Kdo je to?
Kdo je Martin Chobot? Životopis Martin Chobot, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Martin Chobot

Kdo je Martin Chobot? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Hudebník Martin Chobot se narodil 3. března 1989 v Praze manželům Evě a Zdeňkovi Chobotovým. Ještě se starším bratrem Františkem vyrůstal v Dobřichovicích ve Středočeském kraji.
Už jako dítě začal hrát na housle a ve dvanácti letech se dostal k akustické kytaře. Na ní mu první akordy ukázal rodinný soused oblíbený bavič a hudebník Ivan Mládek. Po ukončení základní školy nastoupil na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, kde se začal věnovat studiu hry na elektrickou kytaru.
Důležitý pro něj byl rok 2009, jelikož v té době nejen že začal studovat Vysokou školu ekonomickou, ale zároveň nastoupil i do kapely Ewy Farne. Z dlouhodobého hlediska a budoucího směřování pro něj byla druhá z těchto událostí o mnoho zásadnější, jelikož na vysoké škole vydržel pouze rok, zatímco v kapele dlouhých dvanáct let. Tento krok navíc zásadním způsobem ovlivnil i jeho další osobní život.
V roce 2014 založil spolu s kamarádem Filipem Sázavským kapelu eFeM a rovnou vydali i debutovou desku s názvem Kolem nás. Později byla kapela přejmenována na Málem králem. Martin s Filipem se stali silnou autorskou dvojicí, která stojí za vznikem několika singlů Vánoce na míru nebo Na ostří nože.
Před několika lety, na konci jeho působení v kapele Ewy Farna, si prošel osobní krizí, kdy jej hraní na kytaru již nepřinášelo radost. Výsledkem byl pak odchod z kapely. Nakonec se rozhodl i díky Ewině podpoře vydat se na sólovou dráhu.
Jeho první sólové album nese název Pootevřené dveře, kam mu Ewa Farna nazpívala prakticky veškeré vokály a společně si střihli i duet s názvem Tak jsme se hledali. Na tomto albu je ale i píseň To všechno z lásky, která připomíná tragédii v rodině Martina Chobota. Jeho vlastní matka, grafička Eva Chobotová-Suchánková, si procházela domácím násilím, které spolu s depresemi vyústilo v roce 2003 v její sebevraždu, a to ještě v době, kdy byl Martin v dětském věku.
Sám Martin Chobot popisuje, že tvorba alba pro něj byla v podstatě formou terapie, jelikož mu tento proces umožnil vypsat se z veškerého trápení a zpracovat si v sobě náročná témata.
Životní partnerkou a od roku 2017 i manželkou Martina Chobota je právě jeho kolegyně a zpěvačka Ewa Farna. Randit spolu začali již v roce 2013. Manželé spolu vychovávají dvě děti. Syna Artura a dceru Ellu. Jejich vztah není nijak negativně propírán v bulváru. Rozumějí si nejen doma, ale díky společným letům v kapele i při práci.Kdo je Martin Chobot? Životopis Martin Chobot, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Martin Chobot

Národnost: československá, česká
Datum narození: 3. března 1989
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Martin Chobot sdílet s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Peklo? Vzpomněli byste si na význam slova Tempomat? Znáte termín Allegro? Znáte definici termínu Kardio cvičení?

Klíčová slova: narození, národnost, biografie, informace, Martin Chobot, zajímavosti, popis, hudba, kdo je Martin Chobot?, kde se narodil Martin Chobot?, vysvětlení, osobnosti, lexikon, život, Martin Chobot, hudba

Pojem Martin Chobot je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo Martin Chobot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Martin Chobot na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Martin Chobot ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Martin Chobot ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Martin Chobot ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Chobot například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Martin Chobot? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Martin Chobot? Kdy se narodil Martin Chobot? Kde se narodil Martin Chobot? Martin Chobot je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, bubny, martin Chobot, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Martin Chobot dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Chobot i v jiné kategorii než je hudba.