Kdo je to?
Kdo je to, byl Ubožák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ubožák? Lidé, hanlivé

Kdo je to Ubožák?

Jaký je význam slova Ubožák? Co to znamená?

Ubožákem označujeme člověka, který je už od prvního pohledu jasně ve velkých existenčních potížích. Slovo ubožák v sobě nese alespoň náznak soucitu a lítosti s daným jedincem. Můžeme tak dávat najevo domněnku, že se ubožák nemusel nutně dostat do problémů vlastní vinou. V tomto smyslu je ubožák synonymem pro trhana, pobudu či houmlese. Ubožákem však můžeme mínit i někoho, koho považujeme za ubohého, tedy podřadného, nemajícího žádnou úroveň chování a morálky. V takovém případě dáváme použitím tohoto výrazu explicitně najevo určitou míru odporu a pohrdání. Ubožáci je též varianta překladu názvu slavného románu francouzského spisovatele Victora Huga Bídníci, dobře známého i z muzikálového zpracování.


Kdo je to, byl Ubožák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ubožák? Lidé, hanlivé

Definici slova Ubožák můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Fašank? Víte, co je to Kvadriatlon? Pamatujete si definici pojmu Aura? Rozumíte pojmu Polní lopatka?

Klíčová slova: význam, přesný význam, wiki, hanlivé, původ slova, význam slova, pojem, synonymum, heslo, popis, lexikon, popis, co je to Ubožák?, definice, termín, odborný výraz

Pojem Ubožák je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít frázi Ubožák ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Ubožák na Google.cz

Najít pojem Ubožák ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ubožák ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ubožák například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Ubožák? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Ubožák? Kdo to byl Ubožák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ubožák? Definice pojmu Ubožák se nachází v kategorii hanlivé. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste hledat pojem, výraz, termín, heslo kupříkladu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než hanlivé).