Kdo je to?
Kdo byl Epikúros? Životopis Epikúros, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Epikúros?

Kdo to byl Epikúros? Stručný životopis

Epikúros byl filosof a etik. Jeho otec byl učitel a zajistil mu základní vzdělání. Následně Epikúros cestoval po okolí a studoval u různých filosofů. Když se rodinná situace zhoršila, byl nucen kvůli nedostatku peněz zanechat systematického studia u profesionálních myslitelů a začal se vzdělávat jako samouk. Vedle toho měl dlouhodobé zdravotní potíže. Navzdory těžkým podmínkám dokázal prohloubit své filosofické vzdělání a nakonec založil vlastní školu. Našel vhodné místo v zahradách poblíž Athén, kde zakoupil dům a přesunul tam své žáky. Zbytek života strávil vyučováním a rozvíjením své nauky.
Epikúros se zaměřoval zejména na etiku. Za cíl lidského života považoval dosažení blaženosti a štěstí. Toho se dá dosáhnout jedině tak, že se bude člověk vyhýbat strasti a místo toho bude vyhledávat slast. Nejedná se však o požitkářství, protože podléhat tělesným žádostem a pudům vede opět ke strasti. Sám Epikúros žil velmi skromně a prostě. Je tedy potřeba správně rozlišit přirozené lidské potřeby a najít rozumné cesty, jak je harmonicky naplňovat. Nadbytečné potřeby je naopak nezbytné omezit nebo zcela vykořenit. Motivem nauky bylo osvobodit člověka od strachu, bolesti a utrpení. Na rozdíl od jiných filosofů se neúčastnil politického života, za ideál považoval snahu o osobní štěstí, nikoli politický vliv. Pro celou Epikúrovu filosofii je typické, že se opírá o smyslovou zkušenost a odmítá metafyzické představy o duši nebo idejích.Kdo byl Epikúros? Životopis Epikúros, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Hlavní informace o osobě Epikúros

Národnost: řecká
Datum narození: 341 př. n. l.
Místo narození: ostrov Samos, Řecko
Datum úmrtí: 270 př. n. l.

Popis osobnosti Epikúros můžete sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Den Země? Vzpomněli byste si co označuje výraz Guláš? Víte, co je to Žula? Znáte termín Genealogie?

Klíčová slova: kdo to je, slovo, vysvětlení, co znamená, přesný význam, termín, heslo, kdo je Epikúros?, popis, definice, lexikon, wiki, filozofie, etymologie, význam, synonymum

Pojem Epikúros je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Epikúros v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Epikúros ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Epikúros ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Epikúros ve Wikipedii

Najít výraz Epikúros v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Epikúros například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Epikúros?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Epikúros? Kdo to byl Epikúros? Kdy se narodil Epikúros? Kde se narodil Epikúros? Kdy zemřel Epikúros? Epikúros patří do sekce filozofie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Epikúros řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Epikúros i v jiné kategorii než je filozofie.