Kdo je to?
Kdo byl Usáma bin Ládin? Životopis Usáma bin Ládin, slavní lidé, osobnosti z zločin

Kdo je to Usáma bin Ládin?

Kdo to byl Usáma bin Ládin? Stručný životopis

Usáma bin Ládin se narodil v bohaté saudsko-arabské rodině. V 80. letech 20 století bojoval jako mudžáhid proti sovětské armádě v Afgánistánu. V roce 1988 zde založil organizaci al-Káida se kterou posléze bojoval v bývalé Jugoslávii (v Bosně, Kosovu a Makedonii). V roce 1996 v manifestu vyhlásil válku USA a Izraeli. Usáma bin Ládin je považován za strůjce teroristických útoků na velvyslanectví USA v Nairobi v roce 1998 při kterém zahynulo 200 lidí, k útoku na torpédoborec USS Cole při kterém zahynulo 17 lidí a především za organizátora útoku na budovy Světového obchodního centra v New Yorku při kterém zahynulo asi 3000 lidí. I přes slibovanou odměnu ve výši 25 milionů a posléze 50 milionů dolarů vypsanou za jeho dopadení se Usámu bin Ládina nedařilo dlouho dopadnout. Až 2. května 2011 byl Ládin vypátrán a zabit americkými speciálními silami v pákistánském Abbottábádu. Jeho tělo bylo následně pohřbeno vhozením do vod Arabského moře.Kdo byl Usáma bin Ládin? Životopis Usáma bin Ládin, slavní lidé, osobnosti z zločin

Základní informace o osobě Usáma bin Ládin

Národnost: Saudská
Datum narození: 10. března 1957
Místo narození: Rijád
Datum úmrtí: 2. května 2011

Líbí se stručný životopis s osobou Usáma bin Ládin? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Amazon? Rozumíte pojmu Inaugurace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Šek? Znáte pojem Kvas?

Klíčová slova: co je to Usáma bin Ládin?, vysvětlení, pojem, význam, definice, popis, wiki, kdo je Usáma bin Ládin?, co znamená, zločin, slovo, odborný výraz, synonymum, přesný význam, termín, Usáma bin Ládin

Pojem Usáma bin Ládin je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Usáma bin Ládin doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Usáma bin Ládin ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Usáma bin Ládin ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Usáma bin Ládin v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Usáma bin Ládin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Usáma bin Ládin například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Usáma bin Ládin

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Usáma bin Ládin? Kdo to byl Usáma bin Ládin? Kdy se narodil Usáma bin Ládin? Kde se narodil Usáma bin Ládin? Kdy zemřel Usáma bin Ládin? Usáma bin Ládin je v kategorii zločin. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Usáma bin Ládin např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Usáma bin Ládin i v jiné kategorii než je zločin.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.