Kdo je to?
Kdo je LeBron James? Životopis LeBron James, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

LeBron James

Kdo je LeBron James? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

LeBron Raymone James je 203 cm vysoký americký basketbalista, hrající za tým Los Angeles Lakers v americké soutěži NBA. James se narodil ve městě Akron ve státě Ohio v USA. Během studií na střední škole St. Vincent - St. Mary High School získal ocenění Mr. Basketball (3x).
V roce 2003 byl James draftován (první ve výběru) týmem Cleveland Cavaliers z NBA. Hned v první sezóně 2003/04 obdržel ocenění nováček roku NBA (Rookie of the year). V týmu Cleveland Cavaliers LeBron James hrál celkem 7 sezón (2003-2010). Během těchto sezón se stal dvakrát nejužitečnějším hráčem NBA hned dvě sezóny po sobě (2008/09 a 2009/10) a od roku 2005 se pokaždé objevil v týmu All-star NBA. S týmem se dokázal dostat do play-off pětkrát po sobě mezi roky 2006-2010.
Jako volný hráč odešel z Clevelandu do týmu Miami Heat (2010). V sezónách 2011/12 a 2012/13 získal s klubem dva ligové tituly. V Miami Heat odehrál celkem 4 sezóny (2010-14) a poté se vrátil zpět do Clevelandu Cavaliers. V mateřském klubu odehrál další čtyři sezóny (2014-18). V sezóně 2014/15 se dostal s Clevelandem do finále, kde prohráli s klubem Golden State Warriors. V další sezóně se finále opakovalo, z vítězství se poprvé v historii radoval tým z Clevelandu (skóre 4:3 na zápasy).
Jako volný hráč LeBron James podepsal novou smlouvu s klubem Los Angeles Lakers (2018), kde působí dodnes. V sezóně 2019/20 Lakers vyhráli ligový titul.
S reprezentací USA získal na Letních olympijských hrách 2004 bronzovou medaili. Na Mistrovství světa 2006 získal s reprezentací bronzovou medaili a o rok později zlatou medaili. Na Letních olympijských hrách 2008 a 2012 zvítězil tým USA a James tak získal dvě zlaté olympijské medaile. U reprezentace skončil o rok později (2013).
LeBron James má přezdívku King James (Král James).Kdo je LeBron James? Životopis LeBron James, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě LeBron James

Národnost: americká
Datum narození: 30. 12. 1984
Místo narození: Akron, Ohio, USA

Líbí se stručný životopis s osobou LeBron James? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Smysl života? Víte co je Protein? Pamatujete si definici pojmu Kolumbovo vejce? Vzpomněli byste si co označuje výraz Haka?

Klíčová slova: narození, lexikon, biografie, místo narození, LeBron James, sport, informace, národnost, sport, popis, datum narození, wikipedie, životopis, zajímavosti, život, vysvětlení

Pojem LeBron James je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem LeBron James ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo LeBron James v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín LeBron James na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem LeBron James ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem LeBron James na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo LeBron James například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby LeBron James

Právě jste zjistili Kdo je to LeBron James? Kdy se narodil LeBron James? Kde se narodil LeBron James? LeBron James se nachází v kategorii Sport

Kategorie sport, fotbalistka, leBron James, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka LeBron James např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost LeBron James i v jiné kategorii než je sport.