Kdo je to?
Kdo je to, byl Jirchář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jirchář? Lidé, historie

Kdo je to Jirchář?

Co znamená a jaký je význam slova Jirchář?

Slovo jirchář označuje zaniklé řemeslo. Jircháři se zabývali zpracováním kůží. Kůže zbavovali srsti a tukové vrstvy. Součástí postupu bylo máčení kůží v různých roztocích, v louhu a podobně. Bylo známo, že jirchářské dílny i na středověké poměry nevábně zapáchaly, proto byly často umístěny na okrajích měst. Dnes je připomíná už jen někde se vyskytující název ulice Jirchářská.Kdo je to, byl Jirchář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jirchář? Lidé, historie

Líbí se vám definice kdo je to Jirchář? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Láska? Víte co je Gravírování? Rozumíte pojmu Hrdobec? Vzpomněli byste si co označuje výraz Eternit?

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, popis, přesný výraz, význam slova, kdo je Jirchář?, historie, odborný výraz, formulace, termín, co je to Jirchář?, Jirchář, definice, co znamená, kdo to je, etymologie

Pojem Jirchář je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Jirchář

Hledejte bez špehování slovo Jirchář ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Jirchář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Jirchář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Jirchář ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jirchář například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Vysvětlení významu slova Jirchář, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Jirchář? Kdo to byl Jirchář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jirchář? Definice pojmu Jirchář je v kategorii historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat pojem, slovo, termín, výraz řekněme v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Jirchář i v jiné kategorii než v historie.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.