Kdo je to?
Kdo byl Klement Gottwald? Životopis Klement Gottwald, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Klement Gottwald?

Kdo to byl Klement Gottwald? Stručný životopis

Klement Gottwald je známou postavou československých poválečných dějin. Před 2. světovou válkou byl Gottwald poslancem, po jejím skončení se stal předsedou vlády a po komunistickém převratu v roce 1948 byl zvolen prezidentem. Původní profesí vyučený truhlář byl již od mládí členem komunistické strany. Několik let od roku 1938 strávil v emigraci v Sovětském svazu. Jako prezident nechvalně proslul vykonstruovanými politickými procesy s odpůrci režimu. Měl podíl na znárodňování a kolektivizaci. Trpěl závislostí na alkoholu, měl syfilis a trpěl zdravotními problémy, které zapřičinily jeho smrt v 57 letech věku.Kdo byl Klement Gottwald? Životopis Klement Gottwald, slavní lidé, osobnosti z politici

Hlavní informace o osobě Klement Gottwald

Národnost: česká
Datum narození: 23.11.1896
Místo narození: Heroltice u Vyškova
Datum úmrtí: 14.3.1953

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Klement Gottwald sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Melanom? Znáte definici termínu Polarizační brýle? Vzpomněli byste si co označuje výraz Exorcismus? Pamatujete si definici pojmu Genius loci?

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, původ slova, etymologie, pojem, Klement Gottwald, vysvětlení, heslo, popis, co znamená, přesný význam, informace, význam, termín, popis, formulace

Pojem Klement Gottwald je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Klement Gottwald zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Klement Gottwald ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Klement Gottwald ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Klement Gottwald v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Klement Gottwald na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Klement Gottwald například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Klement Gottwald? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Klement Gottwald? Kdo to byl Klement Gottwald? Kdy se narodil Klement Gottwald? Kde se narodil Klement Gottwald? Kdy zemřel Klement Gottwald? Klement Gottwald se nachází v kategorii politici. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Klement Gottwald třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Klement Gottwald i v jiné kategorii než je politici.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?