Kdo je to?
Kdo byl Klement Gottwald? Životopis Klement Gottwald, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Klement Gottwald?

Kdo to byl Klement Gottwald? Stručný životopis

Klement Gottwald je známou postavou československých poválečných dějin. Před 2. světovou válkou byl Gottwald poslancem, po jejím skončení se stal předsedou vlády a po komunistickém převratu v roce 1948 byl zvolen prezidentem. Původní profesí vyučený truhlář byl již od mládí členem komunistické strany. Několik let od roku 1938 strávil v emigraci v Sovětském svazu. Jako prezident nechvalně proslul vykonstruovanými politickými procesy s odpůrci režimu. Měl podíl na znárodňování a kolektivizaci. Trpěl závislostí na alkoholu, měl syfilis a trpěl zdravotními problémy, které zapřičinily jeho smrt v 57 letech věku.Kdo byl Klement Gottwald? Životopis Klement Gottwald, slavní lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Klement Gottwald

Národnost: česká
Datum narození: 23.11.1896
Místo narození: Heroltice u Vyškova
Datum úmrtí: 14.3.1953

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Klement Gottwald? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Melanom? Vzpomněli byste si co označuje výraz Degustace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Exorcismus? Znáte termín Gulag?

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, pojem, co je to Klement Gottwald?, Klement Gottwald, kdo je Klement Gottwald?, přesný význam, odborný výraz, vysvětlení, heslo, synonymum, co znamená, lexikon, politici, význam slova, wiki

Pojem Klement Gottwald je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Klement Gottwald

Hledat pojem Klement Gottwald ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Klement Gottwald v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Klement Gottwald na Youtube

Vyhledat termín Klement Gottwald ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Klement Gottwald například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Klement Gottwald

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Klement Gottwald? Kdo to byl Klement Gottwald? Kdy se narodil Klement Gottwald? Kde se narodil Klement Gottwald? Kdy zemřel Klement Gottwald? Klement Gottwald je v kategorii politici. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Klement Gottwald dejme tomu např. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Klement Gottwald i v jiné kategorii než je politici.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?