Kdo je to?
Kdo je to Nunvář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Nunvář? Lidé, historie

Kdo je to Nunvář?

Co znamená a jaký je význam slova Nunvář?

Nunvář - dříve a nepřesně též nazývaný zvěrokleštič, je osoba, která kastrovala hospodářská zvířata, tedy zbavovala je pohlavních žláz. Nunva bylo označení vykleštěné samice prasete, proto byl tedy odvozen název nunvář.
Toto slovo se používalo hlavně v oblasti Čech, v moravských oblastech se dávala přednost označení miškář nebo švihák. Zvěroklestič nemá původ ve slově kleště, ale klestit, což znamenalo sekat či řezat.Kdo je to Nunvář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Nunvář? Lidé, historie

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Rabat? Víte co je Sálová cyklistika? Znáte termín Velikonoční pondělí? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hrubá stavba?

Klíčová slova: wiki, pojem, Nunvář, heslo, synonymum, význam pojmu, odborný výraz, historie, původ slova, význam, význam slova, definice, co znamená, popis, lexikon, přesný výraz

Pojem Nunvář je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Nunvář v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Nunvář ve Wikislovníku

Najít pojem Nunvář ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nunvář ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Nunvář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Nunvář na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Nunvář například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Vysvětlení významu slova Nunvář, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Nunvář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nunvář? Definice pojmu Nunvář patří do sekce Historie

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, termín, výraz,heslo dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Historie).

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.