Kdo je to?
Kdo je Zdeněk Žák? Životopis Zdeněk Žák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Zdeněk Žák?

Kdo je Zdeněk Žák? Životopis, informace, biografie, herectví

Zdeněk Žák je český divadelní, filmový, seriálový a dabingový herec. Žák se narodil v Praze do rodiny učitelky mateřské školy a konstruktéra. Má jednoho mladšího bratra. Po základní škole nastoupil Žák na učiliště a vyučil se nástrojařem. Následně pracoval dva roky v podniku PAL v pražských Kbelích. Během té doby hrál v ochotnickém divadle a studoval na Lidové konzervatoři pro pracující. Později studoval herectví na DAMU. Mezi jeho spolužáky patřila Simona Stašová, Jana Paulová nebo Ivan Luťanský.
V průběhu studia na DAMU hostoval v Národním divadle. Po absolutoriu na DAMU získal první angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě v roce 1976. V divadle strávil pouze rok a půl a poté musel nastoupit na vojnu. Když se vrátil z vojny, pokračoval v hraní ve Státním divadle v Ostravě. Působil zde celkem čtyři sezóny a následně získal nabídku, aby začal hrát v Realistickém divadle v Praze. Nakonec v Realistickém divadle Žák působil více než deset let. Poté hostoval v Divadle pod Palmovkou nebo v Divadle ABC. Kolem roku 2000 začal hrát v Divadle Bez zábradlí v Praze. Žák ztvárnil role v inscenacích Blbec k večeři, Každý rok ve stejnou dobu, Tři muži na špatné adrese, Další roky ve stejnou dobu, Sunny Boys, Terasa, Kvartet, Pánský klub a další.
Žák debutoval ve filmu v roce 1972 ve snímku Svatá noc. Následně ztvárnil více než 80 filmových rolí. Mezi jeho nejznámější filmy patří Až bude padat hvězda (1976), Těžká hodina (1986), Blázni a děvčátka (1989), Jak vyloupit banku (1992), Dědo, čaruj (1996), Sjezd abiturientů (1999), Únos domů (2002), Obsluhoval jsem anglického krále (2006), Gangster Ka (2015), Miluji tě modře (2017) nebo Léto s gentlemanem (2019).
Objevil se také v oblíbených televizních seriálech Přátelé Zeleného údolí (1980), Sanitka (1984), Rodáci (1988), Dobrodružství kriminalistiky (1989), Hříchy pro pátera Knoxe (1992), Život na zámku (1995), Zdivočelá země (1997), Pojišťovna štěstí (2004), Ordinace v růžové zahradě (2007), Vyprávěj (2009), Kriminálka Anděl (2011), Doktoři z Počátků (2013), Ohnivý kuře (2016), Rapl (2019) nebo Slunečná (2020).
Poprvé byl ženatý s herečkou Jorgou Kotrbovou, se kterou měl dceru Julii a syna Václava. Později se podruhé oženil s učitelkou Zuzanou, se kterou měl dceru Zuzanu.
Zdeněk Žák působí také jako pedagog na Mezinárodní konzervatoři v Praze na oddělení muzikálu.Kdo je Zdeněk Žák? Životopis Zdeněk Žák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Zdeněk Žák

Národnost: česká
Datum narození: 9. 6. 1952
Místo narození: Praha, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Zdeněk Žák? s vašimi kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Býkovec? Vzpomněli byste si na význam slova Pancetta? Víte, co je to Id? Znáte definici termínu Ledové víno?

Klíčová slova: kdo je Zdeněk Žák?, narození, národnost, wikipedie, život, místo narození, herectví, Zdeněk Žák, popis, datum narození, osobnosti, lexikon, biografie, osobnost, herectví, Zdeněk Žák

Pojem Zdeněk Žák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Zdeněk Žák v následujících vyhledávačích

Vyhledat termín Zdeněk Žák ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Zdeněk Žák ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Zdeněk Žák ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdeněk Žák ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Zdeněk Žák ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Žák například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zdeněk Žák

Právě nyní již víte Kdo je to Zdeněk Žák? Kdy se narodil Zdeněk Žák? Kde se narodil Zdeněk Žák? Zdeněk Žák se nachází v sekci Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Zdeněk Žák dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Žák i v jiné kategorii než je herectví.