Kdo je to?
Kdo je to, byl Puritán? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Puritán? Lidé, náboženství

Kdo je to Puritán?

Jaký je význam slova Puritán? Co to znamená?

Puritán je příslušník křesťanské církve, která patří mezi reformované (též protestantské) a vznikla v 16. století ve Velké Británii. Mezi hlavní zásady puritánů patří "očista" víry a bohoslužeb, velká (až fanaticky působící) zbožnost. Vzhledem k jejich ortodoxním názorům se slovo puritán vžilo jako běžné označení pro člověka s velmi konzervativními názory na morálku. Asi nejvíce puritánů dnes žije ve Spojených státech amerických (kvakeři, baptisté).Kdo je to, byl Puritán? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Puritán? Lidé, náboženství

Líbí se vám definice kdo je to Puritán? Pak se podělte s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Celibát? Vzpomenete si na definici slova Štědrovka? Znáte pojem Irská káva? Vzpomněli byste si na význam slova Rodinný dům?

Klíčová slova: heslo, lexikon, Puritán, co je to Puritán?, přesný význam, význam, formulace, synonymum, kdo to je, pojem, slovo, termín, co znamená, význam pojmu, přesný výraz, definice

Pojem Puritán je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Puritán ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Puritán ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Puritán v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Puritán ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Puritán například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Puritán

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Puritán? Kdo to byl Puritán? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Puritán? Definice pojmu Puritán je v kategorii náboženství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v náboženství.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.