Kdo je to?
Kdo je to, byl Jirchář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jirchář? Lidé, historie

Kdo je to Jirchář?

Co znamená a jaký je význam slova Jirchář?

Slovo jirchář označuje zaniklé řemeslo. Jircháři se zabývali zpracováním kůží. Kůže zbavovali srsti a tukové vrstvy. Součástí postupu bylo máčení kůží v různých roztocích, v louhu a podobně. Bylo známo, že jirchářské dílny i na středověké poměry nevábně zapáchaly, proto byly často umístěny na okrajích měst. Dnes je připomíná už jen někde se vyskytující název ulice Jirchářská.Kdo je to, byl Jirchář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jirchář? Lidé, historie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jirchář s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Login? Znáte termín Olovnice? Rozumíte pojmu Gamepad? Víte, co je to Veřejná služba?

Klíčová slova: informace, wiki, slovo, význam, heslo, definice, etymologie, význam slova, význam pojmu, přesný výraz, kdo je Jirchář?, popis, kdo to je, co znamená, termín, lexikon

Pojem Jirchář je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Jirchář

Najít termín Jirchář ve Wikipedii

Vyhledat termín Jirchář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Jirchář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Jirchář na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jirchář například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Jirchář, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jirchář? Kdo to byl Jirchář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jirchář? Definice pojmu Jirchář se nachází v sekci historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též najít pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Jirchář i v jiné sekci než v historie.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.