Kdo je to?
Kdo je Tom Holland? Životopis Tom Holland, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Tom Holland?

Kdo je Tom Holland? Životopis, informace, biografie, herectví

Tom Holland, celým jménem Thomas Stanley Holland, je anglický filmový, divadelní, dabingový a seriálový herec. Holland se narodil v jihovýchodním Londýně ve čtvrti Kingston upon Thames do rodiny fotografky a komediálního herce. Tom má další tři mladší bratry. V sedmi letech mu lékaři diagnostikovali dyslexii, a proto jej později rodiče poslali na soukromou školu. Poté studoval na Wimbledon College a následně na BRIT School for Performing Arts and Technology v Croydonu.
V mládí se Tom věnoval tanci a při vystoupení na Richmond Dance Festival 2006 si jej všiml choreograf Lynne Page, který mu domluvil konkurz v divadle. Po dvou letech baletu, stepu a akrobacie získal Holland hlavní roli herce Michaela Caffreyho. Debutoval ve Victoria Palace Theatre v roce 2008, kde se objevil v několika muzikálech.
Holland se nejvíce proslavil jako filmový herec. Debutoval v katastrofickém filmu Nic nás nerozdělí z roku 2012. Následovaly role ve filmech Noční jízda (2013), V srdci moře (2015), Ztracené město Z, Captain America: Občanská válka (2016). Zlom v jeho kariéře přišel roku 2017, kdy se poprvé objevil v hlavní roli komixového snímku Spider-Man: Homecoming (2017). Roli pavoučího muže si zahrál ještě ve snímcích Spider-Man: Daleko od domova (2019) a Spider-Man: Bez domova (2021). Jeho další úspěšné role jsme mohli vidět ve snímcích Avengers: Infinity War (2018), Avengers: Endgame (2019), Ďábel, Dolittle (2020) nebo Uncharted (2022). Svůj hlas propůjčil animovaným filmům Špióni v převleku (2019) a Frčíme (2020).
Holland ztvárnil role také v televizních seriálech Wolf Hall (2015) a Loki (2021).
V současné době randí s herečkou a zpěvačkou Zendayou, se kterou hrál po boku v trilogii Spider-Man.
Roku 2017 obdržel cenu BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) v kategorii Vycházející hvězda. Ve stejném roce získal cenu The Saturn Award v kategorii Nejlepší mladistvý herecký výkon ve filmu Captain America: Občanská válka. The Saturn Award získal poté ještě dvakrát (2018 a 2019) ve stejné kategorii za snímky Spider-Man: Homecoming a Spider-Man: Daleko od domova.Kdo je Tom Holland? Životopis Tom Holland, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Tom Holland

Národnost: anglická
Datum narození: 1. 6. 1996
Místo narození: Londýn, Anglie

Zaujala vás biografie osobnosti Tom Holland? Potom se podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Výchova? Rozumíte pojmu Advokátská káva? Rozumíte pojmu Čtyřstěn? Znáte pojem Ekzém?

Klíčová slova: život, datum narození, osobnost, vysvětlení, osobnosti, biografie, Tom Holland, herectví, životopis, místo narození, zajímavosti, wiki, kdo je Tom Holland?, herectví, Tom Holland, lexikon

Pojem Tom Holland je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Tom Holland ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Tom Holland ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Tom Holland v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Tom Holland ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Tom Holland ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tom Holland například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Tom Holland?

Právě jste zjistili Kdo je to Tom Holland? Kdy se narodil Tom Holland? Kde se narodil Tom Holland? Tom Holland je v sekci Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Tom Holland dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tom Holland i v jiné kategorii než je herectví.