Kdo je to?
Kdo je Jiří Lehečka? Životopis Jiří Lehečka, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Jiří Lehečka

Kdo je Jiří Lehečka? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Jiří Lehečka je český profesionální tenista. Lehečka se narodil v listopadu 2001 v Mladé Boleslavi. S tenisem začal již jako kluk. Nejlepší tenisovou průpravu poté získal v klubu TK Agrofert Prostějov. Na juniorském Wimbledonu 2019 zvítězil společně s Čechem Jonášem Forejtkem ve čtyřhře.
Na okruhu ATP Tour Lehečka doposud nezískal žádný titul, za to však z okruhu ITF má celkem deset titulů (6x ve dvouhře, 4x ve čtyřhře). Z prvního titulu ve čtyřhře se poprvé radoval s Vítem Kopřivou v červnu 2021, když ve čtyřhře zvítězili v italském Miláně na turnaji Aspria Tennis Cup. Z debutového titulu ve dvouhře se poprvé radoval o měsíc později ve finském Tampere, čímž se posunul na 212. místo. Na ATP Tour 500 v nizozemském Rotterdamu startoval na 137. místě v žebříčku nejlepších hráčů světa. Následně se dostal až do semifinále, kde nakonec prohrál se čtvrtým hráčem světa Tsitsipasem.
Roku 2022 se zúčastnil Turnaje mistrů (Next Generation ATP Finals) pro hráče do 21 let.
Na Australian Open 2023 si připsal první vítězství v grandslamové dvouhře. Poté se dostal dokonce až do čtvrtfinále soutěže, kde však narazil opět na Tsitsipase a znovu prohrál. Po zisku bodů z turnaje se Lehečka posunul na 39. místo v žebříčku.
Lehečka se poprvé dostal do finále ATP Tour v Mužské čtyřhře na cinch Championship 2023 v Londýně, kde se s Američanem Taylorem Fritzem probojovali až do finále. Ve finále však prohráli.
Lehečka debutoval za českou reprezentaci na Davis Cupu v 18 letech v Ostravě (2019).
V srpnu 2023 byl Lehečka na celkovém 29. místě ve dvouhře a ve čtyřhře na 150. místě.
Jeho trenérem je Michal Navrátil. Jiří Lehečka používá tenisovou raketu značky Wilson.Kdo je Jiří Lehečka? Životopis Jiří Lehečka, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Jiří Lehečka

Národnost: česká
Datum narození: 8. 11. 2001
Místo narození: Mladá Boleslav, Česká republika

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jiří Lehečka sdílet s jinými osobami na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Afinita? Rozumíte pojmu Insolvence? Víte, co je to Impeachment? Znáte pojem ASAP?

Klíčová slova: sport, wikipedie, wiki, kdo je Jiří Lehečka?, kdy se narodil Jiří Lehečka?, život, sport, informace, životopis, kde se narodil Jiří Lehečka?, zajímavosti, místo narození, národnost, biografie, Jiří Lehečka, osobnost

Pojem Jiří Lehečka je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Jiří Lehečka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Jiří Lehečka ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Jiří Lehečka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Jiří Lehečka na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Jiří Lehečka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Lehečka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Jiří Lehečka? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Jiří Lehečka? Kdy se narodil Jiří Lehečka? Kde se narodil Jiří Lehečka? Jiří Lehečka je v kategorii Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jiří Lehečka třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Lehečka i v jiné kategorii než je sport.