Kdo je to?
Kdo je to, byl Puritán? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Puritán? Lidé, náboženství

Kdo je to Puritán?

Jaký je význam slova Puritán? Co to znamená?

Puritán je příslušník křesťanské církve, která patří mezi reformované (též protestantské) a vznikla v 16. století ve Velké Británii. Mezi hlavní zásady puritánů patří "očista" víry a bohoslužeb, velká (až fanaticky působící) zbožnost. Vzhledem k jejich ortodoxním názorům se slovo puritán vžilo jako běžné označení pro člověka s velmi konzervativními názory na morálku. Asi nejvíce puritánů dnes žije ve Spojených státech amerických (kvakeři, baptisté).Kdo je to, byl Puritán? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Puritán? Lidé, náboženství

Sdílejte tuto stránku se slovem Puritán se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Lobbista? Pamatujete si definici pojmu ALS? Znáte pojem Retsina? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ančovička?

Klíčová slova: etymologie, lexikon, popis, popis, kdo je Puritán?, heslo, význam slova, formulace, co znamená, termín, Puritán, přesný výraz, přesný význam, kdo to je, náboženství, synonymum

Pojem Puritán je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Puritán ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Puritán na Youtube

Hledat heslo Puritán na Google.cz

Zkusit najít slovo Puritán ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Puritán například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Vysvětlení významu slova Puritán, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Puritán? Kdo to byl Puritán? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Puritán? Definice pojmu Puritán je v kategorii náboženství. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se také najít výraz, definici, slovo, termín řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie náboženství.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.