Kdo je to?
Kdo je to, byl Nunvář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nunvář? Lidé, historie

Kdo je to Nunvář?

Co znamená a jaký je význam slova Nunvář?

Nunvář - dříve a nepřesně též nazývaný zvěrokleštič, je osoba, která kastrovala hospodářská zvířata, tedy zbavovala je pohlavních žláz. Nunva bylo označení vykleštěné samice prasete, proto byl tedy odvozen název nunvář.
Toto slovo se používalo hlavně v oblasti Čech, v moravských oblastech se dávala přednost označení miškář nebo švihák. Zvěroklestič nemá původ ve slově kleště, ale klestit, což znamenalo sekat či řezat.Kdo je to, byl Nunvář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nunvář? Lidé, historie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Nunvář s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu GPS? Víte, co je to Jmenovatel? Znáte termín Doktrína? Rozumíte pojmu Frigidita?

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, odborný výraz, etymologie, kdo to je, co znamená, význam, pojem, popis, přesný význam, historie, vysvětlení, co je to Nunvář?, popis, heslo, informace

Pojem Nunvář je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Nunvář doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Nunvář ve Wikislovníku

Najít výraz Nunvář ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Nunvář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Nunvář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Nunvář například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Vysvětlení významu slova Nunvář, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Nunvář? Kdo to byl Nunvář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nunvář? Definice pojmu Nunvář se nachází v sekci historie. Sepsáno redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se vyhledat pojem, slovo, termín, definici např. v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než historie).

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.