Kdo je to?
Kdo je to Výzkumník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Výzkumník? Lidé, věda

Výzkumník

Co znamená a jaký je význam slova Výzkumník?

Výzkumník je označení pro člověka, který se věnuje výzkumu jako takovému. Výzkum je systematický proces, jehož cílem je získávání nových znalostí, objevování nových informací nebo řešení problémů prostřednictvím analýzy, syntézy a experimentování. Výzkumníci mohou pracovat v různých oblastech, jako jsou technické vědy a technologie, společenské vědy, zdravotnictví, umění a mnoho dalších. Jejich práce obvykle spočívá ve formulaci otázek, sběru a analýze dat a konečně v publikaci výsledků, čímž přispívají k rozvoji znalostí v dané oblasti.
Výzkumníci mohou být jak profesionální vědci, tak například univerzitní profesoři, studenti, kteří provádějí akademický výzkum, ale také lidé pracující v průmyslu, nebo dokonce ve vládních či neziskových organizacích. Vždy záleží také na tom, jak je výzkum finančně zajištěn a kolik peněz si může jednotlivá organizace dovolit vynakládat na platy výzkumníků, které zaměstnává.
Nutno však říci, že výzkumníci hrají klíčovou roli ve vytváření a rozšiřování znalostí náš všech, což má zpětně vliv na rozvoj společnosti i na řešení aktuálních problémů a výzev (příkladem může být dlouholetý konflikt mezi Židy a Palestinci nebo kratší konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou, který má však hluboké historické kořeny, ale také třeba globální oteplování atd.).
Velká jména výzkumníků v technické oblasti zahrnují například takové osobnosti jako Nikola Tesla, Thomas Alva Edison, Tim Bernes-Lee (tvůrce webových stránek). Výzkumníci zabývající se společenskými vědami byli například Max Weber, Karl Marx, Emil Durkheim (zakladatel sociologie). Výzkumníci v umění se většinou nazývají spíše kritikové (hudební, literární, filmoví) nebo teoretikové či historici umění. Sem bychom mohli zařadit Friedricha Nietzscheho jako filozofa a hudebního kritika, George Bernarda Shawa jako spisovatele, literárního a hudebního kritika nebo z našich představitelů F. X. Šaldu jako literárního kritika.Kdo je to Výzkumník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Výzkumník? Lidé, věda

Zaujala vás definice slova Výzkumník? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Estragon? Vzpomněli byste si na význam slova Skanzen? Víte, co je to Životní pojištění? Znáte definici termínu Žemlovka?

Klíčová slova: původ slova, Výzkumník, význam, přesný výraz, definice, Výzkumník, heslo, slovo, termín, přesný výraz, co znamená, synonymum, věda, wiki, vysvětlení, formulace

Pojem Výzkumník je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výzkumník ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Výzkumník ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Výzkumník ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Výzkumník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Výzkumník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Výzkumník například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Výzkumník

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Výzkumník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Výzkumník? Definice pojmu Výzkumník je v kategorii Věda

Kategorie věda, medička, výzkumník, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat informace výraz,heslo, text, pojem například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Výzkumník hledat i v jiných kategoriích (než věda).