Kdo je to?
Kdo je Tom Holland? Životopis Tom Holland, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Tom Holland

Kdo je Tom Holland? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Tom Holland, celým jménem Thomas Stanley Holland, je anglický filmový, divadelní, dabingový a seriálový herec. Holland se narodil v jihovýchodním Londýně ve čtvrti Kingston upon Thames do rodiny fotografky a komediálního herce. Tom má další tři mladší bratry. V sedmi letech mu lékaři diagnostikovali dyslexii, a proto jej později rodiče poslali na soukromou školu. Poté studoval na Wimbledon College a následně na BRIT School for Performing Arts and Technology v Croydonu.
V mládí se Tom věnoval tanci a při vystoupení na Richmond Dance Festival 2006 si jej všiml choreograf Lynne Page, který mu domluvil konkurz v divadle. Po dvou letech baletu, stepu a akrobacie získal Holland hlavní roli herce Michaela Caffreyho. Debutoval ve Victoria Palace Theatre v roce 2008, kde se objevil v několika muzikálech.
Holland se nejvíce proslavil jako filmový herec. Debutoval v katastrofickém filmu Nic nás nerozdělí z roku 2012. Následovaly role ve filmech Noční jízda (2013), V srdci moře (2015), Ztracené město Z, Captain America: Občanská válka (2016). Zlom v jeho kariéře přišel roku 2017, kdy se poprvé objevil v hlavní roli komixového snímku Spider-Man: Homecoming (2017). Roli pavoučího muže si zahrál ještě ve snímcích Spider-Man: Daleko od domova (2019) a Spider-Man: Bez domova (2021). Jeho další úspěšné role jsme mohli vidět ve snímcích Avengers: Infinity War (2018), Avengers: Endgame (2019), Ďábel, Dolittle (2020) nebo Uncharted (2022). Svůj hlas propůjčil animovaným filmům Špióni v převleku (2019) a Frčíme (2020).
Holland ztvárnil role také v televizních seriálech Wolf Hall (2015) a Loki (2021).
V současné době randí s herečkou a zpěvačkou Zendayou, se kterou hrál po boku v trilogii Spider-Man.
Roku 2017 obdržel cenu BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) v kategorii Vycházející hvězda. Ve stejném roce získal cenu The Saturn Award v kategorii Nejlepší mladistvý herecký výkon ve filmu Captain America: Občanská válka. The Saturn Award získal poté ještě dvakrát (2018 a 2019) ve stejné kategorii za snímky Spider-Man: Homecoming a Spider-Man: Daleko od domova.Kdo je Tom Holland? Životopis Tom Holland, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Tom Holland

Národnost: anglická
Datum narození: 1. 6. 1996
Místo narození: Londýn, Anglie

Líbí se stručný životopis s osobou Tom Holland? Pak se podělte s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Rozpočtové provizorium? Pamatujete si definici pojmu Úžeh? Rozumíte pojmu Visegrádská čtyřka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Efedrin?

Klíčová slova: kdo je Tom Holland?, biografie, zajímavosti, lexikon, herectví, Tom Holland, herectví, wiki, informace, národnost, osobnosti, Tom Holland, popis, datum narození, životopis, kdy se narodil Tom Holland?

Pojem Tom Holland je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Tom Holland v následujících zdrojích

Hledat pojem Tom Holland ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Tom Holland na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Tom Holland na Youtube

Vyhledat heslo Tom Holland v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Tom Holland ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tom Holland například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Tom Holland? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Tom Holland? Kdy se narodil Tom Holland? Kde se narodil Tom Holland? Tom Holland je v sekci Herectví

Kategorie herectví, herečka zrzka, tom Holland, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Tom Holland kupříkladu v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tom Holland i v jiné kategorii než je herectví.