Kdo je to?
Kdo je Jan Kačer? Životopis Jan Kačer, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jan Kačer

Kdo je Jan Kačer? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jan Kačer je český filmový a divadelní herec, divadelní a filmový režisér. Kačer se narodil v Holicích. Po studiu na Střední Průmyslové Škole Keramické v Bechyni (1959) se přihlásil na DAMU na obor režie a byl přijat. Po absolvování roku 1959 získal Kačer angažmá v Ostravském Divadle Petra Bezruče. Po pár letech se Kačer stal i režisérem divadla během let 1965-74. Od roku 1976-86 hrál ve Státním divadle v Ostravě a mezi roky 1976-1981 rovněž hrál v Divadle E. F. Buriana v Praze. V roce 1986 ukončil své angažmá v Praze a přestoupil do Divadla na Vinohradech, kde zůstal do roku 1990. Zahrál si v divadelních hrách Ondřej a drak, Tramvaj do stanice Touha, Milenci z kiosku, Revizor, Višňový sad, Děti slunce, Bouře, Othello a další.
Ve filmu debutoval v roce 1959 ve snímku Probuzení. Od té doby se objevil celkem v osmdesáti filmech. Mezi známější patří Smrt si říká Engelchen, Cesta hlubokým lesem (1963), Každý den odvahu (1964), Nikdo se nebude smát (1965), Návrat ztraceného syna (1966), Údolí včel (1967), Otcové a děti (1971), Člověk proti zkáze (1989), Výchova dívek v Čechách (1997) nebo Bolero (2004).
Jan Kačer si zahrál také v seriálech Letící delfín (1989), Stopy života (2013-14), Ordinace v růžové zahradě (2015-17), Doktor Martin (2015).
Mimo divadlo se začal Kačer věnovat také politice. V roce 1990 byl členem Sněmovny lidu Federálního shromáždění za Občanské fórum, moderoval shromáždění pro Masarykovo demokratické hnutí (divadlo Kolowrat). O rok později se stal členem poslaneckého klubu Občanského hnutí, ve kterém setrval do následujícího roku (1992). V roce 1996 neúspěšně kandidoval do senátu, stejně tak roku 2004.
Kačer napsal celkem tři biografické knihy s názvy Jedu k mámě (2003), Mírnou oklikou (2005) a K přátelům (2012). Obdržel ocenění Medaile za zásluhy 1. stupně (2016).Kdo je Jan Kačer? Životopis Jan Kačer, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jan Kačer

Národnost: česká
Datum narození: 3. 10. 1936
Místo narození: Holice, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Kačer sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Účetní zůstatek? Pamatujete si definici pojmu Lyocell? Znáte termín Medovina? Vzpomněli byste si co znamená slovo WinZip?

Klíčová slova: informace, Jan Kačer, biografie, národnost, narození, herectví, život, osobnost, osobnosti, datum narození, kdy se narodil Jan Kačer?, vysvětlení, místo narození, kde se narodil Jan Kačer?, Jan Kačer, wiki

Pojem Jan Kačer je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jan Kačer lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Jan Kačer na Youtube

Vyhledat pojem Jan Kačer ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Jan Kačer ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Jan Kačer ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Jan Kačer ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Kačer například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Jan Kačer? Stručná biografie

Teďka už zajisté víte Kdo je to Jan Kačer? Kdy se narodil Jan Kačer? Kde se narodil Jan Kačer? Jan Kačer je v sekci Herectví

Kategorie herectví, šedé vousy, jan Kačer, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jan Kačer dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Kačer i v jiné kategorii než je herectví.