Kdo je to?
Kdo je to Ubožák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ubožák? Lidé, hanlivé

Ubožák

Co znamená a jaký je význam slova Ubožák?

Ubožákem označujeme člověka, který je už od prvního pohledu jasně ve velkých existenčních potížích. Slovo ubožák v sobě nese alespoň náznak soucitu a lítosti s daným jedincem. Můžeme tak dávat najevo domněnku, že se ubožák nemusel nutně dostat do problémů vlastní vinou. V tomto smyslu je ubožák synonymem pro trhana, pobudu či houmlese. Ubožákem však můžeme mínit i někoho, koho považujeme za ubohého, tedy podřadného, nemajícího žádnou úroveň chování a morálky. V takovém případě dáváme použitím tohoto výrazu explicitně najevo určitou míru odporu a pohrdání. Ubožáci je též varianta překladu názvu slavného románu francouzského spisovatele Victora Huga Bídníci, dobře známého i z muzikálového zpracování.


Kdo je to Ubožák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ubožák? Lidé, hanlivé

Definici pojmu Ubožák sdílejte s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Genealogie? Znáte termín Montessori? Pamatujete si definici pojmu Jáhen? Víte, co je to Pita?

Klíčová slova: přesný výraz, wikipedie, Ubožák, slovo, pojem, etymologie, wiki, termín, definice, Ubožák, původ slova, hanlivé, význam, informace, hanlivé, popis

Pojem Ubožák je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Ubožák v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Ubožák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Ubožák na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Ubožák ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Ubožák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Ubožák ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Ubožák například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Vysvětlení významu slova Ubožák, definice, vysvětlení pojmu

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Ubožák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ubožák? Definice pojmu Ubožák je v kategorii Hanlivé

Kategorie hanlivé, bláznivý kluk, ubožák, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Můžete se pokusit také najít informace výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text. Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Hanlivé.