Kdo je to?
Kdo byl Usáma bin Ládin? Životopis Usáma bin Ládin, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Usáma bin Ládin?

Kdo byl Usáma bin Ládin? Životopis, informace, biografie, zločin

Usáma bin Ládin se narodil v bohaté saudsko-arabské rodině. V 80. letech 20 století bojoval jako mudžáhid proti sovětské armádě v Afgánistánu. V roce 1988 zde založil organizaci al-Káida se kterou posléze bojoval v bývalé Jugoslávii (v Bosně, Kosovu a Makedonii). V roce 1996 v manifestu vyhlásil válku USA a Izraeli. Usáma bin Ládin je považován za strůjce teroristických útoků na velvyslanectví USA v Nairobi v roce 1998 při kterém zahynulo 200 lidí, k útoku na torpédoborec USS Cole při kterém zahynulo 17 lidí a především za organizátora útoku na budovy Světového obchodního centra v New Yorku při kterém zahynulo asi 3000 lidí. I přes slibovanou odměnu ve výši 25 milionů a posléze 50 milionů dolarů vypsanou za jeho dopadení se Usámu bin Ládina nedařilo dlouho dopadnout. Až 2. května 2011 byl Ládin vypátrán a zabit americkými speciálními silami v pákistánském Abbottábádu. Jeho tělo bylo následně pohřbeno vhozením do vod Arabského moře.Kdo byl Usáma bin Ládin? Životopis Usáma bin Ládin, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Usáma bin Ládin

Národnost: Saudská
Datum narození: 10. března 1957
Místo narození: Rijád
Datum úmrtí: 2. května 2011

Líbí se stručný životopis s osobou Usáma bin Ládin? Pak se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Karát? Vzpomněli byste si co znamená slovo Obstrukce? Vzpomněli byste si co znamená slovo Široká koalice? Víte co je Palmarín?

Klíčová slova: osobnosti, kdo je Usáma bin Ládin?, Kdy zemřel Usáma bin Ládin, zločin, informace, národnost, život, popis, nežijící, osobnost, wikipedie, Usáma bin Ládin, kde se narodil Usáma bin Ládin?, narození, národnost, místo narození

Pojem Usáma bin Ládin je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Usáma bin Ládin

Zkusit najít heslo Usáma bin Ládin na Google obrázcích

Najít termín Usáma bin Ládin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Usáma bin Ládin ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Usáma bin Ládin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Usáma bin Ládin ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Usáma bin Ládin například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Usáma bin Ládin?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Usáma bin Ládin? Kdy se narodil Usáma bin Ládin? Kde se narodil Usáma bin Ládin? Kdy zemřel Usáma bin Ládin? Usáma bin Ládin patří do kategorie Zločin

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Usáma bin Ládin kupř. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Usáma bin Ládin i v jiné kategorii než je zločin.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.