Kdo je to?
Kdo je Glenn Hall? Životopis Glenn Hall, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Glenn Hall

Kdo je Glenn Hall? Životopis, informace, biografie, sport

Glenn Hall byl významným kanadským hokejovým brankářem, který se proslavil svou vytrvalostí, výkonností a konzistentností během své kariéry. Jeho otec, inženýr kanadských národních drah, byl velkým hokejovým fanouškem a svého syna vždy povzbuzoval.
Získal přezdívku Mr. Goalie a byl prvním brankářem, který vyvinul a efektivně používal motýlkový styl. Pro tuto metodu je typické, že brankář padne a roztáhne brusle do širokého V. Hall později přiznal, že hrál, protože neměl jiný způsob, jak se uživit. Propracoval se v místních rybnících skrz mládežnické a amatérské hokejové ligy.
Hallova kariéra začala v roce 1949, kdy podepsal smlouvu s kanadským týmem Detroit Red Wings. Detroit v roce 1955 vyhrál svůj čtvrtý Stanley Cup za šest let, Hall však nehrál dost na to, aby bylo jeho jméno vyryto na Stenley Cup. Ale generální manažer Detroitu, který cítil, že je Hall připraven, vyměnil hvězdného brankáře Terryho Sawchuka do Bostnu Bruins. V této sezóně odehrál všech sedmdesát zápasů s průměrem 2,11 gólu a 12 vyloučeními. Montreal získal Stanley Cup a vyhrál čtyři z pěti zápasů ve finále proti Red Wings.
Poté přestoupil do týmu Chicago Black Hawks. Zde se rychle stal jedním z nejlepších brankářů ligy. Dokázal odehrát 502 po sobě jdoucích zápasů, které trvaly osm sezón, což je rekord NHL pro brankáře, který už pravděpodobně nebude překonán.
Glenn Hall nikdy během své kariéry nenosil brankářskou masku ani helmu, pouze na konci své kariéry, protože se maska stala povinnou součástí vybavení.
Jeho hokejová kariéra skončila po sezóně 1970 – 1971, kdy oznámil odchod do důchodu. V těchto letech pracoval na částečný úvazek jako brankářský poradce pro Edmonton Oilers a později Calgary Flames. Roku 1975 byl zvolen do hokejové síně slávy a v roce 1989 vyhrál svůj třetí Stanley Cup jako trenér brankářů s Calgary Flames.
Jeho ženou se v roce 1949 stala Pauline Patricková. Mají spolu celkem pět dětí, Patta, Leslie, Tammy a Lindsay. Patricková byla o dvacet let starší a zemřela ve věku 77 let.
Roku 2017 byl Glann Hall jmenován jedním ze 100 nejlepších hráčů NHL v historii.Kdo je Glenn Hall? Životopis Glenn Hall, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Glenn Hall

Národnost: kanadská
Datum narození: 9. října 1931
Místo narození: Humboldt, Saskatchewan, Kanada

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Glenn Hall sdílet s ostatnímina specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Flegmatik? Pamatujete si definici pojmu Výtržnictví? Pamatujete si definici pojmu Ztracené bednění? Vzpomněli byste si co znamená slovo Whiskey?

Klíčová slova: osobnost, wikipedie, wiki, osobnosti, kdy se narodil Glenn Hall?, sport, biografie, informace, vysvětlení, datum narození, Glenn Hall, místo narození, kde se narodil Glenn Hall?, lexikon, životopis, popis

Pojem Glenn Hall je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Glenn Hall doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat slovo Glenn Hall ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Glenn Hall ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Glenn Hall ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Glenn Hall v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Glenn Hall ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Glenn Hall například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Glenn Hall?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Glenn Hall? Kdy se narodil Glenn Hall? Kde se narodil Glenn Hall? Glenn Hall se nachází v sekci Sport

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Glenn Hall kupř. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Glenn Hall i v jiné kategorii než je sport.