Kdo je to?
Kdo je Zdeněk Žák? Životopis Zdeněk Žák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Zdeněk Žák

Kdo je Zdeněk Žák? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Zdeněk Žák je český divadelní, filmový, seriálový a dabingový herec. Žák se narodil v Praze do rodiny učitelky mateřské školy a konstruktéra. Má jednoho mladšího bratra. Po základní škole nastoupil Žák na učiliště a vyučil se nástrojařem. Následně pracoval dva roky v podniku PAL v pražských Kbelích. Během té doby hrál v ochotnickém divadle a studoval na Lidové konzervatoři pro pracující. Později studoval herectví na DAMU. Mezi jeho spolužáky patřila Simona Stašová, Jana Paulová nebo Ivan Luťanský.
V průběhu studia na DAMU hostoval v Národním divadle. Po absolutoriu na DAMU získal první angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě v roce 1976. V divadle strávil pouze rok a půl a poté musel nastoupit na vojnu. Když se vrátil z vojny, pokračoval v hraní ve Státním divadle v Ostravě. Působil zde celkem čtyři sezóny a následně získal nabídku, aby začal hrát v Realistickém divadle v Praze. Nakonec v Realistickém divadle Žák působil více než deset let. Poté hostoval v Divadle pod Palmovkou nebo v Divadle ABC. Kolem roku 2000 začal hrát v Divadle Bez zábradlí v Praze. Žák ztvárnil role v inscenacích Blbec k večeři, Každý rok ve stejnou dobu, Tři muži na špatné adrese, Další roky ve stejnou dobu, Sunny Boys, Terasa, Kvartet, Pánský klub a další.
Žák debutoval ve filmu v roce 1972 ve snímku Svatá noc. Následně ztvárnil více než 80 filmových rolí. Mezi jeho nejznámější filmy patří Až bude padat hvězda (1976), Těžká hodina (1986), Blázni a děvčátka (1989), Jak vyloupit banku (1992), Dědo, čaruj (1996), Sjezd abiturientů (1999), Únos domů (2002), Obsluhoval jsem anglického krále (2006), Gangster Ka (2015), Miluji tě modře (2017) nebo Léto s gentlemanem (2019).
Objevil se také v oblíbených televizních seriálech Přátelé Zeleného údolí (1980), Sanitka (1984), Rodáci (1988), Dobrodružství kriminalistiky (1989), Hříchy pro pátera Knoxe (1992), Život na zámku (1995), Zdivočelá země (1997), Pojišťovna štěstí (2004), Ordinace v růžové zahradě (2007), Vyprávěj (2009), Kriminálka Anděl (2011), Doktoři z Počátků (2013), Ohnivý kuře (2016), Rapl (2019) nebo Slunečná (2020).
Poprvé byl ženatý s herečkou Jorgou Kotrbovou, se kterou měl dceru Julii a syna Václava. Později se podruhé oženil s učitelkou Zuzanou, se kterou měl dceru Zuzanu.
Zdeněk Žák působí také jako pedagog na Mezinárodní konzervatoři v Praze na oddělení muzikálu.Kdo je Zdeněk Žák? Životopis Zdeněk Žák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Zdeněk Žák

Národnost: česká
Datum narození: 9. 6. 1952
Místo narození: Praha, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Zdeněk Žák sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Binární soustava? Pamatujete si definici pojmu Gastritida? Víte, co je to Akontace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kurzíva?

Klíčová slova: biografie, kde se narodil Zdeněk Žák?, narození, wiki, životopis, popis, wikipedie, život, lexikon, kdo je Zdeněk Žák?, informace, herectví, Zdeněk Žák, národnost, herectví, zajímavosti

Pojem Zdeněk Žák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Zdeněk Žák doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdeněk Žák ve Wikimedia Commons

Hledat termín Zdeněk Žák ve vyhledávači Yandex

Najít termín Zdeněk Žák ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Zdeněk Žák na Google.cz

Vyhledat výraz Zdeněk Žák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Žák například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Zdeněk Žák?

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Zdeněk Žák? Kdy se narodil Zdeněk Žák? Kde se narodil Zdeněk Žák? Zdeněk Žák je v sekci Herectví

Kategorie herectví, blonďák muž, zdeněk Žák, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Zdeněk Žák dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Žák i v jiné kategorii než je herectví.