Kdo je to?
Kdo byl Klement Gottwald? Životopis Klement Gottwald, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Klement Gottwald?

Kdo to byl Klement Gottwald? Stručný životopis

Klement Gottwald je známou postavou československých poválečných dějin. Před 2. světovou válkou byl Gottwald poslancem, po jejím skončení se stal předsedou vlády a po komunistickém převratu v roce 1948 byl zvolen prezidentem. Původní profesí vyučený truhlář byl již od mládí členem komunistické strany. Několik let od roku 1938 strávil v emigraci v Sovětském svazu. Jako prezident nechvalně proslul vykonstruovanými politickými procesy s odpůrci režimu. Měl podíl na znárodňování a kolektivizaci. Trpěl závislostí na alkoholu, měl syfilis a trpěl zdravotními problémy, které zapřičinily jeho smrt v 57 letech věku.Kdo byl Klement Gottwald? Životopis Klement Gottwald, slavní lidé, osobnosti z politici

Základní údaje o osobě Klement Gottwald

Národnost: česká
Datum narození: 23.11.1896
Místo narození: Heroltice u Vyškova
Datum úmrtí: 14.3.1953

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Klement Gottwald s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Melanom? Znáte pojem Refundace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Exorcismus? Vzpomenete si na definici slova Akciová společnost?

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, Klement Gottwald, politici, odborný výraz, význam, lexikon, slovo, heslo, co je to Klement Gottwald?, přesný význam, kdo to je, popis, termín, význam pojmu, etymologie

Pojem Klement Gottwald je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Klement Gottwald ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Klement Gottwald ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Klement Gottwald ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Klement Gottwald ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Klement Gottwald například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Klement Gottwald?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Klement Gottwald? Kdo to byl Klement Gottwald? Kdy se narodil Klement Gottwald? Kde se narodil Klement Gottwald? Kdy zemřel Klement Gottwald? Klement Gottwald patří do sekce politici. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Klement Gottwald třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Klement Gottwald i v jiné kategorii než je politici.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?