Kdo je to?
Kdo je to Konkubína? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Konkubína? Lidé, historie

Kdo je to Konkubína?

Jaký je význam slova Konkubína? Co to znamená?

Konkubína je starší označení pro milenku nebo pro ženu, která žije s mužem, s nímž není sezdaná.
Termín se užíval především v církevním prostředí, které konkubíny považovalo za ženy hříšné, které je třeba napravovat.
Konkubíny si obvykle vydržovali šlechtici a zámožní muži - udržovali s nimi dlouhodobý milenecký vztah. Obvykle šlo o vztah (či vztahy) paralelní k tomu manželskému.
Konkubína byla církví i společností obvykle vnímána jako prostitutka. Výraz pochází z latiny, do dalších jazyků přešel z francouzštiny a italštiny; můžeme se setkat z počeštěnou verzí kuběna.Kdo je to Konkubína? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Konkubína? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Konkubína? s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Akustika? Vzpomenete si na definici slova Hokejbal? Rozumíte pojmu Semifinále? Vzpomněli byste si na význam slova Viróza?

Klíčová slova: co znamená, význam slova, termín, wikipedie, etymologie, původ slova, popis, informace, přesný význam, pojem, definice, odborný výraz, lexikon, přesný výraz, slovo, historie

Pojem Konkubína je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Konkubína ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Konkubína ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Konkubína ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Konkubína ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Konkubína ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Konkubína například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Konkubína? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Konkubína? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Konkubína? Definice pojmu Konkubína je v sekci Historie

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pokuste se též vyhledat informace pojem, slovo, termín, definici kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci historie.