Dabovala film Žáby, kriminální seriál Kojak, postavu Kačky z animované pohádky My z Kačerova, jejím hlasem hovoří Samantha Taggartová v Pohotovosti i hlavní postava v seriálu Ošklivka Betty.
Až na velmi zřídkavé výjimky není Tereza Duchková na veřejnosti vidět a v posledních zhruba patnácti letech žije soukromý život stranou všech kamer a bulváru.Kdo je Tereza Duchková? Životopis Tereza Duchková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Tereza Duchková

Národnost: československá, česká
Datum narození: 9. května 1978
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Tereza Duchková můžete sdílet s vaším okruhem známých osob na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Akcie? Znáte pojem Slámové víno? Vzpomněli byste si co označuje výraz Urbi et orbi? Vzpomenete si na definici slova Cidlina?

Klíčová slova: datum narození, kdy se narodila Tereza Duchková?, kde se narodila Tereza Duchková?, wiki, lexikon, kdo je Tereza Duchková?, popis, wikipedie, životopis, zajímavosti, narození, místo narození, národnost, vysvětlení, osobnosti, biografie

Pojem Tereza Duchková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Tereza Duchková zkuste tyto odkazy

Zkusit najít Tereza Duchková ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Tereza Duchková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Tereza Duchková ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Tereza Duchková na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Tereza Duchková ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tereza Duchková například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Tereza Duchková

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Tereza Duchková? Kdy se narodila Tereza Duchková? Kde se narodila Tereza Duchková? Tereza Duchková patří do sekce Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Tereza Duchková řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tereza Duchková i v jiné kategorii než je herectví.