Kdo je to?
Kdo je to, byl Nunvář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nunvář? Lidé, historie

Kdo je to Nunvář?

Co znamená a jaký je význam slova Nunvář?

Nunvář - dříve a nepřesně též nazývaný zvěrokleštič, je osoba, která kastrovala hospodářská zvířata, tedy zbavovala je pohlavních žláz. Nunva bylo označení vykleštěné samice prasete, proto byl tedy odvozen název nunvář.
Toto slovo se používalo hlavně v oblasti Čech, v moravských oblastech se dávala přednost označení miškář nebo švihák. Zvěroklestič nemá původ ve slově kleště, ale klestit, což znamenalo sekat či řezat.Kdo je to, byl Nunvář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nunvář? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Nunvář? s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Emo? Znáte pojem Žďárák? Znáte termín MBA? Vzpomenete si na definici slova Kortikoidy?

Klíčová slova: popis, lexikon, odborný výraz, původ slova, vysvětlení, wiki, termín, přesný význam, Nunvář, historie, význam pojmu, co znamená, etymologie, kdo to je, co je to Nunvář?, význam slova

Pojem Nunvář je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Nunvář v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nunvář ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Nunvář na Youtube

Zkusit najít frázi Nunvář ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Nunvář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Nunvář například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Vysvětlení významu slova Nunvář, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Nunvář? Kdo to byl Nunvář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nunvář? Definice pojmu Nunvář je v kategorii historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Nunvář v jiné sekci než historie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.