Kdo je to?
Kdo byl Henry Fonda? Životopis Henry Fonda, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Henry Fonda

Kdo byl Henry Fonda? Životopis, informace, biografie, herectví

Henry Fonda, americký herec, považovaný za jednoho z nejlepších herců všech dob. Měl neuvěřitelné charisma, pro které nejedna fanynka probděla noc. Jeho modré oči, kterými zhlížel z pláten kin podědil po svých rodičích s italskými kořeny. Henry vyrůstal v Nebrasce, kde byl aktivním členem skautů. Vystudoval Univerzitu v Minnesotě se zaměřením na novinařinu. Školu ale nedokončil. Táhlo ho to k filmu.
Svoji první hereckou šanci dostal ve svých dvacíti letech. Pro hlavní roli ve hře You and I (Ty a já) ho získala Dodie Brandová, matka neméně slavného Marlona Branda. Henry zažil velký úspěch. Po této zkušenosti odešel na východ. Začal hrát s herci ze Summer stock Theatre. Ve skupině byla i dívka jménem Margaret Sullavanová. Do ní se Henry zamiloval a později ji požádal o ruku.
Ačkoliv dostal angažmá na Broadwayi, jeho srdce toužilo stát se filmovým hercem. Konečně přišel rok 1935 a Henryho sen se naplnil. Zahrál si ve svém prvním celovečerním filmu. A díky svému vzhledu a nespornému talentu se z něj přes noc stala velká hvězda. Od té doby šel z role do role. Dokázal zahrát kovboje ve westernu, stejně jako zloducha v nezapomenutelném filmu Tenkrát na západě. Původně tuto roli odmítl, ovšem nakonec roli padoucha Franka zahrál doslova bravurně.
V roce 1981 zazářil společně s Katharine Hepburnovou v dramatu Na zlatém jezeře, za který byli oba protagonisté odměněni Oscarem. Bohužel si této ceny dlouho neužil. O rok později zemřel ve věku 77 let ve svém domě v Los Angeles.Kdo byl Henry Fonda? Životopis Henry Fonda, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Henry Fonda

Národnost: americká
Datum narození: 16. května 1905
Místo narození: Grand Island, Nebraska, USA
Datum úmrtí: 12. srpna 1982

Zaujala vás biografie osobnosti Henry Fonda? Potom se podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu HDI? Vzpomněli byste si co znamená slovo Minerál? Znáte definici termínu Koncese? Víte co je Bianco směnka?

Klíčová slova: wiki, životopis, Henry Fonda, narození, národnost, Henry Fonda, lexikon, informace, kdy se narodil Henry Fonda?, kdo to je, nežijící, kde se narodil Henry Fonda?, osobnost, kdo je Henry Fonda?, zajímavosti, datum úmrtí

Pojem Henry Fonda je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Henry Fonda na Youtube

Hledat termín Henry Fonda na Google.cz

Najít heslo Henry Fonda ve Wikislovníku

Hledat termín Henry Fonda na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Henry Fonda v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Henry Fonda například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Henry Fonda?

Právě jste zjistili Kdo byl Henry Fonda? Kdy se narodil Henry Fonda? Kde se narodil Henry Fonda? Kdy zemřel Henry Fonda? Henry Fonda je v kategorii Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Henry Fonda řekněme třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Henry Fonda i v jiné kategorii než je herectví.