Kdo je to?
Kdo je to, byl Nadčlověk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nadčlověk? Lidé, historie

Kdo je to Nadčlověk?

Co znamená a jaký je význam slova Nadčlověk?

Nadčlověk, pojem z německého Übermensch, je výtvorem filozofa Friedricha Nietzscheho. Ten vycházel z evoluční teorie, kdy člověk, který překonal své předchůdce, překoná i sám sebe. Své současníky vyzýval k aktivní spolupráci na tomto úkolu.
Pojem nadčlověk byl využíván již řeckými filozofy v 1. století př. n. l., později další teologové i spisovatel a filozof J. W. Goethe. Přestože Nitzsche byl odpůrcem rasizmu, bylo toto slovo zneužito nacistickými ideology.Kdo je to, byl Nadčlověk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nadčlověk? Lidé, historie

Definici slova Nadčlověk můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo CWG? Znáte definici termínu Snowkiting? Víte, co je to Izotonický nápoj? Pamatujete si definici pojmu Slabika?

Klíčová slova: termín, kdo je Nadčlověk?, význam, definice, popis, co je to Nadčlověk?, význam pojmu, přesný výraz, přesný význam, formulace, wiki, heslo, popis, synonymum, odborný výraz, pojem

Pojem Nadčlověk je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Nadčlověk ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Nadčlověk ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Nadčlověk ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nadčlověk ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadčlověk například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Co znamená Nadčlověk? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Nadčlověk? Kdo to byl Nadčlověk? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nadčlověk? Definice pojmu Nadčlověk se nachází v kategorii historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete se pokusit také najít výraz, text, termín, pojem dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v historie.