Kdo je to?
Kdo je to, byl Nadčlověk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nadčlověk? Lidé, historie

Kdo je to Nadčlověk?

Co znamená a jaký je význam slova Nadčlověk?

Nadčlověk, pojem z německého Übermensch, je výtvorem filozofa Friedricha Nietzscheho. Ten vycházel z evoluční teorie, kdy člověk, který překonal své předchůdce, překoná i sám sebe. Své současníky vyzýval k aktivní spolupráci na tomto úkolu.
Pojem nadčlověk byl využíván již řeckými filozofy v 1. století př. n. l., později další teologové i spisovatel a filozof J. W. Goethe. Přestože Nitzsche byl odpůrcem rasizmu, bylo toto slovo zneužito nacistickými ideology.Kdo je to, byl Nadčlověk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nadčlověk? Lidé, historie

Tento text (Nadčlověk) můžete sdílet se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo CWG? Znáte pojem Tonikum? Víte, co je to Izotonický nápoj? Vzpomenete si na definici slova Ascorutin?

Klíčová slova: etymologie, wiki, synonymum, formulace, historie, termín, přesný výraz, kdo je Nadčlověk?, co je to Nadčlověk?, význam, heslo, definice, lexikon, kdo to je, Nadčlověk, slovo

Pojem Nadčlověk je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo Nadčlověk ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Nadčlověk ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Nadčlověk ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nadčlověk ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadčlověk například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Nadčlověk, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Nadčlověk? Kdo to byl Nadčlověk? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nadčlověk? Definice pojmu Nadčlověk je v kategorii historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít pojem, slovo, termín, výraz řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než historie.