Kdo je to?
Kdo je to, byl Nunvář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nunvář? Lidé, historie

Kdo je to Nunvář?

Co znamená a jaký je význam slova Nunvář?

Nunvář - dříve a nepřesně též nazývaný zvěrokleštič, je osoba, která kastrovala hospodářská zvířata, tedy zbavovala je pohlavních žláz. Nunva bylo označení vykleštěné samice prasete, proto byl tedy odvozen název nunvář.
Toto slovo se používalo hlavně v oblasti Čech, v moravských oblastech se dávala přednost označení miškář nebo švihák. Zvěroklestič nemá původ ve slově kleště, ale klestit, což znamenalo sekat či řezat.Kdo je to, byl Nunvář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nunvář? Lidé, historie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Nunvář s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Emo? Pamatujete si definici pojmu Hřích? Znáte termín MBA? Vzpomněli byste si co znamená slovo Samovar?

Klíčová slova: wiki, přesný výraz, význam slova, odborný výraz, historie, popis, lexikon, informace, formulace, synonymum, kdo to je, Nunvář, etymologie, vysvětlení, kdo je Nunvář?, přesný význam

Pojem Nunvář je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Nunvář

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nunvář ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Nunvář ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Nunvář na Youtube

Najít slovo Nunvář ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Nunvář například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Nunvář

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Nunvář? Kdo to byl Nunvář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nunvář? Definice pojmu Nunvář patří do sekce historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, výraz, termín, heslo třeba v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Nunvář i v jiné sekci než v historie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.