Kdo je to?
Kdo je Lenny Kravitz? Životopis Lenny Kravitz, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Lenny Kravitz?

Kdo je Lenny Kravitz? Životopis, informace, biografie, hudba

Lenny Kravitz, celým jménem Leonard Albert Kravitz, je jediným dítětem ukrajinsko-amerického televizního producenta a bahamské herečky. Od mládí byl Kravitz hudebně velmi nadaný. Ve třech letech si z hrnců a pánví sestavoval vlastní bicí soupravu a toužil se stát slavným bubeníkem. Byl silně ovlivněn hudebním stylem rodičů – R&B, blues, jazz, gospel a opera. Když mu bylo deset let, přestěhovali se do Los Angeles, kde jeho matka získala roli v seriálu. Zde se také seznámil s rockovou hudbou. Jak sám přiznal, životní styl umělců ho přitahoval.
V Los Angeles začal na popud matky zpívat s Metropolitní operou. Na střední škole se seznámil se Slashem nebo Nicolasem Cagem. V té době se také sám naučil hrát na klavír a basu.
V roce 1985 se setkal s Henrym Hirschem, který sdílel jeho lásku k hudbě. Ten se významně podílel na většině dalších alb. Kravitz chtěl vydat album na vlastní pěst pod názvem Romeo Blue, což bylo jméno, které si dal on sám. Až na naléhání svých blízkých od něj upustil a získal přezdívku, pod kterou ho dnes zná celý svět. Později připustil, že přijetí sebe sama jej osvobodilo a pomohlo mu v tvorbě. Roku 1989 vydal debutové album Let Love Rule.
Dva roky před vydáním alba se oženil s herečkou Lisou Bonet, která mu o rok později porodila jedinou dceru Zoë. Právě jeho manželka se velkou měrou podílela na videoklipech ke skladbám. Manželství jim příliš dlouho nevydrželo, v roce 1993 se rozvedli. Znovu se neoženil.
Následovala další a další alba, která jej vynesla do TOP 10. S několika singly získal první Grammy a další ceny na sebe nenechaly dlouho čekat. Lenny Kravitz spolupracoval s mnoha slavnými umělci, mezi něž patří například Jay-Z, P. Diddy, Mick Jagger a další.
Lenny Kravitz není jen hudebníkem. Také roku 2003 založil vlastní designovou společnost Kravitz Design, mezi jejíž klienty patří například Swarovski Crystal, kde navrhl křišťálovou kolekci lustrů.
Objevil se také v několika filmech, patrně jeho nejznámější rolí je Cinna, módní návrhář z Hunger Games. S jeho postavou můžete potkat i ve čtrnácté sérii populárního seriálu Simpsonovi nebo sitcomu Star.
Sám Kravitz je zapřisáhlý vegan. V Brazílii a Bahamách má vlastní pozemky, které využívá k pěstování vlastních potravin. Organizace PETA jej dokonce označila za jednu z nejkrásnějších veganských celebrit roku 2022. Je také členem charitativní organizace Artists Against Racism.Kdo je Lenny Kravitz? Životopis Lenny Kravitz, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Lenny Kravitz

Národnost: americká
Datum narození: 26. 05. 1964
Místo narození: New York, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Lenny Kravitz sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Absolutno? Vzpomenete si na definici slova Glióza? Vzpomněli byste si na význam slova Pučálka? Vzpomněli byste si na význam slova Svědomí?

Klíčová slova: místo narození, kdo je Lenny Kravitz?, životopis, narození, Lenny Kravitz, zajímavosti, popis, hudba, národnost, kde se narodil Lenny Kravitz?, hudba, osobnosti, lexikon, biografie, wiki, informace

Pojem Lenny Kravitz je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Lenny Kravitz

Zkusit najít výraz Lenny Kravitz ve Wikislovníku

Najít heslo Lenny Kravitz ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lenny Kravitz ve Wikimedia Commons

Najít pojem Lenny Kravitz na Google obrázcích

Zkusit najít Lenny Kravitz ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Lenny Kravitz například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Lenny Kravitz

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Lenny Kravitz? Kdy se narodil Lenny Kravitz? Kde se narodil Lenny Kravitz? Lenny Kravitz je v sekci Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Lenny Kravitz dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lenny Kravitz i v jiné kategorii než je hudba.