Kdo je to?
Kdo byl Usáma bin Ládin? Životopis Usáma bin Ládin, slavní lidé, osobnosti z zločin

Kdo je to Usáma bin Ládin?

Kdo to byl Usáma bin Ládin? Stručný životopis

Usáma bin Ládin se narodil v bohaté saudsko-arabské rodině. V 80. letech 20 století bojoval jako mudžáhid proti sovětské armádě v Afgánistánu. V roce 1988 zde založil organizaci al-Káida se kterou posléze bojoval v bývalé Jugoslávii (v Bosně, Kosovu a Makedonii). V roce 1996 v manifestu vyhlásil válku USA a Izraeli. Usáma bin Ládin je považován za strůjce teroristických útoků na velvyslanectví USA v Nairobi v roce 1998 při kterém zahynulo 200 lidí, k útoku na torpédoborec USS Cole při kterém zahynulo 17 lidí a především za organizátora útoku na budovy Světového obchodního centra v New Yorku při kterém zahynulo asi 3000 lidí. I přes slibovanou odměnu ve výši 25 milionů a posléze 50 milionů dolarů vypsanou za jeho dopadení se Usámu bin Ládina nedařilo dlouho dopadnout. Až 2. května 2011 byl Ládin vypátrán a zabit americkými speciálními silami v pákistánském Abbottábádu. Jeho tělo bylo následně pohřbeno vhozením do vod Arabského moře.Kdo byl Usáma bin Ládin? Životopis Usáma bin Ládin, slavní lidé, osobnosti z zločin

Hlavní informace o osobě Usáma bin Ládin

Národnost: Saudská
Datum narození: 10. března 1957
Místo narození: Rijád
Datum úmrtí: 2. května 2011

Popis osobnosti Usáma bin Ládin můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Amazon? Vzpomněli byste si co znamená slovo Rhodium? Vzpomněli byste si co znamená slovo Šek? Víte co je Šelak?

Klíčová slova: formulace, přesný význam, lexikon, vysvětlení, etymologie, kdo to je, význam slova, popis, co je to Usáma bin Ládin?, pojem, odborný výraz, význam pojmu, původ slova, definice, wiki, význam

Pojem Usáma bin Ládin je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Usáma bin Ládin lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Usáma bin Ládin na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Usáma bin Ládin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Usáma bin Ládin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Usáma bin Ládin ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Usáma bin Ládin například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Usáma bin Ládin? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Usáma bin Ládin? Kdo to byl Usáma bin Ládin? Kdy se narodil Usáma bin Ládin? Kde se narodil Usáma bin Ládin? Kdy zemřel Usáma bin Ládin? Usáma bin Ládin se nachází v kategorii zločin. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Usáma bin Ládin dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Usáma bin Ládin i v jiné kategorii než je zločin.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.