Kdo je to?
Kdo je Jan Kačer? Životopis Jan Kačer, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Jan Kačer?

Kdo je Jan Kačer? Životopis, informace, biografie, herectví

Jan Kačer je český filmový a divadelní herec, divadelní a filmový režisér. Kačer se narodil v Holicích. Po studiu na Střední Průmyslové Škole Keramické v Bechyni (1959) se přihlásil na DAMU na obor režie a byl přijat. Po absolvování roku 1959 získal Kačer angažmá v Ostravském Divadle Petra Bezruče. Po pár letech se Kačer stal i režisérem divadla během let 1965-74. Od roku 1976-86 hrál ve Státním divadle v Ostravě a mezi roky 1976-1981 rovněž hrál v Divadle E. F. Buriana v Praze. V roce 1986 ukončil své angažmá v Praze a přestoupil do Divadla na Vinohradech, kde zůstal do roku 1990. Zahrál si v divadelních hrách Ondřej a drak, Tramvaj do stanice Touha, Milenci z kiosku, Revizor, Višňový sad, Děti slunce, Bouře, Othello a další.
Ve filmu debutoval v roce 1959 ve snímku Probuzení. Od té doby se objevil celkem v osmdesáti filmech. Mezi známější patří Smrt si říká Engelchen, Cesta hlubokým lesem (1963), Každý den odvahu (1964), Nikdo se nebude smát (1965), Návrat ztraceného syna (1966), Údolí včel (1967), Otcové a děti (1971), Člověk proti zkáze (1989), Výchova dívek v Čechách (1997) nebo Bolero (2004).
Jan Kačer si zahrál také v seriálech Letící delfín (1989), Stopy života (2013-14), Ordinace v růžové zahradě (2015-17), Doktor Martin (2015).
Mimo divadlo se začal Kačer věnovat také politice. V roce 1990 byl členem Sněmovny lidu Federálního shromáždění za Občanské fórum, moderoval shromáždění pro Masarykovo demokratické hnutí (divadlo Kolowrat). O rok později se stal členem poslaneckého klubu Občanského hnutí, ve kterém setrval do následujícího roku (1992). V roce 1996 neúspěšně kandidoval do senátu, stejně tak roku 2004.
Kačer napsal celkem tři biografické knihy s názvy Jedu k mámě (2003), Mírnou oklikou (2005) a K přátelům (2012). Obdržel ocenění Medaile za zásluhy 1. stupně (2016).Kdo je Jan Kačer? Životopis Jan Kačer, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jan Kačer

Národnost: česká
Datum narození: 3. 10. 1936
Místo narození: Holice, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Kačer s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Precedent? Vzpomněli byste si na význam slova Softshell? Znáte termín URL adresa? Znáte definici termínu Prameniště?

Klíčová slova: wiki, Jan Kačer, informace, zajímavosti, datum narození, narození, vysvětlení, lexikon, místo narození, biografie, herectví, kdo je Jan Kačer?, osobnosti, národnost, Jan Kačer, wikipedie

Pojem Jan Kačer je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít Jan Kačer ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Jan Kačer ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Jan Kačer ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Kačer ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Jan Kačer ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Kačer například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Jan Kačer? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Jan Kačer? Kdy se narodil Jan Kačer? Kde se narodil Jan Kačer? Jan Kačer patří do sekce Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Kačer dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Kačer i v jiné kategorii než je herectví.