Kdo je to?
Kdo byl James Prescott Joule? Životopis James Prescott Joule, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl James Prescott Joule?

Kdo byl James Prescott Joule? Životopis, informace, biografie, věda

James Prescott Joule byl anglický fyzik, známý především výzkumem v oblasti termodynamiky.
Joule vyrůstal v rodině majitele pivovaru, nicméně od dětství tíhnul k vědě. Jedním z jeho mentorů byl známý chemik a fyzik John Dalton.
V počátcích své vědecké kariéry se Joule zaměřoval na vývoj elektrického motoru, nicméně brzy se přesunul k výzkumu termodynamiky.
Již v roce 1840 publikoval objev tzv. Jouleova zákona, resp. Jouleova tepla, které popisuje teplo vznikající ve vodiči při průchodu elektrického proudu.
Dnes máme jméno Jamese P. Joulea spojené především se zákonem zachování energie. Joule ve svých výzkumech dokázal, že pohyb produkuje teplo, že teplo je energie a že energie nevzniká ani nemizí, ale pouze se přeměňuje na jiný druh energie. (Zákon zachování energie nemá přesnou definici). Na tomto základě potom vznikl tzv. První termodynamický zákon, který říká, že celková energie izolované soustavy je stálá. Energie v izolované soustavě nemůže samovolně vznikat ani zanikat. Druh energie se však může měnit, např. mechanická energie může přecházet na teplo.
Tyto Jouleovy výzkumy znamenaly průlom ve výzkumu energie a tepla a v následujících desetiletích se staly základem pro další termodynamické výzkumy.
Joule dále zkoumal například i tepelné jevy při rozpínání stlačených plynů, které vedlo k vývoji chladicí techniky.
Joule se v závěru života potýkal s finančními a zdravotními problémy.
Jednotka práce a energie Joule je pojmenována právě po J. P. Jouleovi - značí se J.Kdo byl James Prescott Joule? Životopis James Prescott Joule, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě James Prescott Joule

Národnost: anglická
Datum narození: 24. prosince 1818
Místo narození: Salford, Anglie
Datum úmrtí: 11. října 1889

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou James Prescott Joule sdílet s ostatnímina sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Rešerše? Vzpomenete si na definici slova Nacismus? Vzpomenete si na definici slova Kolonoskopie? Vzpomněli byste si na význam slova Edukace?

Klíčová slova: nežijící, James Prescott Joule, zajímavosti, narození, kde se narodil James Prescott Joule?, wiki, kdo to je, místo narození, život, životopis, věda, biografie, kdo je James Prescott Joule?, národnost, datum úmrtí, popis

Pojem James Prescott Joule je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu James Prescott Joule lze najít v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo James Prescott Joule ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín James Prescott Joule ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít James Prescott Joule ve vyhledávači Qwant

Najít heslo James Prescott Joule na Google.cz

Vyhledat termín James Prescott Joule ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo James Prescott Joule například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je James Prescott Joule? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl James Prescott Joule? Kdy se narodil James Prescott Joule? Kde se narodil James Prescott Joule? Kdy zemřel James Prescott Joule? James Prescott Joule se nachází v sekci Věda

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka James Prescott Joule dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost James Prescott Joule i v jiné kategorii než je věda.