Kdo je to?
Kdo je Jan Kačer? Životopis Jan Kačer, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Jan Kačer?

Kdo je Jan Kačer? Životopis, informace, biografie, herectví

Jan Kačer je český filmový a divadelní herec, divadelní a filmový režisér. Kačer se narodil v Holicích. Po studiu na Střední Průmyslové Škole Keramické v Bechyni (1959) se přihlásil na DAMU na obor režie a byl přijat. Po absolvování roku 1959 získal Kačer angažmá v Ostravském Divadle Petra Bezruče. Po pár letech se Kačer stal i režisérem divadla během let 1965-74. Od roku 1976-86 hrál ve Státním divadle v Ostravě a mezi roky 1976-1981 rovněž hrál v Divadle E. F. Buriana v Praze. V roce 1986 ukončil své angažmá v Praze a přestoupil do Divadla na Vinohradech, kde zůstal do roku 1990. Zahrál si v divadelních hrách Ondřej a drak, Tramvaj do stanice Touha, Milenci z kiosku, Revizor, Višňový sad, Děti slunce, Bouře, Othello a další.
Ve filmu debutoval v roce 1959 ve snímku Probuzení. Od té doby se objevil celkem v osmdesáti filmech. Mezi známější patří Smrt si říká Engelchen, Cesta hlubokým lesem (1963), Každý den odvahu (1964), Nikdo se nebude smát (1965), Návrat ztraceného syna (1966), Údolí včel (1967), Otcové a děti (1971), Člověk proti zkáze (1989), Výchova dívek v Čechách (1997) nebo Bolero (2004).
Jan Kačer si zahrál také v seriálech Letící delfín (1989), Stopy života (2013-14), Ordinace v růžové zahradě (2015-17), Doktor Martin (2015).
Mimo divadlo se začal Kačer věnovat také politice. V roce 1990 byl členem Sněmovny lidu Federálního shromáždění za Občanské fórum, moderoval shromáždění pro Masarykovo demokratické hnutí (divadlo Kolowrat). O rok později se stal členem poslaneckého klubu Občanského hnutí, ve kterém setrval do následujícího roku (1992). V roce 1996 neúspěšně kandidoval do senátu, stejně tak roku 2004.
Kačer napsal celkem tři biografické knihy s názvy Jedu k mámě (2003), Mírnou oklikou (2005) a K přátelům (2012). Obdržel ocenění Medaile za zásluhy 1. stupně (2016).Kdo je Jan Kačer? Životopis Jan Kačer, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jan Kačer

Národnost: česká
Datum narození: 3. 10. 1936
Místo narození: Holice, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Jan Kačer? Potom se podělte s vašimi kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Precedent? Víte co je Saltimbocca? Znáte termín Seitan? Vzpomněli byste si co označuje výraz Obstrukce?

Klíčová slova: kdo je Jan Kačer?, lexikon, životopis, datum narození, narození, informace, Jan Kačer, biografie, herectví, národnost, Jan Kačer, osobnosti, život, wikipedie, wiki, vysvětlení

Pojem Jan Kačer je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Jan Kačer

Vyhledat slovo Jan Kačer ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Jan Kačer ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Jan Kačer ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Jan Kačer ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Kačer například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Jan Kačer?

Právě jste zjistili Kdo je to Jan Kačer? Kdy se narodil Jan Kačer? Kde se narodil Jan Kačer? Jan Kačer patří do kategorie Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jan Kačer dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Kačer i v jiné kategorii než je herectví.