Kdo je to?
Kdo je Milan Pacanda? Životopis Milan Pacanda, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Milan Pacanda

Kdo je Milan Pacanda? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Milan Pacanda je český fotbalista, který svá nejlepší fotbalová léta strávil v Brně. Narodil se 28. února 1978 v Teplicích. S fotbalem začínal v Brně a za místní Zbrojovku také nastoupil ke svému prvnímu ligovému utkání. Již v mládí bylo zřejmé, že v něm českému fotbalu roste velký talent. Ten se ještě více rozvíjel pod bedlivým dohledem uznávaného a respektovaného kouče mládeže Františka Harašty. Technicky skvěle vybavený fotbalista se již ve svých sedmnácti letech objevil na soupisce seniorského áčka. Vedení klubu si bylo vědomé jeho talentu a pojistilo si jej proto mnohaletou smlouvou. V té době bylo nadmíru jasné, že případný zájemce si za služby talentovaného hráče a reprezentanta do 21 let bude muset značně připlatit. A zájemce se skutečně našel. Tím klubem byla italská Bologna. Psal se duben 1999. Právě v den, kdy se měli zástupci obou klubů sejít, hrálo Brno ligové utkání se Žižkovem. V jednom ze soubojů fauloval žižkovský obránce Milana Pacandu tak nešťastně, že to tomuto velkému talentu českého fotbalu naprosto změnilo kariéru. Zranění bylo natolik vážné, že nejenže sešlo z přestupu do italské série A, ale celková prognóza byla značně nejistá. Následovala několikaměsíční rekonvalescence a když už se zdálo, že by mohl naskočit zpět do sestavy, obnovilo se během zimní přípravy zranění. Nastaly opět dlouhé měsíce léčby.
V té době svůj pocit beznaděje řešil nepříliš šťastným způsobem. Volný čas trávil v místních hernách a barech, utápěl se v alkoholu. Fotbal byl pro něj vším a najednou se zdálo, že slibně se rozvíjející kariéra definitivně skončila. Postupně se přidávaly dluhy. Po operacích a následných rehabilitacích se však přece jen zdálo, že by koleno mohlo zátěž profesionálního sportovce ještě zvládnout. V té době se ale jevily jako mnohem větší problém jeho životospráva a závislosti, jež si v předešlých měsících vytvořil. V té době zasáhli dva muži, kteří mu pomohli restartovat jeho kariéru a on se tak mohl v dalších letech odvděčit brněnskému fotbalu. Těmi muži byli trenér Karel Jarůšek a hráčský agent Pavel Paska. Dostal velmi přísný individuální trénink a k tomu zákaz jakýchkoliv dalších výstřelků v osobním životě. Na pár měsíců jej dokonce trenér Jarůšek ubytoval ve svém vlastním bytě, aby měl nad jeho dodržováním životosprávy naprostý přehled. V srpnu 2000 se tak Milan Pacanda vrátil na ligové trávníky v zápase se Spartou. V následujících sezónách se stal čtyřikrát nejlepším střelcem Brna a opět bavil diváky svým fotbalovým uměním. V červenci 2004 přestoupil do Sparty. Půl sezóny byl součástí základní sestavy letenského klubu, avšak po změně trenéra již nedostával tolik prostoru. Proto odešel na hostování do rakouského Innsbrucku. Po tomto angažmá stále ještě jako hráč Sparty odešel na hostování do mateřského Brna, kam nakonec přestoupil. Následovalo hostování ve Zlíně, v kazašské Karagandě a poté přestoupil do Znojma. Přišlo zranění a Milan Pacanda se již na ligové trávníky nevrátil. Později nastupoval ještě v nižších soutěžích za Rosice, Blučinu či Chvalovice.
Po konci profesionální kariéry se živil jako malíř pokojů. Později v jednom z brněnských hotelů začal pracovat na recepci a za barem. O jeho kariéře plné zvratů si můžeme přečíst v knize Milan Pacanda: Jackyll & Hyde.Kdo je Milan Pacanda? Životopis Milan Pacanda, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Milan Pacanda

Národnost: česká
Datum narození: 28. února 1978
Místo narození: Teplice

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Milan Pacanda? s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Průměr? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tětiva? Vzpomněli byste si co označuje výraz Profylaxe? Znáte termín Vyhřezlá ploténka?

Klíčová slova: osobnosti, biografie, kde se narodil Milan Pacanda?, datum narození, popis, život, sport, lexikon, zajímavosti, životopis, narození, kdy se narodil Milan Pacanda?, národnost, kdo je Milan Pacanda?, Milan Pacanda, Milan Pacanda

Pojem Milan Pacanda je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Milan Pacanda

Zkusit najít výraz Milan Pacanda na Google obrázcích

Najít pojem Milan Pacanda ve Wikislovníku

Hledat pojem Milan Pacanda ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Milan Pacanda v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Milan Pacanda ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Milan Pacanda například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Milan Pacanda?

Teďka už zajisté víte Kdo je to Milan Pacanda? Kdy se narodil Milan Pacanda? Kde se narodil Milan Pacanda? Milan Pacanda je v kategorii Sport

Kategorie sport, cyklista, milan Pacanda, ilustrační obrázek

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Milan Pacanda řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Milan Pacanda i v jiné kategorii než je sport.